Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

Turinys

 • Priekabiavimas socialinėje žiniasklaidoje
  • „Twitter“
  • Facebook
  • „Instagram“ ir „SnapChat“
 • Priekabiavimas darbe
  • Seksualinis priekabiavimas darbe
  • Seksualinis priekabiavimas, jei dirbate savarankiškai
  • Seksualinis priekabiavimas „LinkedIn“
 • Internetinės pažintys ir seksualinis priekabiavimas
  • Saugus seksingas
 • IRL (realiame gyvenime) puolimai
  • Kaip saugiai naudoti „Ridesharing“ programą
  • Ką daryti, jei jūsų telefonas pamestas arba pavogtas
  • Saugokitės Meetup.com
  • Intymių partnerių smurto prevencija
  • SOS programos

Ar jūs kada nors buvote persekiojami gatvėje? Gavote keistą pranešimą pažinčių programoje? Jei bendradarbis būtų parašęs komentarą apie jūsų išvaizdą, kuris tiesiog sėdėjo netinkamai?

Tu ne vienas.

Su #MeToo judėjimu nesunku prisijungti „Twitter“ ar „Facebook“ ir pamatyti, kiek moterų yra seksualinio priekabiavimo aukos. Asmeniškai ar internetu moterys vienaip ar kitaip tai patyrė. Su visais naujais būdais internetas atvėrė galimybes bendrauti, internetinis priekabiavimas yra labiau paplitęs nei bet kada.

Remiantis „Pew Research Center“ atliktu tyrimu, dažniausiai internete piktnaudžiaujama socialinėje žiniasklaidoje. Nors vyrai taip pat patiria priekabiavimą internete – tai apima vardo skambinimą, išjuokimą ir fizines grėsmes, tyrime nustatyta, kad internete, moterys seksualinį priekabiavimą patiria daugiau nei du kartus nei vyrai.  

Papildomai, daugiau nei pusė 18–29 metų amžiaus moterų praneša, kad be jų sutikimo buvo išsiųstos seksualinio pobūdžio nuotraukos.

Šis skaičius tik auga, ir nors 70% moterų mano, kad priekabiavimas internete yra pagrindinė problema, nedaugelis žino, kaip to išvengti.

Į moteris dažnai kreipiamasi vien dėl to, kad jos yra moterys. Išpuoliai dažnai būna seksualizuojami ar misogistiniai, o retorikoje daugiausia dėmesio skiriama jų kūnui ir seksualiniam smurtui. Tai kenkia ir fiziškai, ir emociškai, ir moterys dažnai gąsdinamos tyla, renkasi atsiriboti, o ne rizikuoti.

Tačiau yra būdų, kuriais galime apsisaugoti.

Šis vadovas buvo parašytas siekiant suteikti moterims galimybę be baimės naršyti internete. Aptariame įprastus atvejus, kai moterys kasdieniame gyvenime patiria priekabiavimą – socialinėje žiniasklaidoje, darbe, pasimatymuose ir kita – ir pateikiame patarimų, kaip moterys gali valdyti savo veiksmus..

Mums svarbu tai pastebėti kai kurie čia pateikti patarimai skatina anonimiškumą, užuot rizikavę būti nukreipti. Nors atrodo, kad tai prieštarauja saviraiškos skatinimo idėjai, manome, kad kiekviena moteris turėtų būti įgaliota pasirinkti šį pasirinkimą sau.

Mūsų darbas yra suteikti jums įrankius, kurių jums reikia norint tai padaryti.

Tikimės, kad šis vadovas skatina moteris visur ginti ir ginti save ir kovoti su seksualiniu priekabiavimu tiek internete, tiek internete.

Šį vadovą moterys sudarė moterims

Priekabiavimas socialinėje žiniasklaidoje

Didžioji dalis internetinio priekabiavimo atvejų vyksta socialinėje žiniasklaidoje, todėl tai prasminga atsižvelgiant į tai, kiek laiko dauguma mūsų praleidžia šiose platformose. Platūs socialiniai tinklai, dažnai derinami su anonimiškumu, lemia realybę, kurioje viskas, ką jūs skelbiate, tviteruoja ar bendrinate, atveria jus galimam piktnaudžiavimui..

Žemiau mes įsigilinsime į populiariausias socialinės žiniasklaidos platformas ir parodysime, kaip apsisaugoti nuo roplių, trolių ir stebėtojų..

„Twitter“

Dėl savo viešo pobūdžio, „Twitter“ yra viena žinomiausių socialinės žiniasklaidos platformų, kai kalbama apie priekabiavimą internete. Ne tik įžymybės ir visuomenės veikėjai patiria prievartą. Yra begalė pasakojimų apie įprastus žmones, kurie buvo užpulta, dažnai už tai, kad paprasčiausiai pasisakė politinėmis ar feministinėmis problemomis.

Tiesą sakant, „Amnesty International“ paskelbė pranešimą, kuriame gvildenama „Twitter“, nes jis netinkamai nagrinėja moterų priekabiavimą. Tyrime dešimtys moterų cituojamos apie patirtą prievartą per „Twitter“, daugelis cituoja nepatenkinamus socialinės žiniasklaidos atsakymus pranešę apie įvykius..

Dažnai, rezultatas yra nutildymo efektas, kurio metu moterys tiesiog pasirenka nebendrauti bijodamos, kad bus persekiojamos; Daugelis moterų cenzūruoja save arba visai palieka platformą. Kai kam, ypač žurnalistams ir aktyvistams, taip gali būti kenkia jų karjerai.  

Viskas kilo į galvą 2017 m. Spalio mėn., Kai aukšto lygio seksualinio išpuolio kaltinimų serija sukėlė viruso žymą #MeToo. „Hashtag“, kurį moterys naudoja siekdamos nustatyti, kaip patyrė seksualinį priekabiavimą ar užpuolimą, per kelias valandas perėmė „Twitter“ ir paaiškino, kaip paplitę šie incidentai..

Netrukus aktorės Rose McGowen „Twitter“ paskyra buvo laikinai sustabdyta po to, kai ji tviteryje išdėstė daugybę įtarimų seksualiniam plėšrūnui Harvey Weinsteinui ir keletui Holivudo didvyrių, kurie, pasak jos, įgalino jį. Nurodytas pažeidimas buvo tas, kad viename iš jos tviterių buvo nurodytas asmeninis telefono numeris.

Tačiau tiek daug įžeidžiančių tweetų prieš moteris, dėl kurių sąskaitos nebuvo sustabdytos, daugeliui moterų to pakako. Dėl kilusio pykčio gimė hashtag #WomenBoycottTwitter, kuris paragino moteris solidariai dieną boikotuoti platformą.

„Twitter“ teigia, kad patobulino savo pranešimų apie priekabiavimą adresų teikimo sistemą, tačiau ji vis dar yra problema ir vis dar yra žingsnių, kurių moterys gali imtis, kad sumažintų galimybę būti nukreiptam.

5 būdai apsisaugoti „Twitter“

1. Naudokite kelis profilius

Moterims, kurių karjera priklauso nuo viešo profilio išlaikymo, gali būti naudinga naudoti kelias paskyras.

Pagal „Twitter“ paslaugų teikimo sąlygas, skirtingai nuo kai kurių kitų socialinės žiniasklaidos platformų, tai visiškai priimtina. Tiesą sakant, verslai dažnai siekia nukreipti skirtingas auditorijas.

Norėsite sukurti asmeninį ir viešą profilį.  

Jūsų asmeniniame profilyje turėtų būti griežčiausi privatumo nustatymai. Kadangi numatytasis „Twitter“ nustatymas yra viešas, turėsite tai pasirinkti.

Paprastai, kai jūsų tviteriai yra vieši, bet kas juos gali pamatyti – juos gali rasti net žmonės, kurie neturi „Twitter“. Bet kai jūsų tviteriai yra „apsaugoti“, juos gali matyti tik patvirtinti jūsų stebėtojai, ir niekas negalės jų retweetuoti. Įsitikinkite, kad vieninteliai žmonės, kuriuos leidžiate sekti, yra žmonės, kuriuos pažįstate ir kuriais pasitikite.

Kaip pakeisti savo privatumo nustatymus „Twitter“:

Spustelėkite savo profilį ir eikite į „Nustatymai ir privatumas“>Privatumas ir saugumas>Apsaugokite savo „Tweets“.  

Atlikdami šį pakeitimą atgaline data, taip pat apsaugote ir jūsų senesnius tviterius. Vis dėlto svarbu pažymėti, kad „Twitter“ nekontroliuoja išorinių paieškos sistemų, senesni tweets vis dar gali būti matomi platesniame internete. Taigi, jei norite tikro anonimiškumo, turėtumėte atidaryti naują asmeninį profilį ir apsaugoti savo tviterius nuo pasirodymo.    

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad jūsų atsakymai į kitus tviterius ir paminėjimus taip pat bus apsaugoti, todėl juos matys tik patvirtinti jūsų stebėtojai. Akivaizdu, kad tai daro daug sunkiau įsitraukti į viešas diskusijas, kuriomis garsėja „Twitter“, todėl turėsite nuspręsti, ar verta turėti asmeninį profilį.  

Norėdami sukurti papildomą paskyrą, spustelėkite savo profilio piktogramą. Tada spustelėkite šalia jūsų vardo esančią apverstą „caret“. Čia jums turėtų būti suteikta galimybė sukurti naują sąskaitą.

Šis antrasis profilis bus jūsų viešas. Jei savo darbe naudojate „Twitter“, tai bus tas, kuris atstovaus jums profesionaliai, todėl nepamirškite rašyti apie ką nors per daug asmeniško.

Kita galimybė yra tiesiog palikti šį profilį anonimišką. Tai reiškia nenaudoti savo tikrojo vardo ar nuotraukų iš jūsų arba tweet nieko, kas galėtų būti panaudota norint išsiaiškinti, kur jūs gyvenate ar dirbate.

Prisimink tai negalite laikyti abiejų paskyrų atidaromų toje pačioje naršyklėje tuo pačiu metu. Jei norite, kad jie abu būtų atidaryti, naudokite skirtingas naršykles arba naudokite „Twitter“ palaikomą programą „TweetDeck“.

2. Pranešti apie smurtautojus ir juos blokuoti

Jei gaunate piktnaudžiavimo tviterį, galite užblokuoti jį siuntusį asmenį.

Kaip užblokuoti ką nors „Twitter“:

Viršutiniame dešiniajame tviterio kampe spustelėkite apverstą morką ir pasirinkite blokuoti vartotoją.

Viena iš blokavimo problemų yra ta, kad vartotojams yra tikrai nesudėtinga sukurti naujas paskyras, kurios dar nepažymėtos kaip „kojinių marionetės“..

Vienas iš būdų tai išspręsti yra programa „Blokuoti kartu“. Blokuoti kartu automatiškai užblokuos visas paskyras, kurios bando jus sekti ir kurios buvo aktyvios mažiau nei 7 dienas, kurios turi mažiau nei 15 stebėtojų arba kurias jūsų stebėtojai užblokavo. Tai naudingiausia, kai jus užpuola troleibusų armija.

Be vartotojų blokavimo, „Twitter“ galite pranešti ir apie piktnaudžiavimo atvejus.

Kaip pranešti apie ką nors „Twitter“:

Tiesiog spustelėkite apverstą „caret“ viršutiniame dešiniajame tviterio ar paskyros kampe, pasirinkite ataskaitą ir vykdykite instrukcijas.

Deja, nors priekabiavimas prieštarauja „Twitter“ vartotojo sutarčiai, „Twitter“ yra liūdnai pagarsėjęs už tai, kad nepadarė tiek, kiek galėjo pažaboti bjaurų elgesį..

Tiesą sakant, remiantis ne pelno organizacijos „Women Action and Media“ (WAM!) Atlikta analize., 67% moterų, pranešusių apie prievartą, teigė, kad bent kartą anksčiau yra pranešusios „Twitter“.

Vis dėlto tikrai verta pranešti apie piktnaudžiaujančius tviterius ir paskyras, nes tai padaryti yra labai lengva.

Šiuo metu „Twitter“ nėra būdas patikrinti pranešimų apie piktnaudžiavimą būseną. Tai reiškia, kad nuo 2018 m. Sausio mėn. „Twitter“ praneša jums apie savo vertinimą, kai ataskaita bus apdorota.

3. Nenaudokite geografinių žymių

Geografinis žymėjimas yra tada jūsų įrašas apima vietą, iš kurios jis buvo išsiųstas. Geriausiai nenaudoti šios funkcijos, kad apsaugotumėte save nuo sukčiavimo ir sukčiavimo. Laimei, norint naudoti geografinį žymėjimą, reikia pasirinkti, taigi pagal numatytuosius nustatymus jūsų vieta nebus rodoma.

Kai rašysite tviterį, apačioje pamatysite vietos mygtuką. (Tai atrodo kaip numestas kaištis.) Jei paliesite jį, turėsite galimybę pridėti savo vietą prie savo tviterio..

Nedaryk to.

Be to, žinokite tai galite atiduoti savo buvimo vietą net ir nepateikdami geografinių žymėjimų, tiesiog paminėdami, kur esate. Žinome, kad smagu akimirksniu pranešti žmonėms, kad mėgaujatės naujos galerijos atidarymu ar naktimi mieste, tačiau kartais geriau palaukti ir paskelbti apie tai vėliau, kai jo nebėra ir gali tweet apie kiek tau smagu (praeitis).

4. Užkirskite kelią doxing

Labiausiai ekstremali priekabiavimo internete forma yra doksas. Doksuojamas tada, kai asmens asmeninė informacija, tokia kaip adresas, telefono numeris, darbo vieta, banko informacija ir net informacija apie savo šeimos narius, yra paskelbiama internete kaip raginimas kitus priekabiauti.

Galbūt pirmą kartą girdėjote terminą su pranešimais apie #gamergate dar 2014 m. „Gamergate“ buvo judėjimas, kurį sukėlė piktas buvęs vaizdo žaidimų kūrėjas Zoe Quinnas, kuris parašė tinklaraščio įrašą, apkaltinęs ją miegodamas su žurnalistu mainais. už gerą apžvalgą.

Nepaisant to, kad tokia apžvalga niekada nebuvo parašyta, postą kaip kovos šauksmą priėmė nepaklusnus būrys daugiausia baltų žaidėjų vyrų, kurie matė ne tik mėgstamą pramogą, bet ir laisvą kalbą bei patį vyriškumą vadinamųjų socialinio teisingumo karių.

Rezultatas?

Ne tik Quinn, bet ir ją gynusios moterys, įskaitant žaidimų kūrėją Brianna Wu ir žurnalistę Anita Sarkeesian, negailestingai ištiko internetinių trolių, kurie jas užpuolė, ataką. kasdien užmušti žmogžudystes ir išžaginimus, daugiausia per „Twitter“.

Jie taip pat buvo nušalinti.

Poveikis visoje žaidimų pramonėje buvo atšiaurus, ir moterys ir toliau imasi papildomų atsargumo priemonių, bijodamos, kad jos taps taikiniu.

Pavyzdžiui, Tessa, * konkurencingos žvalgybos analitikė, kurios darbas reikalauja, kad ji bendrautų su žaidėjais, pažįsta kelias pramonės įmones, kurios buvo stumiamos ir priekabiaujamos, ir dažnai pati susiduria su flirtingu ir nepagarbiu elgesiu. Kadangi „Skype“ ryšiai vyksta daug, neslepiama, kad ji yra moteris. Vis tiek, jai sunku nuslėpti, kad ji dirba tiesiogiai lošimų kompanijoje, ir neatskleidžia jokios asmeninės informacijos apie save, pavyzdžiui, jos tikrasis vardas ar buvimo vieta.

Be abejo, lošimų pramonės atstovai yra ne vieninteliai, kuriems gresia doksas. Šių dienų uždegantis politinis klimatas lėmė daugelį praradę darbą ir palikę namus po to, kai buvo paskirti į teismą dėl dalyvavimo dešinėje ar antifaktinėse mitinguose.

Bet jums nereikia užsiimti prieštaringai vertinama politine veikla, kad būtumėte nušalinti. Kai kurie žmonės buvo pasmerkti „netyčia“.

Pavyzdžiui, po Bostono maratono bombardavimo Browno universiteto studentas buvo pasmerktas, kai jis neteisingai buvo pripažintas kaltininku, ir po Charlottesville Unite the Right ralio Arkanzaso universiteto inžinierius buvo nužudytas, kai buvo klaidingai identifikuotas kaip dalyvis..

4 būdai, kaip išvengti apsinuodijimo

 1. „Google“ patys. Paprasta paieška parodys, kokia informacija apie jus jau yra internete. Jei tai apima duomenis, kurie gali būti naudojami jūsų tapatybei nustatyti, pažiūrėkite, ar galite juos pašalinti. Socialinės medijos profiliuose yra privatumo nustatymai, kuriuos galima lengvai atkurti, o daugelis svetainių, pavyzdžiui, „Baltieji puslapiai“, suteikia jums galimybę atsisakyti. Deja, gali būti neįmanoma išnaikinti visos jūsų informacijos iš interneto, bet bent jau atlikę paiešką, jūs žinosite, kas yra kitiems, ką jie gali rasti.  
 2. Prenumeruokite paslaugą, kuri ištrins jus iš duomenų tarpininkų svetainių: Jei radote savo informaciją tokioje svetainėje kaip „Baltieji puslapiai“, gali būti, kad ji pasirodys ir kituose internetiniuose kataloguose, iš kurių daugelį nebus lengva rasti. Taigi, jei turite pagrindo manyti, kad galite nukreipti į doksą, apsvarstykite galimybę sumokėti už tokias paslaugas kaip „PrivacyDuck“ ar „DeleteMe“..
 3. Patikrinkite, ar jūsų el. Pašto paskyra nebuvo įtraukta į duomenų pažeidimą: Galite naudoti įrankį https://haveibeenpwned.com/, kad sužinotumėte, ar jūsų el. Pašto adresas ir slaptažodis galėjo būti aptikti dėl vieno iš daugelio didelio masto duomenų pažeidimų, kurie įvyko per pastaruosius kelerius metus. Jei jie turi, iš naujo nustatykite slaptažodį ir apsvarstykite galimybę prie paskyros pridėti patvirtinimą dviem veiksmais. Tai užtikrins papildomą saugos lygį, jei norint prisijungti reikės papildomos informacijos (be slaptažodžio).
 4. Naudokite VPN: Naudodamiesi virtualiu privačiu tinklu, galite užšifruoti visą savo internetinę veiklą, kad apsisaugotumėte nuo įsilaužėlių. VPT veikia tunelizuodami jūsų interneto duomenis per trečiosios šalies serverį, neleidžiant būti matomi jūsų IP adresui (ir tikrajai vietai). Štai keletas rekomenduojamų VPN.

5. Neleiskite įsilaužėliams perimti jūsų „Twitter“ paskyros
Nuo buvusio prezidento B. Obamos iki Britney Spearso, per daugelį įžymybių savo „Twitter“ paskyras nulaužė žmonės, norintys pakenkti savo reputacijai ir sukelti chaosą. Be to, įprastų žmonių sąskaitos yra nulaužtos nerimą keliančiu dažnumu.

4 būdai, kaip apsaugoti jūsų „Twitter“ paskyrą

 1. Sukurkite tvirtą slaptažodį: Tai atrodo akivaizdu, tačiau nustebtumėte, kiek daug žmonių naudoja silpnus, lengvai aptinkamus slaptažodžius. (O gal taip ir nebus.) Norėdami sukurti tvirtą slaptažodį, įsitikinkite, kad jis ilgas, kad jame yra didžiosios ir mažosios raidės, taip pat numeriai ir simboliai..
 2. Įgalinti prisijungimo patvirtinimą: Tai suteikia papildomą saugumo lygį prisijungiant. Vietoje to, kad tik įvestumėte slaptažodį, taip pat turėsite įvesti kodą, kurį „Twitter“ siunčia jūsų mobiliajam įrenginiui. Norėdami tai įjungti, spustelėkite savo profilio piktogramą>Sąskaita>Saugumas>Prisijungimo patvirtinimas. Tame pačiame skirtuke taip pat galite pasirinkti reikalauti asmeninės informacijos keičiant slaptažodį.
 3. Būkite atsargūs dėl bet kurios trečiosios šalies programos, kuriai reikalinga prieiga prie jūsų paskyros: Jei abejojate, ar programa yra teisėta, neinstaliuokite jos. Norėdami pamatyti, kurios programos turi prieigą prie jūsų „Twitter“ paskyros, spustelėkite savo profilio piktogramą ir eikite į „Apps“. Norėdami pašalinti programą, spustelėkite Atšaukti prieigą.
 4. Stebėkite sutrumpintus URL: Atsižvelgiant į „Twitter“ nustatytą 280 simbolių apribojimą, prasminga, kad daugelis žmonių naudoja sutrumpintus URL, kad susietų platformą. Problema yra ta, kad dėl to sunku žinoti, kur nukreipia nuorodos, ar nuoroda nukreipia į kenkėjišką svetainę. Taigi, jei norite būti tikrai atsargūs, nespustelėkite nuorodų, kurias matote paskelbę kitų žmonių tviteryje.

Geras požymis, kad kažkas suklastojo jūsų sąskaitą, yra tai, jei pastebite nepažįstamą veiklą, kaip sekti ką nors naujo ar siųsti tweets, kurių nepamenate. Jei tai matote, pirmiausia norėsite pakeisti slaptažodį. Jūs taip pat turėtumėte pranešti apie tai „Twitter“. Tai galite padaryti nuėję į jų pagalbos centrą ir pateikę bilietą.

Jūs taip pat norite pateikti bilietą, jei kas nors iš tikrųjų neįsileido į jūsų sąskaitą, bet turi jūsų vardu sukūrė visiškai naują. Norėdami padėti „Twitter“ žinoti, kad tikrai esate jūs, turėsite galimybę nusiųsti vyriausybės išduoto asmens tapatybės dokumento ar kitos formos asmens tapatybės atvaizdą.

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

Facebook

Rachelė to daug negalvojo, kai per įprastą „Facebook“ slinkties klavišą ji spustelėjo, kad jai įdomu dalyvauti vienos mėgstamiausių grupių koncerte. Bet ji buvo sujaudinta, kai vienas iš grupės draugų paprašė jos ir pradėjo siųsti asmenines žinutes.

Pokalbis prasidėjo atsitiktinai, tačiau netrukus jis užsiminė apie savo profilio nuotrauką, sakydamas jai, kad jam patinka, jog jai nerūpi, kad rodomas jos spenelis.

Palauk, ką?

Jos spenelis tikrai nebuvo rodomas. Ar buvo? Rachelė buvo naudodamas tą profilio nuotrauką jau dvejus metus, ir niekas niekada nieko nesakė. Ji padidino nuotrauką ir atidžiai ją apžiūrėjo. Gal tai, ką jis pamatė, buvo šešėlis nuo jos viršaus?

Ji papasakojo, kad jis klydo, ir bandė paaiškinti šešėlį, suteikdamas jam abejonių, kad jis tiesiog supainiojo. Bet jis buvo atkaklus ir netrukus paprašė daugiau nuogų nuotraukų.

Žvelgdama atgal, Rachel žinojo, kad ji turėjo nutraukti ten vykusį pokalbį ir jį užblokuoti, tačiau tuo metu tai atrodė tik keistas nesusipratimas. Tai buvo maždaug provokuojanti nuotrauka, ar ne tai? Gal ji turėjo tikėtis tokios reakcijos.

Ji bandė nukreipti pokalbį link jo muzikos ir artėjančio koncerto, tačiau jis buvo tarsi šuo su kaulu ir neatsisakytų jo prašymų pateikti daugiau nuotraukų. Galiausiai ji tiesiog nustojo atsakyti, bet kelias dienas po to jautėsi gana neryški, įdomu, kaip kiti tą laiką žiūrėjo į ją.  

Rachelės istorija nėra tokia šokiruojanti. Tai nėra žiauru. Niekas nebuvo išprievartautas. Tai iš tikrųjų skamba kaip ganėtinai veiksminga socialinės žiniasklaidos priemonė. Bet iš tikrųjų būtent tai, kad tai yra banalumas, daro jį slegiantį. Kiekvieną dieną moterys kreipiasi į nepažįstamus žmones ir galų gale pasidomi, ką jos padarė, kad tai sukeltų, ir turi vaikščioti žinodami, kad kol jie tik bando gyventi savo gyvenimą, kiti juos objektyvizuoja.

Tyrimai rodo, kad Emocinis krūvis, kurį patiria tokio pobūdžio sąveika, yra ypač didelis moterims, kurios dvigubai dažniau nei vyrai apibūdina savo naujausią internetinio priekabiavimo patirtį labai ar labai sujaudinančiai..

Paprašyti seksualių nuotraukų yra tik viena iš daugybės „Facebook“ priekabiavimo formų. Moterys reguliariai siunčiamos įžeidžiančios žinutės ir nepageidaujami nuotraukų vaizdai, ir pavyzdžiai būti pažymėti žeminančios nuotraukos ar net turintys padirbti profiliai sukurtas naudojant jų vardus ir nuotraukas, toli gražu nėra retas atvejis.

5 būdai apsisaugoti „Facebook“ 

1. Tiksliai valdykite, kas ką mato

Per pastaruosius metus „Facebook“ daug nuveikė atnaujindama platformą, kad galėtumėte pritaikyti šias parinktis, net nuėję į priekį leis jums paslėpti savo informaciją nuo konkrečių žmonių.

Kaip valdyti tai, ką žmonės mato „Facebook“ profilyje:

Kompiuteryje spustelėkite apverstą „caret“ viršutiniame dešiniajame puslapio kampe ir pasirinkite parametrus. Kairiajame skydelyje spustelėkite Privatumas. Čia galėsite tiksliai valdyti, kas gali matyti jūsų įrašus ir kaip žmonės gali su jumis susisiekti.

Tada eikite į „Chronologija ir žymėjimas“. Tai leidžia jums valdyti, kas ką skelbia ant jūsų sienos ir kas matys įrašus, kuriuose jums priskirta žyma. Čia taip pat galite pakeisti nustatymus, kad patektumėte į peržiūrėti ir patvirtinti visas žymas, prieš jas įdiegiant.

Kitas puikus įrankis, kurį galite naudoti, yra tas leidžia tiksliai pamatyti, ką kiti mato žiūrėdami į jūsų profilį. Tokiu būdu galite būti tikri, kad kai kurie žmonės nematys neskelbtinos informacijos, jei nenorite, kad jie to darytų.

2. Neleisk, kad potencialūs reklamuotojai žinotų, kur esate

Kaip jau buvo aptarta aukščiau, jūsų vietos priskyrimas prie įrašų ir nuotraukų gali būti būdas stebėtojams sužinoti, kur esate. „Facebook“, rašydami įrašą, turite galimybę pasirinkti Check in, kuris pridės jūsų geolokacijos vietą bet kuriam jūsų draugui. Geriausia nenaudoti šios funkcijos.

Bet Geografinis žymėjimas nėra vienintelis būdas žmonėms išsiaiškinti, kur esate.

Ar kada pastebėjote, kaip nuėję į tam tikrą parduotuvę staiga pamatysite jos skelbimus „Facebook“? Arba jūs susitinkate su kuo nors vakarėlyje, o kitą dieną „Facebook“ pasiūlo juos kaip draugus?

„Facebook“ žino, kaip tai padaryti, nes jei turite jų programą mobiliesiems ir nešiojate telefoną su savimi (kaip daro dauguma mūsų) jie žino jūsų buvimo vietą bet kur.

Jei norite, galite iš tikrųjų pamatyti, kur „Facebook“ jus stebėjo. Ši informacija nėra vieša, todėl jums nereikia jaudintis dėl vidutinio „Facebook“ draugo, naudojančio ją jūsų buvimo vietai.

Kaip pamatyti, kur „Facebook“ stebėjo jūsų vietą:

Eikite į nustatymus. Kairėje esančiame skydelyje spustelėkite Vieta, tada spustelėkite Peržiūrėti vietų istoriją. Bus parodytas žemėlapis kartu su žurnalas, kuriame rodoma jūsų buvimo vieta, kol įjungėte vietos nustatymus. Kai kuriems tai grįžta atgal metų.  

Kaip ištrinti savo vietų istoriją:

Spustelėkite tris juostas viršutiniame dešiniajame ekrano kampe (arba apatinėje dešinėje, jei turite „iPhone“). Pasirinkite Paskyros nustatymai> Vieta Bakstelėkite, kad išjungtumėte Vietovės paslaugas, ir slinkite į kairę, kad išjungtumėte Vietovių istoriją.

Norėdami ištrinti visą ankstesnę istoriją, spustelėkite Peržiūrėti savo vietų istoriją ir viršutiniame dešiniajame kampe pasirinkite tris taškus. Čia galėsite ištrinti visą savo istoriją. Norėdami tai padaryti, turėsite iš naujo įvesti slaptažodį. (Slaptažodžio nustatymas iš naujo yra dar vienas puikus būdas neleisti kitiems pasiekti jūsų buvimo vietos ar „Facebook“ paskyros.)

3. Užblokuokite priekabiautojus ir įtraukite roplius į jūsų draudžiamų asmenų sąrašą

Kitas naudingas šio puslapio pasirinkimas yra įtraukti tam tikrus žmones į ribotą sąrašą. Pateikę juos čia, jie bus išvardyti kaip vienas iš jūsų draugų, tačiau galės matyti tik informaciją, kuria jūs bendrinate viešai. Tai ypač naudinga, jei norite išvengti konfrontacijos su žmogumi, kurį bijote bandyti įbauginti ar pasinaudoti jumis.

Nors lengva pasakyti, kad turėtumėte būti tiesmukiški ir sugebėti pasakyti kam nors į veidą, kad nenorite, kad jie matytų jūsų skelbiamus asmeninius dalykus, visi žinome, kaip greitai situacija gali išaugti, kai tam tikro tipo vyrai jaučiasi atstumti.

Taigi kitą kartą jūs sutiksite vaikiną bare, kuris reikalauja dėl jūsų susidomėjimo ir stebėdami, kaip priimate jo prašymą, tiesiog minutei įleiskite į moterų kambarį ir įrašykite jį į jūsų ribotą sąrašą.

4. Pranešti apie „Imposter Accounts“

Nors tai prieštarauja jų paslaugų teikimo sąlygoms, „Facebook“ vertina, kad tokių yra 66 milijonai padirbtų sąskaitų platformoje. Viena iš priežasčių, kodėl žmonės kuria netikras paskyras, yra apsimetinėjimas kitais vartotojais. Naudodamiesi tikruoju vardu ir nuotraukomis, apgavikas gali draugauti su žmonėmis jūsų tikrojo gyvenimo socialiniame tinkle ir paskelbti apie jus kenksmingą ir netiesą teikiantį turinį.

Jei radote suklastotą sąskaitą naudodamiesi savo nuotraukomis ir asmenine informacija, galite apie ją pranešti „Facebook“ ir jie turėtų ją pašalinti.

Kaip pranešti apie netikrą profilį „Facebook“:

Eikite į suklastotą profilį, spustelėkite tris taškus viršutiniame dešiniajame puslapio kampe ir pasirinkite Pranešti>Pranešti apie šį profilį>Jie apsimeta esąs aš ar kažkas, kurį pažįstu.

Tai pasakė, intelektualusis apgavikas ketina jus užblokuoti, kad negalėtumėte pamatyti suklastotos sąskaitos.  Jei jie tai padarys, pakvieskite draugą pranešti apie jūsų profilį.

„Facebook“ taip pat stengėsi būti aktyvus nustatant apgavikų paskyras ir neseniai paskelbė iniciatyvą, kuria naudojasi veido atpažinimo programinė įranga, kuria pažymimos naujos profilio nuotraukos su esamais vartotojais.

Tačiau reikėtų pažymėti, kad bus tikrinamos tik naujos sąskaitos, taigi jei jau yra suklastotas jūsų profilis, nebent jūs ar jūsų pažįstamas asmuo jį randa ir pažymi vėliava, nėra galimybės jį sugauti. Be to, tik nuotraukos, kurios bus nuskaitytos jūsų veidui, yra jūsų draugo ar draugų tinklo nuotraukos, o ne visi platformos vartotojai.

Tai verčia suabejoti, kokia iš tikrųjų yra taktika, ypač atsižvelgiant į tai dažnai profiliai klastojami ne tam, kad būtų galima atlikti asmeninius vendetus, o vietoj to, kad būtų sukčiaujama dėl pinigų ar reklamuojami produktai ar politinės darbotvarkės. Tiksliau, naujausi 2016 m. Amerikos prezidento rinkimų zondai atskleidė visą „Facebook“ veiklos sritį, dirbtinai sugeneruotą visuomenės nuomonei.

Tokiais atvejais yra vienas paprastas būdas apsisaugoti didžiąją dalį savo nuotraukų padarykite privačią. Jei apgaulingą paskyrą kuriantis asmuo neturi prieigos prie jūsų nuotraukų, būsite mažiau patrauklus apsimetinėjimo tikslas.   

5. Neleisk keršto porno

Pastaraisiais metais seksas paliko kilimo sritį ir tapo įprastu flirto režimu. Tiesą sakant, vieno tyrimo duomenimis, 88% apklaustų suaugusiųjų teigė, kad bent kartą buvo išsiuntę seksualinio pobūdžio žinutes ar vaizdus. Tai nebūtinai yra blogas dalykas; tas pats tyrimas parodė a koreliacija tarp lytiškumo ir seksualinio pasitenkinimo, ir nustatė, kad moterys dažnai tai ypač įgalina.  

Nepaisant to, atsiųsti atskleidžiančias nuotraukas gali būti rizikinga, jei jos pateks į netinkamas rankas. Per daug moterų atsidūrė pažeminimo kampanijų objektu, kuriose kerštingi buvę partneriai padaro jų gyvenimą pragaru siųsdami intymius vaizdus savo draugams, šeimos nariams ir net darbdaviams.

Laimei, „Facebook“ jau turi algoritmas, kuris identifikuoja ir pašalina nuogus vaizdus. Tačiau 2017 m. Lapkričio mėn. Jie taip pat paskelbė apie naują, šiek tiek naują požiūrį, kaip kovoti su negražia keršto porno epidemija. Tačiau idėja, pirmą kartą išbandyta Australijoje, privers kelti antakius.

Iš esmės, jei įtariate, kad tam tikras vaizdas gali būti įkeltas į „Facebook“ be jūsų sutikimo, jūs užpildote formą, kurioje paaiškinate savo susirūpinimą, o tada atsiųskite vaizdą sau naudodami „Facebook Messenger“ programą. Įvertinęs ataskaitą ir nuotrauką, „Facebook“ ją ištrins.

Kadangi „Facebook“ priklauso „Instagram“, tai neleis atvaizdo skleisti ir ten.

Šis požiūris kelia keletą problemų. Visų pirma, jūs turite žinoti, kad vaizdai yra ten. (Kartais nuotraukos ir vaizdo įrašai daromi be aukos žinios ar sutikimo.) Antra, jūs turite turėti savo atvaizdus. Tai gali būti ne tas atvejis, jei jie buvo padaryti naudojant kažkieno fotoaparatą. Ir, galiausiai, turite pasitikėti „Facebook“ ir sutikti, kad tikras asmuo jų gale matys paveikslėlius, kurių aiškiai nenorite viešai vartoti.

Daugeliui žinojimas, kad kai kurie anoniminiai žinovai gali net trumpam pasiekti savo intymias nuotraukas, dar labiau padidins jų patirtą traumą ir nerimą..

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

„Instagram“ ir „SnapChat“ 

Nuotraukos nebuvo vienintelis dalykas, kuris pasikeitė, kai „Instagram“ pradėjo veikti 2010 m., O „SnapChat“ – 2012 m.  

Padarę savo nuotraukas viešas, bet kas gali pakomentuoti tavo paveikslėlius. Nors sunku suprasti, kodėl kažkas savo laiką skiria troliui, yra tokių, kurie lauko dieną ieško nuotraukų, kad įžeistų. Viešosios įstaigos gėdinantys komentarai ir DM („Instagram“ asmeninio pranešimo versija) su aiškiomis ir vulgariomis kalbomis kasdien užplūsta milijonus paskyrų.

Be trolių, daugybė moterų yra linkusios keršyti už pornografiją, vaizdus į bylą ir kitokias nuogų fotografijų nuotraukas, kurioms nesutariama.

Naudodamiesi skirtingais būdais, galite kovoti prieš ir netgi užkirsti kelią kai kuriems iš šių scenarijų. Taip, troliai ir trūkčiojimai suras kelią pas jus, jei būsite pakankamai atkaklūs, tačiau atlikdami šiuos veiksmus galėsite jiems tai padaryti dar sunkiau..

3 būdai apsisaugoti „Instagram“ ir „SnapChat“

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

1. Patikrinkite, ar jūsų paveikslėliai identifikuoja duomenis

Yra keletas paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad nuotraukos ir paskyra būtų saugesni.

Tarkime, kad esate restorane ir norite sukurti savo patiekalo nuotrauką. Malonu pažymėti restoraną, nes tai suteikia jiems PR. Bet, pažymėdami šį restoraną, jūs atsidursite toje vietoje.

Bet kuris stalkeris dabar tiksliai žino, kur esate.

Panašiai, jei įgalinate geografinės padėties nustatymus, rizikuojate dar labiau. Jei užfiksuosite savo „Starbucks“ karamelės latte nuotrauką, galėsite būti bet kuriame iš 27 339 „Starbucks“ visame pasaulyje. Bet jei jūsų geografinė vieta įjungta, kas mato jūsų nuotrauką, tiksliai žinos, kur esate.

„Snapchat“ 2017 m. Birželio mėn. Pristatė naują funkciją, pavadintą „SnapMap“, kuri rodo visų jūsų draugų vietas žemėlapyje. Nors tai gali atrodyti nekaltai, kitiems žmonėms jis nuolatos seka jūsų buvimo vietą. Išjunkite „SnapMap“ funkciją ir sutaupysite save nuo daugybės galimai negražių situacijų.

2. Nenaudokite savo tikros informacijos

Kai prisiregistruojate naudoti „SnapChat“, turite nurodyti savo gimtadienį, telefono numerį ir el. Pašto adresą – tai gana standartas socialinės žiniasklaidos programoms. Bet Kiekvienas, turintis šiek tiek žinių apie techniką, gali rasti šią informaciją per savo „SnapChat“ paskyrą. Dėl to kažkas labai lengvai gali priekabiauti prie „SnapChat“ ir į el. Paštą, „WhatsApp“ bei daugybę kitų programų..

Geriausias būdas apsaugoti savo informaciją yra paslėpti. Sukurkite naują el. Pašto adresą, kad galėtumėte prisiregistruoti. Taip pat naudokite suklastotą telefono numerį (žinote, tą, kurį galite duoti įžūliam vaikinui bare, kuriam nenorite jums skambinti) ir sukurkite naują gimimo datą.

Dar vienas paprastas triukas, dėl kurio troliams yra daug sunkiau prie jų prieiti pakeiskite savo sąskaitą iš viešos į privačią. Tai taikoma ir „Instagram“, ir „Snapchat“. Jei pakeisite savo sąskaitą į privačią, žmonės, kurie mato jūsų įrašus, bus draudžiami draugų, šeimos narių ar bet kurio kito, kurį pasirinkote patvirtinti.

Kaip padaryti jūsų sąskaitą privačią „SnapChat“:

Eikite į nustatymus>Peržiūrėti mano istoriją>Mano draugai / Paprastas. Kai esate „Nustatymų“ meniu, galite pakeisti, kas gali su jumis susisiekti ir kas gali pamatyti jūsų vietą.

Kaip padaryti savo sąskaitą privačią „Instagram“:

Eikite į nustatymus>Asmeninė sąskaita (stumkite į dešinę, kad įjungtumėte).

Jei jums reikia naudoti šias programas norint reklamuoti produktą, savo įmonę ar save, sukurkite atskirą paskyrą. Tokiu būdu asmeninės nuotraukos nebus sumaišytos su viešomis nuotraukomis.

Nepaisant to, net jei viską padarysite, grubūs komentarai gali praslysti. Tokiu atveju jūs turite žinoti, kaip…

3. Blokuoti roplius Tiek „Instagram“, tiek „Snapchat“ yra blokavimo parinktys. Naudodami šią techniką galite užblokuoti vartotoją ir ištrinti jo komentarus

Kaip blokuoti žmones „Instagram“:

Pasirinkite asmenį, kurį norite blokuoti, bakstelėkite tris taškus viršutiniame dešiniajame kampe ir spustelėkite blokuoti.

Kaip blokuoti žmones „SnapChat“:

Pasirinkite asmenį, kurį norite blokuoti, bakstelėkite tris eilutes viršutiniame kairiajame kampe, tada spustelėkite blokuoti.

Priekabiavimas darbe 

Deja, piktnaudžiavimas taip pat paplitęs darbo aplinkoje. Remiantis vienu tyrimu, viena iš trijų 18-34 metų moterų buvo seksualiai priekabiaujama darbe. 25% šių moterų internete buvo priekabiaujama per tekstus ar elektroninius laiškus, tačiau 71% šių moterų apie tai nepranešė.

Galime tik spėlioti to priežastis, tačiau taip gali būti todėl, kad seksualinis priekabiavimas nėra aiškiai apibrėžtas.

Tačiau keletas seksualinio priekabiavimo pavyzdžių yra šie:

1. Dalijimasis seksualiai nepopuliariais vaizdais ar vaizdo įrašais.

2. Laiškų, tekstų ar el. Laiškų su siūlomu turiniu siuntimas.

3. Nepastebimų juokelių ar seksualinių anekdotų pasakojimas.

Bet net ir tai nevienareikšmiškai! Jei kas nors atsiunčia varpą, tai akivaizdus seksualinis priekabiavimas, tačiau komentaras, esantis už rankos, gali būti neteisingai interpretuojamas.

Taigi, kaip jūs žinote, kad tai seksualinis priekabiavimas?

Tomis akimirkomis, kai nesate tikri, pagalvokite apie tai, kaip jaučiatės. Ar tas komentaras padarė jus nemalonius? Ar tai kažkas nenugalima? Jei taip, tikėtina, kad yra tam tikras tonas, kuris turėtų būti laikomas seksualiniu priekabiavimu.

Seksualinis priekabiavimas darbe

Seksualinis priekabiavimas būna įvairių formų, o internete tai dažnai dar mažiau akivaizdu. Tačiau vis tiek tai atsitinka. Jei esate profesinėje situacijoje, kurioje jaučiatės nepatogiai, turėtumėte nedelsdami pradėti įrašinėti. Dažnai didesni atvejai yra grindžiami mažų incidentų modeliu, kuris, jei jis nėra tinkamai dokumentuotas, nebus naudingas kaip įrodymas.

Net jei nesate tikri, ar susidūrimas laikomas priekabiavimu, geriau elgtis su tuo kaip tokiu, jei tik situacija pablogės ir nusprendėte galiausiai imtis veiksmų.

Kaip pranešti apie priekabiavimą darbe 

1. Dokumentuokite kiekvieną susidūrimą

Visi komentarai, netinkamas el. Laiškas ar kita korespondencija, kuri gali būti kvalifikuojama kaip priekabiavimas, turėtų būti įrašoma ir saugoma ten, kur turite tik prieigą (pvz., Ne įmonės „Google“ diske). Gali būti, kad vienas komentaras buvo netyčinis, bet jei tai pasikartos, galėsite sukurti bylą.

Jei įvykyje įvyksta kažkas, kas pasakyta žodžiu, arba netinkamas prisilietimas, kuo greičiau parašykite sau el. Laišką (iš savo asmeninės paskyros), kuriame kuo išsamiau aprašykite įvykį. Įrašykite įvykio laiką, datą ir vietą.

2. Stebėkite situaciją

Fotografuokite ekrano kopijas, įrašykite laiką ir datas, išsaugokite el. Laiškus ir saugokite failą su viskuo, kas jums kelia nemalonumų.

3. Praneškite apie tai

Kai turėsite įrodymų, laikas pateikti ataskaitą. Nors kartais nepatogu, pranešimas apie priekabiavimą biure yra vienas produktyviausių būdų, kaip jį sustabdyti.

Nusiųskite savo parodymus HR departamentui, kuris, tikiuosi, jau turi savo politiką, kaip elgtis toliau. Jei jūsų įmonėje nėra žmogiškųjų išteklių, turėtumėte sukurti gerai informuotą el. Laišką ir nusiųsti jį biuro vadovui arba savo vadovui (tol, kol jie nėra tas, kuris jus priekabiauja).

Kaip parašyti el. Laišką, norint pranešti apie seksualinį priekabiavimą:

Sukurti pirmąjį el. Laišką gali būti bauginančiai. Dėl šios priežasties mes įtraukėme šabloną, kurį galėsite naudoti.
Tema: Oficialus skundas dėl seksualinio priekabiavimo

Gerbiami [HR] ir [viršininkas],

Rašau šį el. Laišką norėdamas pranešti, kad [priekabiautojo vardas] mane seksualiai priekabiaudavo per pastaruosius [x laiko].

Per tą laiką įvyko šie incidentai:

 • [1 pavyzdys: aprašykite, kas ir kada įvyko. Stenkitės įtraukti kuo daugiau faktų. ]
 • [2 pavyzdys: Apibūdinkite antrąjį įvykį, dėl kurio jautėtės nepatogiai. Nepamirškite įtraukti, jei dar apie tai pasakojote dar niekam.]
 • [3 pavyzdys: pridėkite visus dokumentus ar įrodymus, kurie patvirtins jūsų bylą.]

[Jei taikoma, nurodykite, kokių veiksmų, jūsų manymu, turėtų imtis įmonė. Pavyzdžiui, galite parašyti: „Norėčiau būti perkeltas į kitą skyrių“ arba „Norėčiau, kad šis klausimas būtų išnagrinėtas, ir norėčiau oficialiai atsiprašyti [priekabiautojo vardo].“]

Ačiū, kad išnagrinėjote šį reikalą. Jei jums reikia daugiau informacijos, mielai ją pateikiu.

Pagarbiai,

[Tavo vardas]

Jūsų biure turėtų būti politika, kaip įvertinti situaciją ir imtis veiksmų.

Jei manote, kad jūsų skundas nebuvo tinkamai išspręstas, atsiminkite tai Jūs visada galite kreiptis į teisininkų patarėjus. Profesionalas, gerai išmanantis jūsų srities įstatymus, turėtų sugebėti jus nukreipti atliekant kitus veiksmus.  

Taip pat turėtume atkreipti dėmesį į tai daugeliui, Pranešti apie įvykį iš vidaus nėra galimybė, nes daugelis moterų yra laisvai samdomos arba savarankiškai dirbančios moterys. Pagal šį scenarijų turite paimti situaciją į savo rankas.

Seksualinis priekabiavimas, jei dirbate savarankiškai 

Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo ir susiduriate su netinkamu susidūrimu, nes nėra kam pranešti, turite patys pasirūpinti situacija.

Būtent taip nutiko Arieliui *, muzikantui, gavusiam seksualinio pobūdžio pranešimus iš kito šios srities profesionalo. Pakomentavęs, kaip ji purtosi grodamas muziką, Arielis atsakė „Don’t be ass“, į kurį priekabiautojas atsakė: „O, man patinka tai, kaip tu kalbi“.

Nors Ariel nusprendė jo viešai negėdinti, ji atsakė, kad jo komentarai buvo įtaigingi ir agresyvūs. Priekabiautojas nesutiko ir paliko tai.

Arielis įgalino priešintis priekabiautojui. Kiti gali pastebėti, kad geriausias savęs išsaugojimo būdas yra ignoruoti priekabiautojus. Šiame scenarijuje nėra teisingo ar netinkamo būdo kovoti su priekabiavimu. Tai jūsų sprendimas.

Seksualinis priekabiavimas „LinkedIn“ 

„LinkedIn“, internetinė karjeros tinklų ir verslo platforma, deja, taip pat tapo seksualinio priekabiavimo šaltiniu. Nors „LinkedIn“ politika draudžia bet kokio pobūdžio priekabiavimą, „LinkedIn“ visiškai negali to išvengti tai, ir, deja, seksualinis priekabiavimas vis dar ten vyksta kiekvieną dieną.

Nes tai tinklo svetainė, kai kurie tai traktuoja kaip pažinčių svetainę. Be kitų skundų, moterys pranešė, kad vyrai siunčia jiems netinkamas žinutes ir pagal profilio nuotraukas komentuoja netinkamą išvaizdą.

Kitas galimas nuosmukis: jūsų gyvenimo aprašymas.

Daugelis žmonių įkelia savo gyvenimo aprašymus to negalvodami jų el. pašto adresas ir telefono numeris rodomi antraštėje. Ištrinkite ją iš paskelbtos versijos, nebent norite, kad visas internetas turėtų prieigą prie tos informacijos.

Kai kuriems vyrams nepageidaujami telefono skambučiai, prašantys išeiti, gali neatrodyti kaip seksualinis priekabiavimas, tačiau moterims, gaunantiems telefonų skambučius iš nepažįstamų žmonių, tai tikrai galėjo jaustis.

Bet tai yra problema. Kadangi dažniausiai priekabiavimas nėra toks akivaizdus, ​​moterims sunkiau jį įteisinti ir pranešti. Nors negalite užkirsti kelio įkyriems vaikinams pranešti jums „LinkedIn“, yra būdų, kuriais galite apsisaugoti.

4 būdai apsisaugoti „LinkedIn“ 

1. Prieš priimdami „LinkedIn“ ryšį, patikrinkite atskyrimo laipsnius. Ar turite bendrų ryšių? Ar jie dirba jūsų pramonėje? Jei ne, nepriimkite.

2. Jei gaunate neprašytą pranešimą, galite nuspręsti jį užblokuoti. Tiesiog spustelėkite tris taškus viršuje dešinėje ir spustelėkite Pranešti apie šį pokalbį.

3. Taip pat galite užkirsti kelią tam asmeniui peržiūrėti jūsų profilį ar susisiekti su jumis. Eikite į asmens profilį, spustelėkite Daugiau>Praneškite / blokuokite ir vykdykite instrukcijas.

4. Jei įkeliate savo gyvenimo aprašymą, įsitikinkite, kad jūsų telefono numeris, namų adresas ir kita kontaktinė informacija nenurodyti. Jei kas nors nori susisiekti su jumis dėl jūsų darbo, jie gali tai padaryti per „LinkedIn“.  

Nėra garantijos, kad šie pasiūlymai jus 100% apsaugos. Tačiau jie suteikia jums daugiau kontrolės, kas gali su jumis susisiekti.

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

Internetinės pažintys ir seksualinis priekabiavimas  

Po prisijungimo prie „OKCupid“ Kylie * jau maždaug mėnesį bendravo su Marco *, tačiau jie dar nebuvo susitikę asmeniškai. Vieną naktį po daugiau nei valandą vis labiau flirtuojančių tekstų Marco pasiūlė jiems pereiti į labiau matomą forumą – jis norėjo „Skype“ sekso.

Kitą dieną Kylie pasibaisėjo, kai paskambino viena jos draugė, kad pasakytų, kad ji gavo susitikimo įrašą. Po valandos, Kylie gavo pranešimą iš Marco: susimokėk, kitaip įrašas bus išsiųstas dar daugiau žmonių jos socialiniame tinkle.

Internetinės pažintys yra moterys, kur labiausiai pažeidžiamas kibernetinis seksualinis priekabiavimas.

Taip yra todėl, kad skirtingai nuo daugelio socialinių tinklų, pažinčių svetainėse galite apsilankyti turėdami tikslą susitikti ir susidurti su nepažįstamais žmonėmis. Kitose svetainėse griežti privatumo nustatymai gali būti naudojami kaip skydas, o pažinčių svetainėse ta taktika išlikti saugiai leistų dar vieną vienišą šeštadienio vakarą.

Manoma, kad pažinčių programos yra linksmos, tačiau taip pat žinoma, kad jos sukelia gana nemalonių susitikimų.

Pavyzdžiui, Esme * susitiko su Rafaeliu programoje „Happn“. Po pokalbio programoje pokalbis persikėlė į „WhatsApp“, bet kai Esme patikrino jo profilio nuotrauką, ji pastebėjo Rafaelį atrodė kitaip, o jo profilis nesutampa su pažinčių programoje esančiu. Nenorėdama konfrontacijos, ji pasakė Rafaeliui, kad prieš ruošdamasi pasimatymui turėjo keletą asmeninių problemų. Užuot sutikęs su jos paaiškinimu, jis pradėjo ją bombarduoti agresyviais klausimais, kur ji yra ir su kuo ji yra.

Galiausiai Esme jį užblokavo ir pranešė apie tai „Happn“. Žinodama, kad jis jos ieškos socialinėje žiniasklaidoje, ji taip pat užblokavo jį „Facebook“, „WhatsApp“ ir „Instagram“. Kai jis bandė jai paskambinti, ji užblokavo ir jo numerį. Nesvarbu, ar Rafaelis pagaliau gavo užuominą (mažai tikėtina), ar tiesiog buvo sunku išlaikyti ryšį, Esme sugebėjo sustabdyti prievartą – bet ne visoms moterims tai pasisekė.

Tai, kas nutiko Esmei, yra žinoma kaip žvejyba – arba kai kas nors klaidingai pateikia duomenis internete, dažnai naudodamas netikras nuotraukas ir profilius. Nors Esme galėjo aiškiai pastebėti, kad Happno profilyje esantis asmuo skiriasi nuo asmens, esančio „WhatsApp“ profilyje, dauguma meškėnų yra pakankamai protingi, kad galėtų geriau paslėpti savo takelius.

Panašiai tai padaryti yra gana lengva nesąmoningai tapdamas kačiuko bendrininku. Paimkite, pavyzdžiui, Cori *. Vieną dieną ji sulaukė skambučio iš draugo jos „Facebook“ profilio nuotrauka buvo naudojama kažkieno pažinčių profilyje. Cori pranešė apie suklastotą profilį ir jis buvo ištrintas, tačiau kas žino, kiek žmonių iki tol matė jos veidą ir informaciją?

Deja, nėra galimybės tiek susitikti su žmonėmis internete, tiek užtikrinti, kad niekada netapsite auka. Tačiau yra būdų apsisaugoti.

3 būdai apsisaugoti pažinčių svetainėse

1. Atlikite foninį patikrinimą

Kai pirmą kartą susisiekiate su kuo nors prisijungę, ieškokite jo „Google“, „Facebook“ ir kitose pažinčių programose, jei esate juose. Ieškokite neatitikimų jų nuotraukose ir profilio aprašymuose. Jei tokį radote, praneškite apie profilį savo programoje.

2. Sužinokite apie juos programoje

Kalbėkite programoje prieš perkeldami pokalbį į kitą platformą. Tai leidžia suprasti, kas jie yra, prieš atskleisdami daugiau informacijos apie savo asmeninį gyvenimą. Kai jaučiatės pakankamai patogiai, kad galėtumėte perkelti pokalbį į kitą platformą, žinokite, ką jie ten gali pamatyti. Pavyzdžiui, tiek „WhatsApp“, tiek „Telegram“ leidžia profilio nuotraukas, „WhatsApp“ leidžia atnaujinti būseną, o „Telegram“ leidžia parašyti šiek tiek biografijos apie save. Abi programos taip pat turi funkciją „paskutinį kartą matyta“, kuri rodo jūsų kontaktus, kai paskutinį kartą buvote programoje. Jei nenorite, kad kas nors pamatytų šią informaciją, pakeiskite privatumo nustatymus. Ir jei jūs galų gale susitiksite asmeniškai, būtinai susitikkite viešoje vietoje ir praneškite draugui, kur būsite.

3. Saugokite savo socialinės žiniasklaidos paskyras ir paveikslėlius.

Tai sumažina tikimybę, kad kažkas pavogs jūsų nuotraukas ir panaudos jas pažinčių svetainėse.

Saugus seksingas

Daugelis suaugusiųjų yra susipažinę su saugiu seksu. Bet tai, apie ką jie galbūt mažai pagalvojo, yra saugus seksas.

Tai ypač svarbu, nes sekso daugėja. Iš tikrųjų, remiantis vienu tyrimu, beveik pusė apklaustų suaugusiųjų teigė, kad jie seksta.

Tačiau faktas, kad tai daro daug žmonių, dar nereiškia, kad tai nėra be jokios rizikos. Istorijos apie keršto pornografiją ir įsilaužimus, paviešinančius intymias žmonių nuotraukas, yra įprasta. Ir nėra sunku įsivaizduoti, kaip patekimas į netinkamas rankas nuogas gali nugriauti jūsų profesinį ir asmeninį gyvenimą.

Lengvas atsakymas būtų liepti nustoti seksuoti, bet mes to nedarysime. Seksavimas gali būti smagi ir išpildanti jūsų santykių ar pasimatymų gyvenimo dalis, ir mes ne čia, kad neigtume laiką.

Ką mes ketiname padaryti, tai pateiksime keletą paprastų patarimų, kaip saugiai sekstuoti. Kai kurie iš jų gali atrodyti kaip sveikas protas, bet mes taip pat ketiname įsitraukti į aukštųjų technologijų halakus, kad galėtumėte atsipalaiduoti, kol jūsų išmanusis telefonas užvirs.

7 būdai apsisaugoti sekso metu 

1. Neįtraukite savo veido ar kitų atpažįstamų funkcijų

Jūsų pirmoji gynybos linija, jei jūsų nuotraukos tampa viešos, yra tikėtina, kad tai bus paneigiama. Tai reiškia, kad įsitikinkite, kad nuotraukose nėra jūsų veido, neįprastų apgamų ar tatuiruočių.

2. Negalima gerti sekso

Po poros margaritų galite jaustis žvaliai, tačiau tai nereiškia, kad geriausias laikas nuimti viršutinę dalį ir išnaikinti savo kamerą.

Laimei, yra keletas programų, kurios gali užkirsti kelią rytui po apgailestavimų. Pavyzdžiui, „Drunk Locker“ yra tikrai išsami programa, skirta žinoti, kai vakarėsi. Be to, kad surasite paskirtą vairuotoją, jis taip pat gali blokuoti tam tikrus kontaktus todėl negalite susisiekti per skambučius, tekstus ir socialinę terpę.

3. Padarykite, kad jūsų nuotraukos sunaikintų save

Programa „Disckreet“ yra specialiai sukurtas lytiniams santykiams, ir reikalauja, kad tiek siuntėjas, tiek gavėjas įvestų kodą, kad pamatytų išsiųstą vaizdą. Pagrindinis „Disckreet“ pranašumas yra tas leidžia ištrinti jūsų atvaizdus iš asmens, kuriam jį išsiuntėte, telefono. Tai reiškia, kad niekas netrukdo jūsų nuotraukas gaunančiam asmeniui padaryti ekrano kopiją ir ją išsaugoti.

Programa, kuri šiek tiek apeina ekrano kopijos problemą, yra populiari „SnapChat“, kuris automatiškai ištrina nuotraukas praėjus kelioms sekundėms po jų atidarymo. Nors „SnapChat“ leidžia ekrano kopijas, ji jums atsiųs pranešimą, kai bus padaryta. Beje, tai nėra puikus sprendimas, nes maža „Google“ programa pateikia kelis būdus apeiti pranešimą – taigi vis tiek įmanoma išsaugoti jūsų nuotrauką jums nežinant..

Pasitikėkite, gerai užšifruota programa, kuri automatiškai ištrina pranešimus ir nuotraukas, neleidžia imtuvams fotografuoti ekrano kopijų. Bet vėlgi, jei kas nors iš tikrųjų įsipareigoja išsaugoti jūsų nuogus, jie ras kelią.

4. Apsaugokite savo telefonus ir nuotraukas slaptažodžiu

Norėdami įsitikinti, kad nė vienas netyčia neįžvelgia žvilgsnio per jūsų ar jūsų partnerio telefoną, abu turėtumėte apsaugoti savo telefonus slaptažodžių kodais..

Taip pat galite atsisiųsti programą, kuri bus saugokite savo seksualias nuotraukas atskirame, slaptažodžiu apsaugotame aplanke. Kai kurios parinktys yra „KeepSafe“ ir „Galerijos užraktas“. Vienas iš nuostabių dalykų, susijusių su „Galerijos užraktu“, yra tai, kad galite pasirinkti paslėpti piktogramą, todėl kiti nesuvokia, kad ji yra jūsų telefone. Be to, jei kas nors pakartotinai bandys prisijungti ir nepavyks, programa nufotografuos juos.

Tačiau žinokite, kad ne visos šios programos teikia šifravimą, tai reiškia, kad jums gali kilti pavojus, kad jūsų nuotraukos gali būti nulaužtos.

5. Saugiai išsaugokite savo nuotraukas

Jei atsitiktinai užfiksuosite nuotrauką, dėl kurios jūsų užpakalis atrodo kaip meno kūrinys, apie kurį žinote, kad jis yra, galite pasirinkti jį išsaugoti, o ne pats sunaikinti. Tokiu atveju geriau saugokite jį darbalaukyje, o ne mobilusis įrenginys, kuris greičiau pasiklysta ar yra pavogtas.

Atminkite, kad net ir darbalaukyje galima nulaužti. Todėl jūs turėtumėte išsaugokite jautrias nuotraukas užšifruotame faile. „VeraCrypt“ yra nemokama atvirojo kodo programa, leidžianti užšifruoti atskirus failus „Mac“ ar asmeniniame kompiuteryje.

Tačiau atminkite, kad kai tik nuotraukos bus šifruotame aplanke, vis tiek turite juos visam laikui ištrinti iš savo kompiuterio. Nepakanka juos sudėti į šiukšliadėžę, o vėliau išimti iš šiukšliadėžės.

Kol šie duomenys nebus pakeisti naujais duomenimis, jie vis dar egzistuoja ir juos gali rasti verslininkas įsilaužėlis. Laimei, ten yra programinė įranga, skirta visam laikui ištrinti failus. „Windows“ sistemoje viena iš populiariausių nemokamų parinkčių yra trintukas, o „Mac“ – galite naudoti nuolatinį trintuką.

6. Nesinchronizuokite savo nuotraukų

Jei turite „Android“, greičiausiai nuotraukos bus automatiškai išsaugotos „Google“ nuotraukose, o jei turite „iPhone“, jos bus išsaugotos „iCloud“..

Galite prisiminti liūdnai pagarsėjusį 2014 m. „ICloud“ įsilaužimą, kuriame Buvo nutekintos privačios kelių (dažniausiai moterų) įžymybių, įskaitant Jennifer Lawrence ir Kirsten Dunst, nuotraukos po sukčiavimo apsimetant. Kadangi nenorite, kad tai nutiktų jums, jums geriausia yra saugokite savo jautrias nuotraukas nuo debesies.

Nepaisant to, mes nerekomenduojame išjungti automatinio sinchronizavimo, nes tokiu atveju galite prarasti savo informaciją, jei pasimestumėte ar pavogtumėte telefoną. Vietoj to turėtumėte prisijungti prie „Google“ nuotraukų arba „iCloud“ ir ištrinti juos atskirai. Tačiau žinokite, kad tai jei įjungėte automatinį sinchronizavimą, nuotrauka taip pat gali būti ištrinta iš jūsų telefono kitą kartą sinchronizuojant. Taigi, jei norite išsaugoti nuotrauką, sukurkite ją kur nors kitur – geriau užšifruotame aplanke (žr. Aukščiau).    

7. Nesiųskite nuotraukų žmonėms, kuriais nepasitikite

Žinome, kad tai tikrai akivaizdu, bet su 16% žmonių pranešė, kad siuntė sekstus pas nepažįstamus žmones, verta pabrėžti.

Ypač svarbu nesiųsti potencialiai kompromituojančių nuotraukų tam, dėl kurio nesate tikri, nes, kaip jūs galbūt pastebėjote iš šio sąrašo, nėra prezervatyvo lytiniams santykiams atlikti, todėl nėra jokios galimybės išlikti visiškai saugiems. Taigi imkitės atsargumo priemonių ir protingai rinkitės lytinius partnerius.

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

IRL (realiame gyvenime) puolimai 

Akivaizdu, kad išpuoliai prieš moteris vyksta ne tik internete. Dažnai išpuoliai pasklinda realiame pasaulyje, nusikaltėliai naudojasi technologijomis, kad padėtų jiems sustoti ir piktnaudžiauti aukomis. Iš tikrųjų pagalbos aukoms teikėjų apklausa atskleidė, kad 79% žmonių elgėsi su aukomis, kurios buvo apklaustos naudojantis socialine žiniasklaida.

Kartais nusikaltėliai yra žmonės, kuriuos pažįstame, patinka kontroliuojantis partneris. Kitais kartais, išpuoliai yra galimybių nusikaltimai, pavyzdžiui, pavogti mobilųjį telefoną ar pasinaudoti tuo, kas netinkamu metu yra netinkamoje vietoje.

Bet kokiu atveju, nesvarbu, ar paskatinsite draugą suspėti, kur būsite, ar užšifruoti duomenis mobiliuosiuose įrenginiuose, ar saugoti slaptažodžius, yra atsargumo priemonių, kurių galite imtis, kad būtumėte saugūs..

Kaip saugiai naudoti „Ridesharing“ programą 

Dar 2014 m. Naujajame Delyje moteris buvo išprievartauta „Uber“ vairuotojo. Po to, kai paaiškėjo, kad vairuotojas turėjo dešimtmetį trunkančią teistumą, apimančią seksualinį išpuolį, kai kurie kvietė iš viso uždrausti vairavimo programą..

Po blogos spaudos, „Uber“ dabar turi naują generalinį direktorių. Ir panašu, kad įmonė pagaliau pasirengusi rimtai atsižvelgti į keleivių saugą įgyvendindama keletą naujų iniciatyvų.  

Pagrindinis, kuris jau buvo įdiegtas, leidžia dalintis savo kelione su net penkiais patikimais kontaktais. Tai reiškia jūsų draugai gali sekti jūsų kelionės metu ir pamatyti, kad atvykote į savo kelionės tikslą. Jei norite, taip pat galite nustatyti patikimų kontaktų funkciją, kad ji būtų įgalinta tik naktiniais važiavimais.

Patikimi kontaktai yra panašūs į „Lyft“ Siųsti ETA funkciją, leidžiančią nusiųsti draugui savo maršrutą ir numatytą atvykimo laiką draugui. Tiek „Uber“, tiek „Lyft“ šiuose pranešimuose yra automobilio markė ir modelis, valstybinio numerio ženklas ir vairuotojo nuotrauka.  

„Uber“ taip pat turi 911 funkcija darbuose, kurie leis jums paspausti pagalbos tarnybas vienu mygtuko paspaudimu, ir kurie automatiškai pateikia jiems jūsų vietą realiuoju laiku. Kitos iniciatyvos, kurias planuoja „Uber“, apima vairuotojų asmens patikrinimus ir naujų DUI nuskaitymą bei nusikalstamas veikas, kurias galima patikrinti pagal jų vairuotojų sąrašą.

Tuo tarpu, čia yra keli žingsniai, kuriuos galite atlikti patys, norėdami išlikti saugūs.

5 būdai apsisaugoti naudojantis „Ridesharing App“ 

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

1. Įsitikinkite, kad važiuojate į tinkamą automobilį

Prieš važiuodami keliu, patikrinkite automobilio valstybinį numerį, modelį ir modelį bei vairuotojo vardą ir nuotrauką, kad įsitikintumėte, jog viskas sutampa..

2. Neleiskite vairuotojui žinoti, ar jūsų paėmimo vieta ar kelionės tikslas yra jūsų namai ar darbo vieta

Tiesą sakant, jei taip yra, galbūt norėsite šiek tiek pasikalbėti, kad galėtumėte paslysti į baltą melą, kad priverstumėte jį galvoti kitaip. Pavyzdžiui, jei jis klausia, kaip jums sekasi, galite pasakyti „puiku, jaudinuosi eidamas susitikti su draugais“. Kita galimybė yra nurodyti tikslą netoliese kaip tikslą, o ne tikslų adresą, ir papildomai vaikščioti. blokuoti.

3. Patikrinkite vairuotojo apžvalgas

Viena gražių dalijimosi programų ypatybė yra tai, kad jie leidžia motociklininkams įvertinti savo vairuotojus. Jei jūsų atsiliepimai yra blogi, atšaukite važiavimą ir paskambinkite kitam. Kad nereikėtų laukti per ilgai, telefone jau turite įdiegę keletą programų, kad galėtumėte naudoti tą, kuri greičiausiai suteiks jums patikimą tvarkyklę..

4. Sekite savo maršrutą

Jei esate susipažinęs su vietove, į kurią keliaujate, pastebėsite, ar vairuotojas eina klaidingu keliu. Bet jei to nepadarėte, telefone atidarykite žemėlapio programą ir stebėkite savo maršrutą, kad įsitikintumėte, jog einate link norimo tikslo. Jei maršrutas atrodo keistas, kalbėk.  

5. Jei kažkas nesijaučia gerai, išeik

Taip, jūs galite pavėluoti į paskyrimą ir iškrėsti keletą dolerių, tačiau jei jaučiatės nesaugūs, paprašykite vairuotojo apversti ir išlipti iš automobilio. Per dažnai moterys patenka į nesaugias situacijas, nes, jų manymu, sekimas jų žarnyne sukels nepatogumą. Velniop.

Ką daryti, jei jūsų telefonas pamestas arba pavogtas 

Įgalinantis interneto saugumo vadovą moterims

Daugeliui iš mūsų atrodo, kad visas mūsų gyvenimas yra mūsų telefonuose. Mūsų telefonuose yra mūsų kontaktai, nuotraukos ir programos, kurias naudojame naršyti, sekti naujienas, tvarkyti darbo ir asmeninius tvarkaraščius bei palaikyti ryšį su draugais ir šeima; tai yra daug asmeninės informacijos, kurios nenorime, į kažkokį nepažįstamąjį.

Laimei, yra keletas paprastų žingsnių, kuriuos galite atlikti apsisaugoję, jei jūsų telefonas pamestas ar pavogtas.

4 būdai, kaip apsaugoti jūsų telefono turinį 

1. Apsaugokite savo slaptažodį slaptažodžiu 

Jei norite, kad kas nors iš karto negalėtų prieiti prie jūsų telefono turinio, kai tik jis turės, geriausia jau nustatyti slaptažodį.

Tikslus slaptažodžio nustatymo būdas skirsis priklausomai nuo jūsų įrenginio, tačiau veikdami „Android“ turbūt turėsite eiti į „Nustatymus“>Saugumas>Ekrano užrakto tipas. Čia galite pasirinkti atrakinti telefoną naudodami modelį, segtuką ar slaptažodį.

Slaptažodis yra pats saugiausias pasirinkimas, tačiau tai ir erzina, kai reikia įvesti kiekvieną kartą, kai norima pažvelgti į „Facebook“ pranešimus. Taip pat galite nustatyti savo telefoną, kad jis būtų atidarytas tik su jūsų pirštų atspaudais.

Kita šauni savybė yra išmanioji spyna. Jei naudosite tai, užrakto funkcija nebus įjungta, kai jūsų telefonas yra jūsų, jei esate tam tikrose vietose (pvz., Namuose) arba esate šalia kitų patikimų įrenginių. Kai kurie telefonai netgi suteiks balso ir veido atpažinimo galimybes.

2. Raskite savo telefoną

Vienas iš nuostabių dalykų, susijusių su GPS turėjimu telefone, yra tai, kad jei jo trūksta, galite sekti, kur jis yra. Vis dėlto, kad ši funkcija veiktų, turite ją iš anksto nustatyti.

Jei turite „Android“, turite keletą galimybių. Kai kuriuose įrenginiuose, pavyzdžiui, „Samsung“, ši funkcija yra įmontuota – nors, norėdami ją pasiekti, turite sukurti „Samsung“ paskyrą. Įjungę funkciją galėsite rasti savo telefoną apsilankę https://findmymobile.samsung.com/ iš kito įrenginio ir prisijungę. Kita galimybė yra atsisiųsti „Google Play“ parduotuvėje raskite programą „Mano įrenginys“. Ši programa veikia taip pat kaip „Samsung“ ir reikalauja, kad turėtumėte tik „Google“ paskyrą. Be to, jei jūs tiesiog netinkamai įdėjote savo telefoną kažkur aplink namą, jis gali jį paskambinti, net jei jūsų telefonas yra tylus. Tiesiog eikite į https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone, prisijunkite ir galėsite pamatyti savo telefono vietą žemėlapyje. Taip pat galėsite iš naujo nustatyti telefono slaptažodį.

Tačiau atminkite, kad jei turite „Android“, rasti įrenginį galėsite tik tuo atveju, jei įgalintos vietos nustatymo paslaugos ir esate prisijungę prie interneto. Išmanusis vagis žinos, kad išjungs tas funkcijas, kad negalėtumėte atsekti, kur jis – ir jūsų telefonas.

Jei turite „iPhone“, turėsite atsisiųsti programą „Rasti mano iPhone“. Įdiegę įrenginį, galėsite jį rasti žemėlapyje apsilankę https://www.icloud.com/#find ir prisijungę prie „iCloud“..

Taip pat galite įjungti telefoną į „Lost Mode“, kuris jį užrakins. „Pamiršęs modelis“ taip pat leidžia nustatyti pranešimą užrakintame ekrane, taigi, jei jūsų telefonas tiesiog pamestas, galite parašyti ką nors panašaus, pavyzdžiui, „Pamiršote telefoną. Norėdami grįžti, skambinkite 212-555-1234. “Arba, jei žinote, kad jūsų telefonas buvo pavogtas, galite parašyti ką nors, pavyzdžiui,„ tu čiulpi “.    

3. Ištrinkite savo duomenis

Tai yra branduolinis pasirinkimas. Jei esate tikri, kad negrąžinate telefono, galite tai padaryti naudokite „Rasti mano įrenginį“ / „Rasti mano„ iPhone “programas, jei norite nuotoliniu būdu ištrinti visus savo telefono duomenis, taigi net jei vagis sugebės įsilaužti į jūsų slaptažodžių apsaugą, jie negalės pasiekti jūsų asmeninės informacijos.

Atminkite, kad kai tai padarysite, nes visos jūsų asmeninės sąskaitos bus ištrintos, prarandate galimybę stebėti telefoną nuotoliniu būdu.

Nepaisant to, jūsų telefonas vis tiek gali gauti paslaugas iš belaidžio ryšio operatoriaus, ty kas jį turi, gali skambinti iš jūsų telefono numerio ir naudoti savo duomenų planą. Norėdami juos nupjauti, paskambinkite savo paslaugų teikėjui ir praneškite jiems, kad jūsų telefonas buvo pavogtas.

Žinia, kad vieną dieną gali tekti ištrinti savo telefono duomenis, yra dar viena puiki priežastis sukurkite atsarginę savo telefono turinio kopiją (ką jūs vistiek turėtumėte daryti). Jei turite „Android“, lengviausias būdas sukurti atsarginę duomenų kopiją yra naudoti „Google“ debesį. Jei turite „iPhone“, naudokite „iCloud“.

O kas, jei neturėjote įžvalgos diegti programų „Rasti mano įrenginį“ / „Rasti mano„ iPhone “ir dabar negalite pakeisti slaptažodžių, užrakinti telefono ar ištrinti duomenų nuotoliniu būdu? Tokiu atveju turėtumėte …

4. Pakeiskite visų savo programų slaptažodžius

Sudarykite visų jūsų telefone esančių programų, kurioms reikalingi slaptažodžiai, sąrašą, įeikite į kitą įrenginį ir pradėkite keisti slaptažodžius. Tai greičiausiai apims jūsų el. Paštą, socialinės žiniasklaidos paskyras, banko sąskaitas ir programų parduotuves.

Saugokitės Meetup.com 

Vienas iš nuostabių dalykų internete yra tai, kad jis gali suburti nepažįstamus žmones, turinčius ką nors bendra, bet niekad kitaip neradusius..

Puikus būdas tai padaryti yra svetainė Meetup.com, leidžianti vartotojams kurti ir prisijungti prie renginių ir veiklų, pagrįstų juos dominančiomis temomis. Populiariausios susitikimų kategorijos yra filmas, sveikata ir sveikatingumas, LGBTQ ir augintiniai. Tai yra puikus būdas susirasti naujų draugų ir ugdyti savo pomėgius.

Bet ar tavo mama ne visada liepė nekalbėti su nepažįstamais žmonėmis? Ar ji iš tikrųjų buvo ant kažko, ar tiesiog buvo paranoja?

Šiek tiek iš abiejų. Turėtumėte visiškai išsiversti iš gyvenimo ir atsikratyti didelio gyvenimo … bet taip pat reikia imtis atsargumo priemonių.

3 būdai apsisaugoti Meetup.com 

1. Į savo profilį neįtraukite per daug asmeninės informacijos

Atminkite, kad jūsų profilio puslapis yra visiškai prieinamas visiems, turintiems internetą, todėl įtraukite tik tokią informaciją, kuri jums patinka, jei esate visiškai vieša.

Jei mėgstate maistą ir negalite laukti, kol mieste rasite kulinarinių susitikimų, būtinai paminėkite naująjį taco sunkvežimį, kuriame esate visiškai apsėstas. Bet nesakykite, kad jis yra tiesiai už jūsų pastato, Pagrindinėje gatvėje 333, kur gyvenate bute 4D – kuriame, beje, nėra aklavietės.

Arba, jei ieškote šeimos susitikimų, eikite į priekį ir parašykite, kad jums yra dešimt metų ir šešeri metai, tačiau neįtraukite, kad jų vardai yra Timmy ir Sue ir kad jie eina į Linkolno pradinę mokyklą, iš kurios jie paprastai namo eini vienas, 14.30 val.

2. Susipažinkite su žmonėmis IRL prieš bendraudami vienas su kitu 

„Meetup“ turi el. Pašto persiuntimo sistemą, todėl jūs galite gauti narių pranešimus, išsiųstus į jūsų el. Paštą, neturėdami tikrojo el. Pašto adreso.

Bet net jei jūs tiesiog nesidomite, kaip žmonės susisiekia su jumis prieš susitikdami ir pradeda jį realiame gyvenime, galite pasirinkti blokuoti vartotojų pranešimus ir gauti pranešimus tik iš renginių organizatorių. Tiesiog eikite į savo sąskaitą ir spustelėkite „Nustatymai“>Privatumas.  

Iš ten galite pasirinkti, ar norite, kad jūsų grupės ar pomėgiai būtų įtraukti į jūsų profilį. Taip pat galite pasirinkti, kas gali su jumis susisiekti „Meetup“ – ar tai būtų tik organizatoriai, jūsų susitikimų nariai ar bet kas svetainėje.

3. Praneškite draugui, kur einate 

Bet kokioje situacijoje, kurioje jūs einate susitikti su nepažįstamais žmonėmis, patartina pasakyti draugui, kur jūs einate, ir nustatyti laiką pasimatymui su jais, kad jie žinotų, jog esate saugūs namuose. Taip pat, Jei susitikime dalyvauja gėrimai, niekada nepalikite savo priežiūros.

Intymių partnerių smurto prevencija 

Dėl artimo partnerio smurto kenčia beveik trečdalis Amerikos moterų. Nors technologija aukoms gali suteikti įrankių (pvz., Rinkti įrodymus prieš priekabiautoją), nusikaltėliai, deja, jais taip pat gali naudotis. Taip yra todėl, kad kontrolė yra neatsiejama IPV dalis, ir netinkamas technologijos naudojimas gali suteikti priekabiautojams galimybę kontroliuoti savo aukas.

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, nors daugelis kaltininkų naudojasi specialiai stebėjimui sukurtomis technologijomis, kur kas labiau įprasta pakartoti kitų tipų programas, norint pasiekti tuos pačius tikslus. Kai kurie iš naudojamų apima rasti mano telefono programas, šeimos stebėjimo ir vaikų stebėjimo programas.

Problema yra ta, kad IPV šalininkai negali kreiptis į šias programas gaminančias įmones, o programų parduotuvės negali jų blokuoti, nes dažniausiai jos naudojamos visiškai teisėtiems tikslams..

Daugelis šių programų leidžia prievartautojams stebėkite jų aukos buvimo vietą, skaitykite jų pranešimus perduodant juos į kitą įrenginį ir net žiūrėti ir klausytis jų nuotoliniu būdu suaktyvinę telefono kamerą ir mikrofoną.

Kaip minėta aukščiau, taip pat yra programos, kurios aiškiai parduodamos dėl nesąmoningo stebėjimo. Nors rečiau tokių rasite legalioje programų parduotuvėje, yra daugybė jų, kuriuos galite rasti kituose interneto kampeliuose. Ir nors daugumoje telefonų yra numatytasis nustatymas, blokuojantis ne parduotuvėje esančias programas, vadovus, kaip nepaisyti jų, galima lengvai rasti internete.

Vienas iš labiausiai nerūpestingų šio tipo programų elementų yra tas, kad paprastai jas galima sukonfigūruoti, kad programos piktograma būtų paslėpta, taigi beveik neįmanoma aukai aptikti to savo telefone.

Galbūt jūs manote, kad sprendimas būtų nuskaityti telefoną, ieškant šnipinėjimo programų, tačiau, deja, net kai kurie didžiausi pramonės pavadinimai, tokie kaip „Symantec“, „Kaspersky“ ir „Avast“, pasirodė esą neveiksmingi aptikti šias programas..

Taigi ką galite padaryti, kad apsisaugotumėte?

3 būdai, kaip užkirsti kelią įžeidžiančiam partneriui 

1. Visada laikykite savo telefoną ant jūsų

Beveik visose tirtose programose reikalaujama, kad prievartautojas bent kartą turėtų prieigą prie aukos telefono.

2. Būkite atsargūs naudodami telefoną, kurio patys negavote

Piktnaudžiaujantys asmenys, labai kontroliuojantys savo aukas, dažnai kontroliuoja ir savo pinigus – taigi, jie ir patys įsigyja savo telefoną. Tokiais atvejais jie ne tik gali iš anksto įdiegti dvejopos paskirties programas, bet ir naudodamiesi šiek tiek techninių žinių, jie gali net įsišaknyti įrenginį, suteikdami jiems galimybę įdiegti pačias nemandagiausias ne parduotuvėje esančias programas. Yra net bendrovių, kurios parduos jau įsišaknijusius telefonus ar iš anksto įdiegtą stebėjimo programinę įrangą.

3. Apsaugokite savo slaptažodį slaptažodžiu ir nesidalykite savo slaptažodžiu su niekuo

Kaip minėta aukščiau, slaptažodžio turėjimas užrakintam yra pirmoji gynybos linija norint apsaugoti jo turinį. Jei įtariate, kad jūsų partneris naudojasi jūsų įrenginiu, nedelsdami pakeiskite slaptažodį. Padarykite tai ilgą ir sudėtingą ir nenaudokite elementų, kuriuos jie galėtų atspėti, pavyzdžiui, jūsų gimtadienio ar augintinio vardas.

Beje, mes nesame naivūs ir negalime ignoruoti to daugelis IPV aukų verčiamos atskleisti savo slaptažodžius arba „leidimas“ įdiegti šias pavojingas programas jų telefonuose.  

Nesvarbu, ar esate pajėgus apsaugoti savo įrenginį, jei esate IPV auka, yra išteklių, kurie gali padėti jums išeiti. Tai tik kelios organizacijos, kurios padėjo aukoms savo misiją:

Nacionalinis smurto šeimoje prevencijos tinklas: https://nnedv.org/  

Nacionalinė smurto šeimoje telefono linija: 1-800-799-7233, http://www.thehotline.org/resources/

Šeimos ir jaunimo paslaugų biuras: https://www.acf.hhs.gov/fysb/resource/help-fv 

SOS programos 

Apskritai, gera idėja yra, jei jūsų telefone yra pagalbos programa, tik tuo atveju. Tai leidžia jums praneškite draugams ar šeimos nariams, kai jaučiatės nesaugūs, ir (arba) susisiekite su pagalbos tarnybomis.

S„ome“ tipo telefonai turi šias funkcijas, todėl verta patikrinti, ar jūsų taip nėra. Jei ne, patikrinkite šias programas, kurias visas galima naudoti tiek „Android“, tiek „iOS“. 

1. ICE, kuris reiškia Avarijos atvejį, leidžia jums: nusiųskite pranešimą ir savo GPS vietą pasirinktiems adresatams kai norite, kad jūsų draugai ar šeima stebėtų jūsų buvimo vietos skirtukus. Taip pat galite nustatyti, kad pranešimas būtų atidėtas, taip sakykite, jei jūs negrįšite iš savo žygio po nakties, tada jie gaus pranešimą. 

2. „React Mobile“ daro tą patį, ką ir ICE, tačiau taip pat turi mygtuką „SOS Help Me“, kuris el. Paštu ir tekstu praneša apie jūsų pasirinktus kontaktus ir, jei pasirinksite, paskelbia žinutę „Facebook“ ir „Twitter“. Tuo pačiu metu programa automatiškai susisiekia su vietinėmis avarinėmis tarnybomis.  

1. Sirena GPS nesisieks su draugais ir šeimos nariais, tačiau paspaudus mygtuką, ji įspės avarines tarnybas ir pateiks jiems jūsų buvimo vietą. Tu taip pat gali sudaryti asmeninį profilį su atitinkama informacija, kuri perduodama valdžios institucijoms ekstremalios situacijos atveju. Tai gali būti sveikatos būklė ir kontaktinė informacija skubios pagalbos atvejais. Programa taip pat suteikia galimybę iškviesti priešgaisrinės apsaugos tarnybą, greitąją pagalbą ar policiją.

Tu taip pat gali rodyti tam tikrą informaciją užrakinimo ekrane naudoti situacijoje, kai negalite suteikti informacijos apie save pagalbos tarnyboms. Pvz., Galite parašyti, pavyzdžiui, „Nepaprastosios padėties atveju paskambinkite [savo partnerio vardas]“ ir tada parašykite jų telefono numerį. Arba, jei turite konkrečių medicininių problemų, tokių kaip sunki alergija ar epilepsija, ten galite įtraukti reikiamos informacijos.

Kaip nustatyti užrakinimo ekrano pranešimą, priklausys nuo to, kokį telefono modelį turite.

Išvada

Technologijos ir internetas vaidina didelę reikšmę mūsų gyvenime ir blogai, ir blogai. Kaip moterys, mes esame nukreiptos į internetą dėl daugybės skirtingų priežasčių, tačiau tai nereiškia, kad turėtume atsijungti ar atsijungti.

Mes tikimės, kad šis vadovas įgalins jus apsisaugoti ir ginti save internete ir asmeniškai, o mūsų pateiktos priemonės padės tai padaryti..

Jei šis vadovas jums buvo naudingas, prašau jį pasidalyti su kitais, kad daugiau moterų išmoktų išlikti saugiems tiek internete, tiek internete..

* Kai kurie vardai ir identifikavimo duomenys buvo pakeisti siekiant apsaugoti asmenų privatumą.

Nesivaržykite dalytis ir kopijuoti šį įrašą ar jo dalis į savo svetainę, tinklaraštį ar socialinius tinklus. Mes tik prašome, kad jūs jį priskirtumėte vpnMentor.com.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me