3 veidi, kā aizsargāt savus Facebook datus no trešo pušu lietotnēm

Vai jūs joprojām izmantojat Facebook?

Vai jums liekas, ka joprojām varat uzticēties sociālo mediju gigantam, neskatoties uz to visas notikušās datu noplūdes dažos pēdējos mēnešos?

Ja vien pēdējā laikā nedzīvojat zem klints, jūs droši vien esat dzirdējuši par Cambridge Analytica – Facebook skandāls.

Lai atspoguļotu situāciju, 2014. gadā 270 000 Facebook lietotājiem tika samaksāts par personības viktorīnu ar nosaukumu “Šī ir jūsu digitālā dzīve”, ko izveidoja akadēmiskais psihologs ar nosaukumu Aleksandrs Kogans..

Kad lietotāji aizņēma viktorīnu, viņi deva piekrišanu, iespējams, rūpīgi neizlasot atļaujas, lai Kogans ne tikai apkopotu viņu, bet arī drauga datus. Mēs runājam par tāda informācija kā dzimšanas datumi, patīk, reliģija, politiskā piederība, grupas, un vēl.

2023. gada martā paziņoja Cambridge Analytica ziņotājs un noplūda ziņas, ka uzņēmums ir uzkrājis un izmantojis visus šos datus.

Turpmāk tika atklāts Kogans nodeva šos datus Cambridge Analytica kurš izmantoja informāciju, lai palīdzētu virzīt Donalda Trumpa kampaņu. Viss stāstīts, vismaz bija 87 miljoni lietotāju, no kuriem lielākā daļa dzīvo ASV, un viņu dati tika savākti šādā veidā.

Par viņu kredītu Facebook ir brīdinājis lietotājus, kurus ietekmējis Cambridge Analytica datu pārkāpums, ar ziņu viņu ziņu plūsmā.

Facebook brīdināja Cambridge Analytica upurus

Vai jūs joprojām varat droši izmantot Facebook?

Saprotams, kopš stāsts sabojājās, Facebook ir pārcietis pelnītu kritiku.

Marks Zuckerbergs ir izsaukts uz kongresa sēdi un vairākas reizes atvainojies Facebook lietotājiem.

Aizvien vairāk tiek aicināts arī uz #DeleteFacebook. Pat WhatsApp līdzdibinātājs, kas tika pārdots Facebook par 16 miljardiem ASV dolāru, tweedīja, ka ir pienācis laiks izdzēst Facebook.

WhatsApp līdzdibinātājs aicina izdzēst Facebook

Bet daudziem, vienkārši izdzēst Facebook nav tik vienkārši. Mēs esam pieraduši izmantot sociālo tīklu neatkarīgi no tā, vai tas ir personīgs vai biznesa lietojums.

  Kā no jebkuras vietas 2023. gadā iegūt Libānas IP adresi [+ VIDEO]

Tas nenozīmē, ka jums jābūt aitai un vienkārši jāpiekrīt, ka Facebook un viņu partneriem var būt pilnīga pieeja visiem privātajiem datiem, kas tajā uzkrāti pēdējās desmitgades laikā. Šeit ir trīs svarīgi soļi, kas jums jāveic, lai aizsargātu jūsu privātumu.

  1. Atvienojiet lietotnes – Šis skandāls izcēlās, jo vietnē Facebook bija vāja privātuma politika kad tas nonāca trešās puses lietotnēs. Tas vairs nav tas gadījums, kā kopš tā laika viņi ir atjauninājuši politiku.To sakot, tas būtu a laba ideja atvienoties no jebkuras trešās puses lietotnēm kas jums nav vajadzīgs. Lai izdzēstu lietotnes, dodieties uz saviem konfidencialitātes iestatījumiem, noklikšķinot uz “Privātuma saīsnes”Un pēc tam“Skatiet sadaļu Citi iestatījumiNokļūšana Facebook konfidencialitātes lapā
    Noklikšķiniet uz “Lietotnes un vietnes”, Un tiks atvērta lapa, kurā ir visas lietotnes, kurām esat atļāvis izveidot savienojumu ar Facebook. Ir trīs cilnes; Aktīvs, beidzies derīguma termiņš un noņemts. Šeit jūs varat noklikšķināt uz lietotnēm, kuras vairs neizmantojat vai kuras vēlaties savienot ar Facebook, un vienkārši noņemt tās.Ņemiet vērā, pat ja lietotnes ir pārvietotas uz cilnēm, kurām beidzies derīguma termiņš vai noņemtas, tām joprojām būs jūsu dati, kas tika apkopoti, kamēr lietotne bija aktīva..Facebook App trešo personu lietotnes
  2. Pārbaudiet savus privātuma iestatījumus – Kad esat iztīrījis trešās puses lietojumprogrammas, jums ātri jāveic Facebook konfidencialitātes iestatījumu revīzija. Kādu informāciju jūs esat atzīmējis kā “Publisks”, Salīdzinot ar“Draugi”,“Draugu draugi”Vai“Tikai esJūs varat mainīt šo iestatījumu, dodoties uz savu Facebook profila lapu un rediģējot sadaļu “Par”. Šeit jūs varat mainiet konfidencialitātes iestatījumus vai izdzēsiet tos pilnībā ja jūs patiešām nevēlaties, lai kāds uzzinātu patiesu informāciju par jums.Rediģēt privātumu Facebook profila lapā
    Ierobežojot to, kurš var redzēt kādu informāciju, jūs aizsargājat savu privātumu un padarāt to daudz grūtāk trešo personu lietojumprogrammām iegūt to iespēju.
  3. Vietas koplietošana – Facebook ir viens no dažas vietas, kur VPN nepalīdzēs slēpt jūsu atrašanās vietu. Facebook apkopo jūsu datus no dažādām vietām. Saskaņā ar viņu privātuma politiku IP adrese ir tikai viens no faktoriem, kas tiek ņemti vērā.Citi faktori ietver jūsu GPS (ja atrodaties mobilajā telefonā) Bezvadu internets, un Bluetooth. Ja mobilajā tālrunī vai planšetdatorā vēlaties slēpt savu atrašanās vietu, dodieties uz lietotnes iestatījumu un noklikšķiniet uz Poga Atļaujas un izslēdziet atrašanās vietas funkciju.Kā mainīt Facebook atļaujas operētājsistēmā Android
  Kā 2023. gadā iegūt Hondurasas IP adresi no jebkuras vietas [+ VIDEO]

Nav neviena droša plāna, kas var garantēt, ka trešās puses lietojumprogrammas neizmanto jūsu datus, turpinot normāli izmantot Facebook.

Ja jūtat nepieciešamību izdzēst savu Facebook kontu, ņemiet vērā, ka tas nav vienkāršs process. Tas var būt mulsinoši, un konta pilnīga slēgšana var aizņemt vairākas nedēļas. Mēs esam izveidojuši visaptverošu informāciju par to, kā izdzēst Facebook ceļvedi, lai nodrošinātu, ka nepalaidīsit garām nevienu svarīgu darbību.