5 acis, 9 acis un 14 acis valstis – tas, kas jums jāzina

Runājot par starptautiskiem izlūkošanas informācijas apmaiņas līgumiem, lietas var ātri kļūt sarežģītas. Neuztraucieties – mēs jums ātri palīdzēsim pamatinformācija par piecu, deviņu un četrpadsmit acu aliansi (9 * 14).

Šīs alianses var radīt a risks jūsu privātumam, bet mēs jums pateiksim tieši to, kas jums jādara aizsargātu savus datus un saglabājiet tiešsaistes aktivitātes anonīmas.

Zemāk uzziniet, kas ir šīs alianses un kā tie var ietekmēt tādus VPN lietotājus kā jūs. Mēs esam iekļāvuši arī VPN jurisdikciju rokasgrāmatu par katru valsti.

Satura rādītājs

 • Kas ir 5-acu alianse?
 • Kā tas var ietekmēt VPN lietotājus?
 • Valstu ceļvedis VPN jurisdikcijām
 • 5 labākie VPN, kas atrodas ārpus 5-acu valstīm
 • Kopsavilkums

Kas ir 5-acu alianse?

Piecu acu alianse radās no aukstā kara laikmeta izlūkošanas pakta, ko sauca par UKUSA līgumu. Tas sākotnēji bija izlūkošanas informācijas apmaiņas nolīgums starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Lielbritāniju kuras mērķis bija atšifrēt Padomju Krievijas izlūkus.

Līdz 50. gadu beigām aliansei bija pievienojusies arī Kanāda, Austrālija un Jaunzēlande. Šīs piecas angliski runājošās valstis veido Piecu acu aliansi, kā mēs to šodien pazīstam. Izlūkošanas informācijas apmaiņas nolīgums starp šīm piecām valstīm laika gaitā ir tikai nostiprinājies, jo tas ir paplašinājies arī uz tiešsaistes aktivitāšu uzraudzība.

Daudzus gadus šī vienošanās bija labi glabāts noslēpums starp piecām valstīm. Sabiedrība to neatklāja tikai 2003. gadā. Pēc 2013. gada viss kļuva skaidrāks Edvards Snūdens noplūda vairākus dokumentus, kurus ieguvis, strādājot par NVD darbuzņēmēju.

Šie dokumenti ir pakļauti plaša valdības uzraudzība attiecībā uz pilsoņu darbībām tiešsaistē un saturēja pierādījumi, ka starptautiskais izlūkdatu apmaiņas tīkls ir plašāks nekā tika domāts iepriekš.

Papildus Piecu acu alianses galvenajām valstīm ir apstiprināta divu citu starptautisko izlūkdatu apmaiņas nolīgumu esamība. Šie divi nolīgumi, kas pazīstami kā Deviņu acu un Četrpadsmit acu alianses, var nebūt tik cieši saistīti kā Piecu acu alianse, taču tiem joprojām ir plaša ietekme uz interneta privātumu.

Šeit ir īss katras trīs alianses iedalījums:

Piecas acis: ASV, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija, Jaunzēlande
Deviņas acis: Piecas acis + Dānija, Francija, Holande, Norvēģija
Četrpadsmit acis: Deviņas acis + Vācija, Beļģija, Itālija, Zviedrija, Spānija

Deviņu acu un četrpadsmit acu alianse būtībā ir sākotnējās piecu acu alianses paplašinājumi. Lai arī šīs valstis ne visas var dalīties tik daudz informācijas savā starpā kā Piecu acu alianse, viņi joprojām aktīvi un labprāt piedalās starptautiskā izlūkdatu apmaiņā.

Papildus šīm apstiprinātajām aliansēm ir vērts pieminēt arī vēl nedaudzas valstis, kuras ir nozvejotas vai par kurām ir aizdomas informācijas apmaiņa ar četrpadsmit acu aliansi.

Trešo personu līdzautori: Izraēla, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja

Infographic_eyes (1)

Kā tas var ietekmēt VPN lietotājus?

Šo valstu izlūkdatu apmaiņas prakse plaši ietekmē interneta lietotājus un jo īpaši VPN. Var droši pieņemt, ka, ja kāda no šīm 14 valstīm piekļūst jūsu datiem tiešsaistē, jūsu datus pēc tam var koplietot ar citām valstīm.

Tas viss notiek līdz kam ir jurisdikcija pār jūsu darbībām tiešsaistē, kad izmantojat VPN. Ir vairāki slāņi, kas jāņem vērā.

Vai tā ir jūsu fiziskā atrašanās vieta? Servera atrašanās vieta? Vai arī VPN sniedzēja uzņēmuma atrašanās vieta? Ja jūs patiešām vēlaties būt drošs, vislabāk ir zināt likumus un praksi no visiem trim.

Zināšanas ir spēks

Jums jāzina tās valsts likumi un noteikumi, kurā dzīvojat. Piemēram, vai VPN lietošana jūsu valstī ir pat likumīga? Vairumā gadījumu atbilde ir jā, bet ne vienmēr.

Vēl viens svarīgs apsvērums ir valsts, kurā jūsu VPN sniedzējs ir reģistrēts kā bizness. Jums to ļoti iesakām neizvēlieties VPN pakalpojumu sniedzēju, kas atrodas valstī, kas saistīta ar četrpadsmit acu aliansi, ja jūs uztrauc tiešsaistes privātums.

Atkarībā no valsts, kurā tā atrodas, jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs varētu būt spiests nodot valdībai informāciju par tā lietotājiem. Pēc tam šos datus varētu dalīties ar citām alianses valstīm. Jūs, iespējams, pat nezināt, ka ir pārkāpts jūsu privātums.

Ja vēlaties būt īpaši piesardzīgs, jums tas arī jāzina uzraudzības prakse valstī, kurā atrodas jūsu izmantotais serveris, neatkarīgi no VPN sniedzēja uzņēmuma atrašanās vietas.

Kāpēc politika bez žurnāla ir svarīga

Tas ir iemesls, kāpēc VPN var būt dažādu valdību jurisdikcijā labākajiem privātuma VPN ir stingri noteikumi par žurnālu nepierakstīšanos. Tas nozīmē, ka viņi neuztur nekādu identificējošu informāciju par saviem lietotājiem vai tiešsaistes darbībām.

Lielisks piemērs šai politikai darbībā ir pazīstamais VPN nodrošinātājs ExpressVPN. Turcijas policijas izmeklēšana, kurā tika iesaistīts ExpressVPN lietotājs, mēģināja piespiest pakalpojumu sniedzēju nodot identificējošos datus.

Neskatoties uz viņu labākajiem mēģinājumiem, iestādes nespēja atrast identificējošu informāciju pateicoties ExpressVPN stingrajai politikai bez reģistrēšanās.

Lai arī tas būtu mierinošs, ir arī zināmi gadījumi, kad VPN pakalpojumu sniedzēji apgalvo, ka viņiem ir politika bez reģistrācijas. sniedza lietotājiem sensitīvu informāciju valdības iestādēm.

Varbūt nepietiek ar to, ka VPN pakalpojumu sniedzējs apgalvo, ka piedāvā politiku bez žurnāla, īpaši VPN pakalpojumu sniedzējiem, kuri ir piecu acu, deviņu acu un četrpadsmit acu alianses valstu jurisdikcijā.

Valstu ceļvedis VPN jurisdikcijām

Šī rokasgrāmata palīdzēs jums labāk izprast valstis, kuras var būt jurisdikcijā pār jūsu tiešsaistes darbībām un VPN izmantošanu.

Katrā no 35 uzskaitītajām valstīm jūs atradīsit vai VPN ir likumīgi, kādās izlūkošanas informācijas apmaiņas aliansēs ir daļa no valsts un kādi populārie VPN tajās atrodas. Jūs arī iegūsit īsu pārskatu par katras valsts attiecīgajiem interneta likumiem un cenzūras praksi.

5 acis, 9 acis un 14 acis valstis - tas, kas jums jāzina Austrālija

Baltkrievija Baltkrievija

Belgiumico Beļģija

BritishVirginIslandsico Britu Virdžīnu salas

Bulgariaico Bulgārija

Canadaico Kanāda

Chinaico Ķīna

Čehijas Republika Čehu Republika

Denmarkico Dānija

Finlandico Somija

Franceico Francija

Germanyico Vācija

Gibraltarico Gibraltārs

Greeceico Grieķija

HongKongico Honkonga

Iranico Irāna

Israelico Izraēla

Italyico Itālijā

Japanico Japāna

Malaizijas Malaizija

Netherlandsico Nīderlande

NewZealandico Jaunzēlande

Norwayico Norvēģija

Panamaiko Panama

 

Romaniaico Rumānija

Russiaico Krievija

Sanmarinoiko Sanmarīno

Seišelu salas Seišelu salas

Singaporeico Singapūra

DienvidKoreaico Dienvidkoreja

Spainico Spānija

Swedenico Zviedrija

Switzerlandico Šveice

UnitedKingdomico UK

UnitedStatesico ASV

Infografika 2_ pasaules karte_1 (1)

Austrālija

 • Piecu, deviņu un četrpadsmit acu alianšu loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Austrālijā: Celo VPN, VPNSecure.Me

Kopumā Austrālija neierobežo interneta lietošanu vai piekļuvi, un VPN ir pilnīgi likumīgi.

Tomēr Austrālija ir Piecu acu alianses galvenā locekle. Iespējams, ka izlūkošanas informācijas apmaiņas līgumu dēļ jūs nevarēsit nodrošināt savu datu privātumu, ja tie tiek cauri vai tiek glabāti šajā valstī.

Austrālija arī pieprasa telekomunikāciju uzņēmumiem divus gadus glabāt metadatus, un ir ziņots par vairākiem gadījumiem, kad Austrālijas tiesībaizsardzības iestādes piekļūst šifrētiem datiem..

Baltkrievija

 • VPN NAV likumīgi

Lai gan lielākajai daļai pilsoņu ir piekļuve internetam Baltkrievijā, valdība ļoti cenzē tiešsaistes saturu. Tiek bloķētas visas valdībai kritiskās tīmekļa lapas, it īpaši vēlēšanu sezonā.

Baltkrievijā VPN lietošana ir arī nelikumīga. Varētu saņemt dūšīgu naudas sodu, ja tiek pieķerts, izmantojot VPN, lai apietu ģeogrāfiski ierobežotu saturu.

Beļģija

 • Četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi

Piekļuve internetam Beļģijā nav ierobežota, un valsts ir cieši apņēmusies ievērot preses un vārda brīvību.

Tomēr uz interneta pakalpojumu sniedzējiem Beļģijā attiecas orderi, un viņiem var prasīt bloķēt noteiktas tīmekļa vietnes, kas nodarbojas ar nelikumīgām darbībām. Turklāt holokausta noliegšana un naida kurināšana ir likumpārkāpumi, par kuriem paredzēts sods ar cietuma laiku.

  Pārskats: AccorHotels meitasuzņēmums pakļauj viesnīcām un ceļotājiem lielu datu noplūdi

Britu Virdžīnu salas

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas BVI: ExpressVPN

Lai arī Britu Virdžīnu salas ir Apvienotās Karalistes teritorija, to arī pārvalda pašas likumi un likumdevējs. Šī teritorija darbojas ārpus jebkādiem izlūkošanas informācijas apmaiņas līgumiem, kas ir labas ziņas šeit esošajiem VPN.

Uz telekomunikāciju uzņēmumiem, kas atrodas Britu Virdžīnu salās, neattiecas nekādi datu saglabāšanas likumi vai likumīga valdības uzraudzība.

Bulgārija

 • VPN ir likumīgi
 • Bulgārijā populāri VPN: VPNA apgabals

Bulgārijā ir spēkā likumi, kas aizsargā vārda brīvību, preses brīvību un patvaļīgu valdības iejaukšanos personu privātumā.

Valsts ir saņēmusi zināmu kritiku par atļauju kriminālvajāšanai pieprasīt elektroniskus datus bez tiesas atļaujas. Pastāv arī bažas, ka korupcija valdībā un plašsaziņas līdzekļos var apdraudēt valsts preses brīvību un žurnālistu drošību, taču līdz šim nav ziņots par to, ka tas attiecinātu uz interneta brīvības ierobežojumiem.

Kanāda

 • Piecu, deviņu un četrpadsmit acu alianšu loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Kanādā: Betternet, BTGuard VPN, SurfEasy, TunnelBear, WindScribe

Kanāda ir atkārtoti pierādījusi savu apņemšanos nodrošināt bezmaksas un neierobežotu piekļuvi internetam, tostarp iniciatīvu nodrošināt universālu piekļuvi internetam visiem tās pilsoņiem. Kanādas likumos ir izteikti aizsargāta vārda un preses brīvība, un valdība ir paudusi atbalstu tīkla neitralitātei.

Tomēr Kanāda ir arī Piecu acu alianses galvenā locekle. Uz datiem, kas iet cauri vai tiek glabāti Kanādā, attiecas izlūkdatu apmaiņas līgumi.

Ķīna

 • Ķīnā ir likumīgi tikai valdības apstiprināti VPN
 • Populārie VPN, kas atrodas Ķīnā: Turbo VPN

Brīvības nams atkārtoti ir novērtējis Ķīnu kā pasaules brīvības ļaunākais ļaundaris. Interneta darbības ierobežojumi ir vēl vairāk palielinājušies, ieviešot kiberdrošības likumu, kas rada smagas finansiālas sekas telekomunikāciju uzņēmumiem, kuri neievēro noteikumus.

Papildus smagai cenzūrai un uzraudzībai Ķīna pieprasa arī datu lokalizāciju un reālā vārda reģistrāciju interneta uzņēmumiem. Telekomunikāciju uzņēmumiem, kas atrodas Ķīnā, ir pienākums nodot visus datus, kas pieprasīti valdības izmeklēšanas laikā.

Pat daudzi ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumi, ieskaitot Apple, ir bijuši spiesti ievērot jaunos nomācošos noteikumus attiecībā uz ķīniešu lietotājiem.

Pirms piekļuves globālajam tīklam VPN pakalpojumu sniedzējiem ir jāpieprasa valdības apstiprinājums. Interneta lietotājiem, kuri tiek noķerti piekļūt starptautiskajam interneta tīklam, izmantojot VPN, bez valdības atļaujas, tiek uzlikti naudas sodi.

Čehu Republika

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Čehijā: Avast Secureline

Čehijas Republika parasti neierobežo piekļuvi internetam, un ir ieviesti likumi vārda brīvības aizsardzībai. Šiem aizsardzības veidiem ir vairāki izņēmumi. Naida kurināšana, holokausta noliegšana un komunistisko laiku noziegumu noliegšana netiek uzskatīta par aizsargātu runu.

Interneta pakalpojumu sniedzējiem tiek prasīts bloķēt piekļuvi noteiktām vietnēm, kas nodrošina piekļuvi neapmaksātām un neregulētām ārvalstu loterijām.

Ir zināms, ka arī daži interneta pakalpojumu sniedzēji, kas atrodas Čehijā, bloķē saturu, kas veicina bērnu pornogrāfiju vai rasismu. Nav zināmi ziņojumi par valdības tiešsaistes darbību uzraudzību.

Dānija

 • Deviņu acu un četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi

Dānijā ir stingra vārda brīvības aizsardzība, ieskaitot īpašu noteikumu pret jebkāda veida cenzūru.

Lai gan tiešsaistes saturam ir maz valdības noteikto ierobežojumu, visi lielākie Dānijā esošie interneta pakalpojumu sniedzēji sadarbojas ar policijas iniciatīvām, lai bloķētu bērnu pornogrāfiju. Šis filtrs ir pakļauts lielākajai daļai Dānijas interneta lietotāju. Daži pakalpojumu sniedzēji bloķē arī dažas spīdzināšanas vietnes.

Tā kā Dānija ir zināma Nine Eyes Alliance dalībniece, dati, kas iet caur Dāniju, izlūkošanas informācijas apmaiņas līgumu dēļ var nebūt privāti..

Somija

 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Somijā: F-Secure Freedome

Somijā nav valdības noteiktu ierobežojumu piekļuvei internetam. Daži interneta pakalpojumu sniedzēji var bloķēt dažas vietnes, par kurām ziņots, ka tās satur bērnu pornogrāfiju.

Lai arī šo filtru mudināja Somijas policija, galu galā tas bija brīvprātīgs. Pakalpojumu sniedzēji, kas ir ieviesuši filtru, ir saņēmuši zināmu kritiku par to, ka ir bloķējuši arī dažas pornogrāfijas vietnes, kas nav saistītas ar bērnu pornogrāfiju.

Francija

 • Deviņu acu un četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi

Lai arī Francija atbalsta vārda brīvību un pieļauj nefiltrētu piekļuvi tiešsaistes saturam, ir bijušas bažas par vairākiem valdības priekšlikumiem cīņai pret viltus ziņām un terorisma draudu novēršanai.

Šīs iniciatīvas ir novedušas pie plašākas uzraudzības un datu vākšanas prakses, ieskaitot pastiprinātu informācijas apmaiņu ar četrpadsmit acu sabiedrotajiem.

Vācija

 • Četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Vācijā: Avira fantoma, Zenmate

Vācija ir izteikusi stingru apņemšanos ievērot privātumu un vārda brīvību, taču šai centībai ir skaidras robežas. Ir pieņemti vairāki tiesību akti, kas paplašina Vācijas tiešsaistes uzraudzības pilnvaras gan iekšēji, gan starptautiski.

Likumi ļauj policijai uzraudzīt pilsoņu aktivitātes tiešsaistē pat tad, ja nav aizdomas par noziedzīgu darbību. Arī Vācija ir saņēmusi kritiku par pretrunīgi vērtēto datu saglabāšanas likumu.

Valdība ir arī ļoti iesaistīta iniciatīvās, lai cenzētu naidīgu runu no sociālajiem medijiem un citām tiešsaistes vietām.

Gibraltārs

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Gibraltārā: Buferēts, IVPN

Līdzīgi kā Britu Virdžīnu salas, arī Gibraltārs ir autonoma Lielbritānijas teritorija ar savu ievēlēto valdību.

Tomēr, runājot par aizsardzības un drošības jautājumiem, Gibraltārs nav pilnīgi neatkarīgs. Apvienotā Karaliste patur tiesības pārņemt varu un pieņemt lēmumus attiecībā uz ārpolitiku un drošību, ieskaitot uzraudzības ieviešanu.

Tas nozīmē, ka, lai arī Gibraltārs nav oficiālas izlūkošanas apmaiņas alianses sastāvdaļa, tas joprojām nav pasargāts no četrpadsmit acu alianses spiegošanas acīm..

Grieķija

 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Grieķijā: ZoogVPN

Grieķijas likumos ir skaidri noteikumi, kas aizsargā vārda un preses brīvību, un nav pierādījumu, ka valdība cenzētu, bloķētu vai kā citādi iejauktos tiešsaistes saturā.

Tomēr tiesu sistēma ir skaidri norādījusi, ka Grieķijas privātuma likumi neattiecas uz interneta saziņu. Lai arī lēmums ir pretrunīgs, policijai tomēr ir tiesības likumīgi uzraudzīt pilsoņu aktivitātes tiešsaistē un datus.

Honkonga

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Honkongā: BlackVPN, DotVPN, OneVPN, PureVPN, VPN.ht

Kaut arī Honkonga ir Ķīnas teritorija, tā saglabā autonomiju un lielākoties ir spējīga pašpārvaldīties. Ķīnas cenzūra un ģeogrāfiskie ierobežojumi neietekmē Honkongu, atstājot teritoriju ar gandrīz neierobežotu piekļuvi internetam, izņemot daļu tīmekļa satura, kas reklamē pornogrāfiju vai pirātismu.

Tomēr Honkongas pārvaldes institūciju uzraudzība tiešsaistē ir izplatīta, un pastāv bažas par kontinentālās Ķīnas pieaugošajiem mēģinājumiem palielināt kontroli pār Honkongu..

Irāna

 • Irānā ir likumīgi tikai valdības apstiprināti VPN

Interneta brīvību Irānā Freedom House klasificē kā ļoti ierobežotu. Pretrunīgi valdības protesti ir izraisījuši nozīmīgus traucējumus interneta savienojumos un galveno sociālo mediju platformu bloķēšanu valdībā.

Pirms piekļuves globālajam tīklam VPN pakalpojumu sniedzējiem ir jāpieprasa valdības apstiprinājums. Interneta lietotājiem, kuri tiek noķerti piekļūt starptautiskajam interneta tīklam, izmantojot VPN, bez valdības apstiprinājuma, draud līdz 1 gada cietumsods, lai gan patiesībā tas notiek reti.

Šis likums galvenokārt tiek īstenots ar valdības balss pretiniekiem, nevis vidējiem pilsoņiem.

Izraēla

 • Trešās puses līdzdalībnieks Five Eyes Alliance
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie Izraēlā esošie VPN: Hola VPN

Izraēla nodrošina izteiktu vārda brīvības tiesisku aizsardzību, arī internetā. Nav zināmi gadījumi vai aizdomas, ka valdība cenzētu tiešsaistes saturu.

  5 labākie Rumānijas VPN 2023. gadā - ātrākais un lētākais

Lai arī Izraēla oficiāli nav nevienas izlūkošanas apmaiņas alianses locekle, ir zināmi vairāki gadījumi, kad Izraēla cieši sadarbojas ar ASV uzraudzības iniciatīvu jomā. Tas dod lielu labumu ASV, jo Izraēlas izlūkdienestiem ir plašākas pilnvaras nekā NSA.

Itālijā

 • Četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Itālijā: AirVPN

Itālija aizsargā vārda brīvību, un iedzīvotāji var izmantot galvenokārt neierobežotu piekļuvi internetam, izņemot dažu tīmekļa satura filtrēšanu, kas reklamē bērnu pornogrāfiju un azartspēles.

Itālija ir lēnām izvērsusi interneta infrastruktūru. Pēc Freedom House datiem, sākot ar 2023. gadu, tikai nedaudz vairāk nekā 60% iedzīvotāju bija pastāvīga piekļuve internetam.

Itālijā pastāv arī vairākas bažas par interneta privātumu, tostarp noteikums, ar kuru telekomunikāciju uzņēmumiem tiek prasīts saglabāt interneta datus līdz sešiem gadiem.

Japāna

 • Aizdomas par piecu acu alianses līdzdalībnieku
 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Japānā: VPN vārti

Cenzūra Japānā ir aizliegta spēcīgas vārda brīvības aizsardzības dēļ. Japānas iedzīvotāji var baudīt bezmaksas un neierobežotu piekļuvi internetam, lai gan daži pakalpojumu sniedzēji brīvprātīgi filtrē noteiktu saturu, piemēram, bērnu pornogrāfiju.

Aizvien pieaug bažas par interneta privātumu, jo īpaši pēc tam, kad Japānas Augstākā tiesa izvēlējās neierobežot parasto policijas praksi uzraudzīt musulmaņu iedzīvotāju tiešsaistes aktivitātes, pat tiem, kuriem nav iespējamās saiknes ar terorismu.

Japānas izlūkdienestiem ir pieejams spēcīgs novērošanas aprīkojums, un agrāk bija zināms, ka viņi sadarbojas ar ASV izlūkošanas aģentūrām.

Malaizija

 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Malaizijā: Slēpt mani VPN

Malaizijā nav konstitucionālu tiesību uz privātumu, un valdībai ir plašas pilnvaras konfiscēt un saglabāt datus. Malaizijas interneta brīvība ir kļuvusi arī ierobežotāka sakarā ar 2023. gada Fake News Act – valdības iniciatīvu cenzēt viltus ziņu izplatību.

Tomēr kopumā vārda brīvība ir palielinājusies Malaizijā, jo vardarbība un draudi žurnālistiem un interneta lietotājiem ir kļuvuši retāki. Valdība ir plaši palielinājusi piekļuvi ātrdarbīgam internetam, ieskaitot veselīgu, atvērtu tirgu interneta pakalpojumu sniedzējiem.

Nīderlande

 • Deviņu acu un četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Nīderlandē: Zosu VPN

Nīderlandei ir ciešas izlūkošanas informācijas apmaiņas attiecības ar ārvalstu valstīm kā Deviņu acu alianses sastāvdaļu. Nīderlande saviem pilsoņiem nodrošina bezmaksas un neierobežotu piekļuvi internetam, tostarp spēcīgu valdības iebildumu pret cenzūru.

Tomēr nesen Nīderlandes tiesa atbalstīja iepriekš noraidītu priekšlikumu, kurā interneta pakalpojumu sniedzējiem tiek prasīts bloķēt The Pirate Bay autortiesību pārkāpuma dēļ.

Jaunzēlande

 • Piecu, deviņu un četrpadsmit acu alianšu loceklis
 • VPN ir likumīgi

Jaunzēlande atbalsta vārda brīvību, un tiešsaistē nav valdības pilnvarotas cenzūras. Valdība piedāvā brīvprātīgu atbalstu interneta pakalpojumu sniedzējiem, kuri vēlas bloķēt noteiktu tīmekļa saturu.

Jaunzēlandes izlūkošanas aģentūras gūst labumu no Piecu acu alianses izlūkošanas un datu apmaiņas tīkla.

Norvēģija

 • Deviņu acu un četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Norvēģijā: Opera VPN

Norvēģijas iedzīvotājiem ir pieejama visierobežotākā piekļuve internetam pasaulē gan attiecībā uz interneta brīvību, gan publisko piekļuvi. Pilsoņiem ir konstitucionālas tiesības piekļūt valdības informācijai.

Tāpat kā liela daļa Eiropas, daži interneta pakalpojumu sniedzēji var brīvprātīgi filtrēt bērnu pornogrāfijas vietnes. Norvēģijai ir arī ciešas izlūkošanas informācijas apmaiņas attiecības ar ārvalstu valstīm kā Deviņu acu alianses sastāvdaļu.

Panama

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Panamā: NordVPN

Panama neietilpst nevienā izlūkošanas apmaiņas aliansē, un konstitūcija aizsargā visus izpausmes veidus. Iedzīvotājiem ir brīva un neierobežota pieeja internetam.

Panamas likumi skaidri aizliedz patvaļīgu valdības vai policijas iejaukšanos privātumā. Bez tiesas apstiprinājuma nav pieļaujami elektroniski sakari un uzraudzība. Daži pilsoņi ir apgalvojuši, ka viņiem ir notikusi nesankcionēta valdības uzraudzība, taču tas lielākoties nav apstiprināts.

Rumānija

 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas Rumānijā: CyberGhost, IBVPN, VPN.ac

Lielākoties Rumānijas iedzīvotājiem ir bezmaksas un neierobežota piekļuve internetam. Vietā ir daži valdības pilnvaroti filtri, kuru mērķauditorija ir bērnu pornogrāfija. Valdība patur tiesības bloķēt piekļuvi vietnēm, kas neatbilst likumiem, kas attiecas uz pornogrāfiju.

Daudzi Rumāniju uzskata par draudzīgu privātumam, jo ​​tā atkārtoti atsakās ievērot Eiropas Savienības obligātos datu saglabāšanas likumus, pasludinot tos par antikonstitucionāliem un pārkāpjot tiesības uz privātumu un vārda brīvību.

Krievija

 • Krievijā likumīgi ir tikai valdības apstiprināti VPN
 • Populāri VPN, kas atrodas Krievijā: Kaspersky drošs savienojums

Brīvdienu māja krievu piekļuvi internetam ir klasificējusi kā bezmaksas. Krievijas valdība īsteno plašu varu starptautiskajā kibertelpā un aktīvi strādā, lai filtrētu saturu un izplatītu informāciju, kas nāk par labu Krievijas varas iestādēm.

Žurnālisti bez robežām Krieviju uzskata par lielu interneta ienaidnieku. Arī Krievijas izlūkošanas aģentūras praktizē plašu uzraudzību gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

VPN pakalpojumu sniedzējiem ir jāpieprasa valdības apstiprinājums. Interneta lietotājiem, kuri pieķerti, izmantojot VPN bez valdības apstiprinājuma, tiek uzlikti naudas sodi.

Sanmarīno

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Sanmarīno: SpyOFF

Sanmarīno ir spēcīga vārda brīvības juridiska aizsardzība un tā stingri iestājas pret jebkāda veida cenzūru. Nav zināmi gadījumi, kad Sanmarīno novēro privātos pilsoņus vai sadarbojas ar starptautiskiem izlūkošanas informācijas apmaiņas nolīgumiem.

Seišelu salas

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Seišelu salās: Anonīms VPN, Astrils VPN, BolehVPN, Trust.Zone, VPNTunnel

Seišelu salas darbojas ārpus starptautisko izlūkošanas apmaiņas kopienu ietekmes. Tas saviem iedzīvotājiem nodrošina bezmaksas un galvenokārt neierobežotu piekļuvi internetam. Galvenais izņēmums ir valsts stingrie neslavas celšanas likumi. Ir arī ziņojumi par gadījumiem, kad valdība cenzē noteiktu tiešsaistes politisko saturu.

Singapūra

 • Trešās puses līdzdalība aliansē Piecas acis
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Singapūrā: Bezdarbība

Lai arī lielākajai daļai Singapūras iedzīvotāju ir piekļuve internetam, valdība cenzē saturu gan ar valdības pilnvarām, gan ar finansiālu un juridisku spiedienu uz pakalpojumu sniedzējiem. Valdība oficiāli noslēpj bloķēto vietņu sarakstu.

Ir arī ziņojumi par to, ka Singapūra sadarbojas ar Piecu acu alianses izlūkošanas iniciatīvām.

Dienvidkoreja

 • Trešās puses līdzdalība aliansē Piecas acis
 • VPN ir likumīgi

Lai arī dienvidkorejiešiem ir daudz lielāka interneta brīvība nekā kaimiņiem ziemeļos, Brīvības nams joprojām Dienvidkoreju vērtē kā daļēji brīvu sakarā ar vārda brīvības ierobežojumiem politiska satura un neslavas celšanas gadījumos..

Dienvidkorejas pilsoņiem ir konstitucionālas tiesības uz privātumu. Tomēr interneta pakalpojumu sniedzēji ir mudināti izstrādāt lietotājiem īsta vārda sistēmas, kas rada bažas par interneta brīvību un privātumu.

Turklāt tika ziņots, ka Dienvidkoreja jau iepriekš ir sadarbojusies ar Piecu acu alianses izlūkošanas informācijas apmaiņas iniciatīvām.

Spānija

 • Četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi

Spānijā ir stingri likumi, kas aizsargā ne tikai vārda brīvību, bet arī personas datus un privātumu. Tomēr, ņemot vērā Spānijas attiecības ar ārvalstu izlūkošanas aģentūrām četrpadsmit acu aliansē, privātums negarantē.

Zviedrija

 • Četrpadsmit acu alianses loceklis
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Zviedrijā: AzireVPN, FrootVPN, Mullvad, PrivateVPN

Zviedrijas tiesību sistēma aizsargā vārda brīvību, aizliedz lielāko daļu cenzūras un aizliedz patvaļīgu iejaukšanos privātumā. Lai uzraudzītu tiešsaistes satiksmi, ieskaitot valsts drošības jautājumus, izlūkdienestiem vispirms ir jāsaņem tiesas atļauja.

Tomēr Zviedrijas attiecības ar ārvalstu izlūkošanas aģentūrām Četrpadsmit acu aliansē nozīmē, ka tiešsaistes privātums var nebūt pilnīgi drošs.

  Kā 2023. gadā iegūt Ēģiptes IP adresi no jebkuras vietas [+ VIDEO]

Šveice

 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Šveicē: Perfekta konfidencialitāte, ProtonVPN, VyprVPN

Šveice tiek plaši uzskatīta par interneta brīvības un privātās dzīves draugu. Pilsoņiem ir konstitucionālas tiesības uz vārda brīvību, un privātuma pārkāpumi ir sodāmi ar likumu.

Lai arī pilsoņi balsoja par referenduma apstiprināšanu, kas ļauj valdībai uzraudzīt pilsoņu aktivitātes tiešsaistē, nav pierādījumu, ka šī vara tiktu ļaunprātīgi izmantota.

Nav arī zināms, ka Šveice sadarbojas ar starptautiskiem izlūkošanas informācijas apmaiņas nolīgumiem.

Apvienotā Karaliste

 • Piecu acu alianses dibinātājs
 • VPN ir likumīgi
 • Populārie VPN, kas atrodas Lielbritānijā: HMA, SaferVPN

Apvienotā Karaliste pilsoņiem garantē vārda un informācijas brīvību. Lai arī privātuma aizsardzība ir arī likumīgi aizsargāta, ir vērojama tendence pastiprināt valdību un policijas uzraudzību.

Valdības iestādes attaisno pieaugošo tiešsaistes aktivitāšu uzraudzību, apgalvojot, ka ir jāapkaro terorisms un vardarbība pret bērniem. Sakarā ar savu lomu kā vienam no diviem Piecu acu alianses dibinātājiem Apvienotajai Karalistei ir pieejams plašs starptautiskās izlūkošanas un uzraudzības tīkls..

Amerikas Savienotās Valstis

 • Piecu acu alianses dibinātājs
 • VPN ir likumīgi
 • Populāri VPN, kas atrodas ASV: Ace VPN, Anonymizer VPN, Encrypt Me, Hide All IP, Hide My IP, HotSpot Shield, HoxxVPN, IPVanish, LiquidVPN, Norton Wifi Privacy, PersonalVPN, Private Internet Access, Private Tunnel, ProxPN, Ra4w VPN, SecureVPN, SlickVPN, Speedify, StrongVPN, SwitchVPN, TorGuard, pieskarieties VPN, VPN neierobežots

Amerikas Savienotajās Valstīs pastāv izteikta vārda un preses brīvības konstitucionālā aizsardzība. ASV ir paudušas stingru apņemšanos aizsargāt privātumu un interneta brīvību.

Ņemot vērā vairākus strīdus, kas saistīti ar valdības uzraudzību, ir apšaubāms, cik spēcīga patiesībā ir ASV apņemšanās ievērot privātumu. Pastiprinātu uzraudzību lielākoties attaisno terorisma apkarošanas centieni.

ASV ir pieeja vienai no sarežģītākajām tiešsaistes uzraudzības sistēmām pasaulē, un tā kā viena no Piecu acu alianses dibinātājām var izmantot ļoti spēcīgo starptautiskās izlūkošanas un uzraudzības tīklu..

Infografika 3_ Pasaules karte_1

5 labākie VPN, kas atrodas ārpus 5-acu valstīm

1. NordVPN

NordVPN ierīces

Augstākā līmeņa privātuma aizsardzība ir viens no iemesliem, kāpēc NordVPN ir mūsu redaktora izvēle. NordVPN darbojas Panamā, ārpus 14 acs alianses jurisdikcijas. Tas nozīmē, ka NordVPN nevar piespiest nodot jūsu datus nevienai valdībai.

Papildus uzlabotajām drošības funkcijām – ieskaitot 2048 bitu šifrēšanu un daudzveidīgus uzlabotus aizsardzības pret noplūdēm protokolus – NordVPN lepojas ar stingru aizliegumu reģistrēties, bez zināmiem privātuma pārkāpuma gadījumiem..

Ņemot vērā NordVPN drošību, ātrumu un spēju apiet pat visstingrākos ģeobloķējumus, nav brīnums, ka lietotāji tiek pastāvīgi iespaidoti.

Piedāvā arī NordVPN 30 dienu naudas atdošanas garantija lietotājiem, kuri vēlas izmēģināt pakalpojumu.

NordVPN var atbloķēt:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video un Sling TV.

Atbalsta mokas:

 • Jā, ir pieejami P2P speciālie serveri.

NordVPN darbojas šajās ierīcēs:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome un Firefox. Tas ir saderīgs arī ar maršrutētājiem.

Iegūstiet NordVPN tūlīt

2. ExpressVPN

ExpressVPN priekšrocības

ExpressVPN ir pazīstams ar zibens ātru straumēšanas ātrumu un spēju apiet spēcīgus populārā satura ģeobloķējumus.

Vēl iespaidīgāks ir veids, kā ExpressVPN konkurējošie privātuma un drošības elementi tiek pakļauti spiedienam. ExpressVPN, kas atrodas privātumam draudzīgās Britu Virdžīnu salās, ir pārliecinoši pierādījis, ka tas neuztur datu žurnālus un nespēj valdībām sniegt identificējošu informāciju par tā lietotājiem..

Citas augstākās drošības funkcijas ietver AES 256-CBC militāras pakāpes šifrēšanu un dažādus noplūdes aizsardzības protokolus. Lietotājiem patīk ExpressVPN lielais atbalstīto ierīču skaits un atsaucīgais klientu atbalsts.

ExpressVPN piedāvā arī 30 dienu naudas atdošanas garantija un bezmaksas izmēģinājums mobilajām ierīcēm.

ExpressVPN var atbloķēt:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN un BBC iPlayer.

Atbalsta mokas:

 • Jā, visi serveri atbalsta P2P aktivitātes.

ExpressVPN darbojas šajās ierīcēs:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome un Firefox. Tā piedāvā arī lietotni lietošanai ar noteiktiem maršrutētājiem.

Iegūstiet ExpressVPN 

3. CyberGhost

kibernostats vairākas ierīces

CyberGhost darbojas ārpus 14 acu alianses jurisdikcijas privātumam draudzīgā Rumānijā. CyberGhost ir vairākkārt paudis apņemšanos ievērot lietotāju privātumu, un tā ļoti nopietni uztver politiku bez reģistrēšanās.

CyberGhost lepojas arī ar iespaidīgu AES-256 šifrēšanu un piedāvā vismodernākos drošības protokolus, lai aizsargātu lietotāju datus. Klienti slavē CyberGhost par to lietotājam draudzīgs interfeiss , kas nāk ar iepriekš konfigurētu iestatījumu sarakstu, no kuriem izvēlēties, pamatojoties uz iecienītākajiem straumēšanas pakalpojumiem.

Jaunie lietotāji var arī izmantot a 7 dienu bezmaksas izmēģinājums un 45 dienu naudas atdošanas garantija.

CyberGhost var atbloķēt:

 • Specializēts straumēšanas profils ar serveriem, kas optimizēti: Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN un citiem.

Atbalsta mokas:

 • Jā; Īpašajā profilā tiek parādītas valstis un lietotāju skaits.

CyberGhost darbojas šajās ierīcēs:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux un Chrome.

Iegūstiet vietni CyberGhost tūlīt

4. VyprVPN

5 acis, 9 acis un 14 acis valstis - tas, kas jums jāzina

VyprVPN atrodas Šveicē, valstī ārpus 14 acu alianses, kas ļoti nopietni uztver interneta privātumu. VyprVPN un tā mātesuzņēmums Golden Frog ir paziņojuši par apņēmību nodrošināt caurskatāmību un godīgumu, runājot par bažām par privātumu.

Klientiem, kurus ārkārtīgi satrauc privātums, jāzina, ka VyprVPN ir atvērts faktam, ka daži lietotāja dati tiek glabāti līdz 30 dienām rēķinu un problēmu novēršanas nolūkos.

Turklāt VyprVPN piedāvā konkurētspējīgus drošības līdzekļus, ieskaitot 256 bitu šifrēšanu un NAT ugunsmūri, lai aizsargātu jūs no ļaunprātīgas programmatūras. VyprVPN ir arī fanu iecienīts spēja apiet stingru valdības cenzūru, izmantojot savu patentēto Chameleon tehnoloģiju.

VyprVPN piedāvā jaunus lietotājus a 30 dienu naudas atdošanas garantija.

VyperVPN var atbloķēt: 

 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer.

Atbalsta mokas: 

 • Jā, visi serveri atbalsta P2P aktivitātes.

VyperVPN darbojas šajās ierīcēs:

 • Windows, macOS, Android, iOS, maršrutētāji, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Iegūstiet VyprVPN tūlīt

5. Uzticieties.Zone

uzticības zonas ierīces

Trust.Zone ir lieliska izvēle lietotājiem, kas apzinās privātumu, kuri meklē pieejamu VPN aizsardzību. Trust.Zone drošības funkcijas ietver AES-256 bitu šifrēšanu, iznīcināšanas slēdzi, OpenVPN un L2TP, izmantojot IPSec..

Tiem, kurus satrauc datu noplūde, iepriecinās Trust.Zone politika bez žurnāliem un pārskatāmība attiecībā uz lietotāju privātumu. Trust.Zone piedāvā lietotājiem garantijas kanāriju, kas norāda, ka neviena valdība nav pieprasījusi Trust.Zone jebkādu lietotāja informāciju.

Trust.Zone atrodas ārpus Seišelu salu 14 acs alianses jurisdikcijas. Lietotāji slavē Trust.Zone ātrumu un spēju piekļūt populārām straumēšanas vietnēm.

Jūs varat izmēģināt pakalpojumu ar 3 dienu bezmaksas izmēģinājumu un 10 dienu naudas atdošanas garantiju.

Uzticieties. Zone Tagad

Kopsavilkums

Tiešsaistes privātums arvien vairāk satrauc interneta lietotājus, jo starptautiskās uzraudzības prakse kļūst aizvien lielāka un efektīvāka. Ir daudz iemeslu, kāpēc jāuzmanās no valdības pilnvarām piekļūt jūsu datiem un tiešsaistes darbībām, it īpaši, ja starptautiski izlūkdatu apmaiņas nolīgumi var ļaut valstīm apiet savus privātuma aizsardzības likumus.

Mēs vienmēr cenšamies sniegt jums aktuālu informāciju, lai jūs varētu pieņemt apzinātus lēmumus par savu darbību internetā. Lai iegūtu uzticamu un drošu VPN par izdevīgu cenu, nepalaidiet garām mūsu piedāvājumu un kuponu lapu.

Papildu lasījums:

Tor vs VPN: kurš ir drošāks?

Labākie VPN bez žurnāla

VPN noplūdes pārbaude

VPN protokola salīdzinājums