Dažādi VPN veidi un to izmantošanas laiks (atjaunināts 2023. gadā)

Varbūt jūs kādu laiku izmantojat VPN pakalpojumu. Vai arī jūs tikko esat pabeidzis mūsu iesācēja ceļvedis un esam izsalkuši pēc vairāk zināšanām par VPN. Katrā ziņā, vēlaties uzzināt visu par dažādajiem VPN veidiem un to, kur / kad tie ir noderīgi.

Patiesība ir virtuālajiem privātajiem tīkliem ir daudz dažādu formu. Var būt ļoti grūti atšķirt izmantotās tehnoloģijas, nemaz nerunājot par to saprast, kurš tips ir optimālākais jūsu vajadzībām.

Ļaujiet mums palīdzēt jums! Mēs centīsimies jums sniegt kodolīgs, informatīvs pārskats svarīgo mainīgo, kas virtuālos privātos tīklus sadala vairākās kategorijās – no vides un iestatīšanas līdz protokoliem un funkcijām. Līdz beigām, jums būs skaidrs priekšstats par dažādiem VPN veidiem, kā arī par labākajiem izmantojamajiem pakalpojumiem jūsu īpašajām vajadzībām.

Bet pirms mēs sākam ar to, ir kaut kas jums jāzina …

Tīkls un pakalpojums: galvenā atšķirība

Bieži vien jūs redzēsit saīsinājumu “VPN”, kas attiecas uz pakalpojumu sniedzēju, kurš saviem lietotājiem piedāvā virtuālos privātos tīklus.

Tomēr, ir svarīgi atšķirt VPN pakalpojumus no VPN tehnoloģijas. Tas var nedaudz mulsināt jaunpienācējus, tāpēc mēs centīsimies sniegt jums īsu un skaidru skaidrojumu.

Vienkārši liec, pats virtuālais privātais tīkls ir drošs, privāts savienojums starp jūsu ierīce un galapunkts – vai jūsu galamērķis. Tam tiek izmantots noteikts VPN protokols šifrēt un maskējiet satiksmi. Tas ir VPN tehnoloģija strādā, lai jūsu dati būtu droši.

Turpretī, VPN pakalpojumus var uzskatīt par paketi kas var ietvert vairāku veidu VPN tehnoloģijas kopā ar papildu priekšrocības – no plkst lietošanas ērtums (izmantojot vietējos klientus un automātiskos iestatīšanas iestatījumus) uz papildu palīdzība (piemēram, klientu atbalsts, konfigurācijas ceļveži, FAQ sadaļas un zināšanu bāzes).

Citiem vārdiem sakot, iedomājieties savu VPN pakalpojumu kā virtuālo rīku komplektu kas uzlabo un pastiprina jūsu interneta savienojumu. Tam ir (cerams) ķekars noderīgu ierīču un sīkrīku kas noderēs jūsu pārlūkošanas sesiju laikā – to diapazons ir no VPN protokoli un drošības elementi, uz automātiskā savienojuma iestatījumi un reāllaika tiešsaistes tērzēšanas atbalsts.

Apakšējā līnija? Iespējams, ka vienlaikus varēsit izmantot tikai viena veida VPN tehnoloģiju, taču vairumā gadījumu, jums būs iespēja pārslēgties starp tiem izmantojot savu VPN pakalpojumu. Labākie VPN sniedzēji atbalsta lielu daudzumu VPN protokolu un funkciju, ļaujot izvēlēties vispiemērotāko veidu atkarībā no jūsu vajadzībām, vai izmantojiet rezerves savienojumu un iestatījumus ja rodas problēmas ar pašreizējo iestatīšanu.

Jēdziens “VPN” pamatota iemesla dēļ ir kļuvis par sinonīmu “VPN pakalpojums”. Paturot to prātā, šajā rakstā mēs apskatīsim dažāda veida VPN pakalpojumus, kas pieejami parastajam lietotājam – bet atcerieties to atkarībā no konteksta, šis saīsinājums var atsaukties uz kaut ko specifiskāku arī. Lai iegūtu papildinformāciju par virtuālo privāto tīklu tehnoloģijām, skatiet vietni mūsu ceļvedis VPN tunelēšanai.

Trīs galvenie VPN veidi

VPN var iedalīt trīs galvenajās kategorijās – attālo piekļuvi, no iekštīkla balstītu vietni un vietni, un ekstranetā balstītu vietni,. Atsevišķi lietotāji, visticamāk, saskaras ar attālinātās piekļuves VPN, turpretī lielie uzņēmumi korporācijas nolūkos bieži ievieš VPN no vienas vietnes uz otru..

Apskatīsim tuvāk dažādus veidus.

Attālās piekļuves VPN

Vai jums kādreiz ir bijis VPN pakalpojums personīgai lietošanai? Ja tā, jums jau ir zināma pieredze ar mūsdienās vispopulārāko VPN veidu – attālās piekļuves VPN.

Vienkārši liec, attālās piekļuves VPN savieno lietotāju ar drošu attālo serveri lai piekļūtu privātais tīkls. pievienota šifrēšana nodrošina, ka netiek apdraudēta drošība.

Tas ir pamats, uz kura balstās ts komerciālie VPN pakalpojumi tiek būvēti. Šādi pakalpojumu sniedzēji jums to ļauj izmanto savu tīklu kad sērfojat internetā, slēpjat nosūtītos un saņemtos datus no vietējiem tīkliem. Rezultātā, varat pārlūkot privātumu, piekļūt saturam internetā kas citādi ir ierobežots uz jūsu regulāro savienojumu un saglabājiet savus datus drošībā no hakeriem un snoopers.

  Radware - uzturas slikto puišu priekšā

Galvenās attālinātās piekļuves VPN priekšrocības viegli uzstādāmi un bez problēmām lietojami. Izmantojot pareizo programmatūru, šāda veida VPN var būt viegli pieejama gan jaunpienācējiem, gan veterāniem, un ir ideāli piemērots personīgai lietošanai. Tomēr tas var būt nepiemērots (un pat nesaderīgs) liela mēroga biznesa vajadzībām.

Vietnes VPN

Vietnes VPN darbojas atšķirīgi – to galvenais mērķis ir nodrošinot vairākus lietotājus dažādās fiksētās vietās ar iespēju piekļūt viens otra resursiem.

Šis ir vienkāršs skaidrojums: jūs strādājat liela uzņēmuma Londonas filiālē, un jūs šobrīd sadarbojaties ar darbiniekiem no Berlīnes filiāles. Pateicoties jūsu izmantotajam VPN starp vietni, jūsu lokālie tīkli (LAN) ir savienoti ar to pašu platleņķa tīklu (WAN) – citiem vārdiem sakot, jūs varat droši dalīties ar informāciju un resursiem savā starpā.

Iepriekš minētais ir iekštīklā bāzēts vietņu VPN. Otrs tips ir uz ekstranetu bāzes, un to izmanto, ja ir nepieciešams savienojums starp diviem atsevišķiem iekštīkliem, bet bez iespējas vienam tieši piekļūt otram. Tā piemērs būtu divi atsevišķi uzņēmumi, kas strādā kopā.

Vietnes VPN ir izplatīti liela mēroga biznesa vidē kur ārkārtīgi svarīga ir droša saziņa starp departamentiem visā pasaulē. Ar to teica, tos nav viegli ieviest, jo tiem ir vajadzīgs īpašs aprīkojums un nopietni resursi. Turklāt šāda veida VPN tehnoloģija ir veidota ar mērķi, un nepiedāvā elastīgumu, kāds ir komerciālos VPN pakalpojumos.

Dažādi VPN veidi – sīkāk

Ja jūs esat individuāls lietotājs, kurš vēlas aizsargāt savu privātumu un piekļūt internetam bez jebkādiem blokiem, tad jūs, visticamāk, interesē komerciāls VPN pakalpojums. Bet nedomājiet, ka tas atbild uz visiem jūsu jautājumiem – komerciālie VPN pakalpojumi paši par sevi var būt mežonīgi atšķirīgi.

VPN pakalpojumu sniedzēji var piedāvāt dažāda veida pakalpojumus atkarībā no klientu bāzes, kuru viņi mēģina piesaistīt, vai nišas, kuru viņi mēģina aizpildīt. Lai palīdzētu jums saprast sīkāku informāciju, mēs esam sadalījuši šos VPN pakalpojumus dažās kategorijās, pamatojoties uz šādiem kritērijiem: mērogs, pieejamie protokoli, privātums, un cena.

1. VPN biznesam vai izklaidei

Aplūkojot divus galvenos VPN mērķus – uzņēmējdarbību vai personīgu izmantošanu -, jūs varat arī iegūt pakalpojums, kas pielāgots lielo uzņēmumu vajadzībām, vai pakalpojums, kas koncentrējas uz atsevišķiem lietotājiem.

Uz biznesu orientētie VPN tiek apzīmēti ar vairākas īpašas funkcijas, kas atvieglo VPN savienojumu iestatīšanas, izvietošanas un pārvaldības procesu uzņēmumiem.

81. perimetrs ir viens VPN piemērs uzņēmumiem – tas apvieno mākoņa tehnoloģija, lietošanas ērtums un pilnīga tīkla pārvaldība no intuitīvā vadības paneļa. Kas vēl, jūs varat viegli palielināt vai samazināt, jo nav nepieciešama ārēja aparatūra.

ExpressVPN pārstāv citu pakalpojumu veidu – tas galvenokārt paredzēts individuāliem lietotājiem, kuri meklē maksimālu veiktspēju. Pateicoties funkciju arsenāls un lielisks privātums, tas var darboties arī kā VPN maziem uzņēmumiem. Tomēr tā nav ideāla izvēle organizācijām, kurām nepieciešama īpaša biznesa pakete vai piekļuve tam pašam privātajam tīklam.

Pēc tam ir VPN, kas piedāvā pārsteidzošu pakalpojumu abiem lietotājiem. NordVPN ietilpst šajā kategorijā – atsevišķi lietotāji novērtēs Vairāk nekā 5000 serveru un neskaitāmi drošības elementi, savukārt jebkura lieluma uzņēmumi var saņemt statiskie IP, administratora konti, mērogošanas opcijas, un īpašs kontu menedžeris visām viņu vajadzībām, kas saistītas ar uzņēmējdarbību.

2. Daudzprotokolu un viena protokola VPN

Redaktora piezīme: ja jūs interesē dažādi VPN protokoli un tas, kā tie sacenšas viens pret otru, varat apskatīt mūsu VPN protokolu salīdzinājumu.

Kā jau minējām iepriekš, daudzi VPN pakalpojumi ir daudzpusīgi un piedāvāt lietotājiem vairāki protokoli. Citi dod priekšroku vairāku variantu atbalstīšanai viens protokols, dizaina filozofijas vai ierobežotu resursu dēļ.

  Kā piekļūt Instagram mūzikai no jebkura reģiona (2023. gada atjauninājums)

Daudzprotokolu VPN galvenā priekšrocība ir to piedāvāto iespēju skaits. Sniedzējiem patīk NordVPN, ExpressVPN, un CyberGhost atbalstīt visus galvenos protokolus – no plkst IKev2 / IPSec vismīļākajam OpenVPN. Viņi arī piedāvā SSL / TLS šifrēšana, un dažreiz pat patentētus protokolus pamatojoties uz OpenVPN – līdzīgi VyprVPNHameleona protokols, vai HotSpot vairogsKatapultu hidra. Protokolu dažādība ir svarīgi apiet cenzūru, novērst VPN bloķēšanu, vai video straumēšana efektīvi.

Citi pakalpojumu sniedzēji, piemēram, ProtonVPN un AirVPN, izvēlēties koncentrēties uz vienu protokolu – parasti OpenVPN, kā tas ir atvērtais avots un šobrīd tiek uzskatīts par visdrošāko variantu. Kamēr nav reālu priekšrocību, ja jūsu rīcībā ir tikai viens protokols, VPN pakalpojumi, kas izmanto tikai OpenVPN, var būt tikpat robusti un uzticami. Tomēr, ja jūsu viena protokola VPN nav balstīts uz OpenVPN, jums noteikti vajadzētu meklēt citu pakalpojumu. Iemeslu dēļ, apskatiet mūsu raksts par to, kuru VPN protokolu izmantot.

3. VPN, kas netiek reģistrēti, un pārējie

Ciktāl tas attiecas uz lietotāju privātumu, ir divu veidu VPN pakalpojumi – tie, kuriem nav nulles žurnālu, un visi pārējie.

Vienkārši liec, politika, kas neveic reģistrēšanos, ir jūsu VPN pakalpojumu sniedzēja solījums, ka neviens no slepenajiem datiem, kas attiecas uz jūsu savienojumu vai joslas platumu, netiks apkopots, saglabāts vai koplietots. Tas būtu jāatspoguļo viņu Privātuma politika, un VPN pakalpojumam jādarbojas a jurisdikcija tas neliedz iesniegt prasību par atteikšanos reģistrēties datu saglabāšanas likumu vai citu konfidencialitātes problēmu dēļ.

VPN, kuri nopietni domā par politikas neierakstīšanu, parasti tiek reģistrēti eksotiskās vietās ar saudzīgiem tiesību aktiem vai valstīs ar senām tradīcijām ievērot un saglabāt cilvēku privātumu. Piemēri ietver NordVPN (Panama), ExpressVPN (Britu Virdžīnu salas), CyberGhost (Rumānija) un Uzticieties.Zone (Seišelu salas), cita starpā.

Ir daudz cienījamu VPN pakalpojumu, kas pilda savus solījumus nodrošināt izcilu privātumu, taču ir reģistrēti nelabvēlīgās vietās. ASV bāzēti pakalpojumu sniedzēji piemēram Privāta piekļuve internetam un TorGuard nāciet prātā – kaut arī šādi pakalpojumi lietotājiem nav snieguši iemeslu būt aizdomīgiem, vienmēr pastāv risks.

Citi pakalpojumu sniedzēji (piemēram,. VyprVPN un TunnelBear) glabājiet minimālus žurnālus, taču par to visu saprotami savās privātuma politikās. Tas nebūt nenozīmē, ka viņi nav neuzticami – kamēr viņi ir priekšā, jūs zināt, kur viņi atrodas – bet tie nav ideāli ja virzošais faktors ir bezrūpīga privātums.

Kopumā tikmēr, kamēr jūs esat informēts par to, ko tieši VPN dara (vai nedara) ar jutīgo jūsu savienojuma un joslas platuma informāciju, jūs varat izdarīt izvēli, kas piemērota jūsu vajadzībām. Ar to teica, viens no VPN veidiem, no kuriem jums noteikti vajadzētu izvairīties, ir tāds, kas sola lielu, tikai pievilt ar pārdomātu, slikti uzrakstītu privātuma politiku kas ir pretrunā ar sākotnējo prasību.

4. Premium, Budget un Free VPN

Pēc to cenas VPN parasti tiek sadalīti premium, budžeta un bezmaksas pakalpojumos.

Premium VPN ir vieta, kur atradīsit lielāko daļu vadošo pakalpojumu sniedzēju. Kā norāda nosaukums, šie pakalpojumi izceļas ar savu aprīkojuma līmeni, kā arī viņu vispārējā privātuma, drošības un veiktspējas kombinācija.

Piemēram, NordVPN ir savs drošības komplekts un retas, bet noderīgas funkcijas, piemēram apjukums VPN bloku izaicināšanai, Sīpols virs VPN, un anti-DDoS serveri. ExpressVPN ir vēl viens atzīts premium klases pakalpojums, kas tiek plaši uzskatīts par tādu ātrākais ātrums tirgū kopā ar vērtīgas ekstras piemēram, dalīta tunelēšana.

Premium VPN ir arī atzīmēti ar intuitīvi klienti visām galvenajām platformām un noderīgs, atsaucīgs klientu atbalsts ar iekļautu tiešraidi. Protams, tas viss maksā par cenu. Šie VPN ir dārgi, it īpaši, ja jūs dodat priekšroku viena mēneša plāniem – tomēr viņu ilgtermiņa piedāvājumi to bieži kompensē ar lielām atlaidēm.

  Nostipriniet svarīgos failus tieši avotā, izmantojot BitDam

Budžeta VPN ir pretējā pusē – cena parasti ir viņu lielākais spēks. Dažos gadījumos šie pieejamie pakalpojumi ir pietiekami labi, lai dažos aspektos sasniegtu augstākās kvalitātes statusu.

Privāta piekļuve internetam ir viens no lētākajiem VPN, taču tas jums to dod Vairāk nekā 3000 serveru, SOCKS5 starpniekservera atbalsts, un a avārijas poga. Tomēr tam ir iemesls, kāpēc tas ietilpst budžeta kategorijā – piemēram, citi pakalpojuma aspekti klientu atbalsts un kopējais ātrums, neatrodas lielāko piemaksu nodrošinātāju līmenī.

PrivātsVPN ir vēl viens budžeta pakalpojums, kas ir patiesi iespaidīgs par cenu. Pateicoties tā lokālo serveru tīkls un augstas kvalitātes atbalsts, to bieži salīdzina ar premium VPN. Bet ar tikai ap 80 serveriem, tas ir vispiemērotākais tiem, kam nepieciešams kompakts, zema profila pakalpojums.

Īsāk sakot, galvenā atšķirība starp prēmiju un budžeta VPN (papildus izmaksām) ir tā bijušais piedāvā pilnu paketi, nesagriežot nevienu stūri, kamēr pēdējie var piedāvāt pakalpojumu par pieņemamu cenu, par prioritāti uzskatot pamatus.

Trešais tips – bezmaksas VPN – var būt pienācīgas alternatīvas gadījuma rakstura lietošanai, taču tie bieži nāk ar bargiem ierobežojumiem un / vai milzīgu drošības risku. Ja vēlaties izmantot VPN, vienlaikus ietaupot naudu, mēs iesakām izmantojot premium pakalpojumus un to bezmaksas izmēģinājumus. Daži VPN, piemēram, TunnelBear, ProtonVPN, un Vējraksts piedāvājums pastāvīgas bezmaksas versijas kuras ir vērts pārbaudīt – ja jūs varat tikt galā ar ierobežojumiem.

Nolietots

Tas ir šāds: ir daudz dažādu VPN tipu, un piemērotākais jums var būt sākot no budžeta izvēles ar pamata funkcionalitāti gadījuma rakstura lietošanai līdz progresīvam un funkcijām bagātam pakalpojumam, kam ir izcils vairākās kategorijās. Citiem vārdiem sakot, atbilde uz jautājumu “kas jums ir ideāls VPN?” ir ļoti atkarīgs no jūsu vajadzībām un vēlmēm.

Pat ja jums ir skaidrs priekšstats par jūsu prasībām, Izvēlēties uzticamu pakalpojumu, kas darbojas, kā arī pats reklamē, var būt izaicinājums, starp neskaitāmajiem šodien pieejamajiem VPN.

Mēs varam palīdzēt ar to. Apskatiet zemāk, kur atradīsit dažādus ieteikumus atkarībā no nepieciešamā VPN veida!

Ja jums uzņēmumam ir nepieciešams profesionāls privātuma risinājums, a stabils VPN ar uzņēmējdarbību orientētām funkcijām ir gudra izvēle. Alternatīvi, lietotājiem, kuri vēlas ar funkcijām bagātu un uzticamu VPN personīgai lietošanai, vajadzētu pārbaudīt labākie vispusīgie VPN pakalpojumi.

Vai privātums ir jūsu galvenā problēma? Tādā gadījumā jums nevajadzētu veikt nekādus kompromisus – bez žurnāliem VPN ir ideāli piemēroti jums.

Tiem, kas vēlas iegūt militāras pakāpes šifrēšanu, kā arī stingru aizsardzību mājas un sabiedriskajos tīklos, jūs vēlaties VPN, kas izceļas ar savu drošību.

Vai cena ir noteicošais faktors? Budžeta VPN gadījumā jūs nevarat noiet greizi ar šiem labākajiem pakalpojumiem.

Ir pat dažas lieliskas bezmaksas VPN, kuras varat izmantot – tie, iespējams, nav ideāla izvēle, taču, kamēr naudas trūkst, tie varētu darboties kā pagaidu risinājums.

Visbeidzot, ja jūs samierināsities ar neko citu kā labāko, ir trīs vadošie VPN pakalpojumi, kuriem jums jāpievērš īpaša uzmanība.

NordVPN ir satriecošs daudzfunkcionāls VPN ar ideāls cenas un veiktspējas līdzsvars, Papildus liela uzmanība tiek pievērsta drošībai. ExpressVPN ir VPN pēc izvēles ātrums, un bez prāta tiem, kas vienkārši vēlas pierādīta privātums un iespējamais ātrākais ar VPN aizsargāts savienojums – par katru cenu. Un, ja jums labāk patīk izcils interfeiss, kas visu strādā jūsu labā, pārbaudiet CyberGhost – tā iepriekš sagatavoti profili palīdzēs jums sagatavoties visam, sākot no plkst gadījuma sērfošana, lai nodrošinātu straumēšanu tikai ar dažiem klikšķiem.

Jums varētu patikt arī:

  • Labākie VPN
  • 5 labākie (pārbaudīti) VPN bez žurnāla – drošākais & Lētākais
  • Kā izvēlēties labāko VPN – 8 padomi VPN iesācējiem