Vai mobilā banka ir droša? Top 5 drošības padomi 2020. gadam

Visā pasaulē mēs arvien vairāk un vairāk savas dzīves dzīvojam tiešsaistē katru dienu. Tajā pašā laikā mēs lielu daļu no tiešsaistes darbībām veicam mūsu vietnēs mobilās ierīces. Banku darbība noteikti seko šai tendencei.

ASV, vairāk nekā 70 procenti cilvēku vismaz daļu savas bankas veic tiešsaistē. Tagad vairāk nekā puse no visas tīmekļa trafika nāk no mobilajām ierīcēm, un satiksme uz finanšu iestādēm nav tālu atpaliek.

Mobilā banka ir droša?

Protams, lietas, kas ir populāras, ne vienmēr ir drošas. Pāreju uz tiešsaistes un mobilo banku galvenokārt veicina tās ērtības. Daudzi cilvēki vienkārši pieņem izmaiņas, neņemot vērā kompromisus.

Daudzi klienti savu finanšu drošību uzskata par pašsaprotamu neiedziļinoties tajā.

Šajā rakstā mēs izpētīt iespējamos riskus, kas saistīti ar mobilo banku un izskaidrot kas jums jādara, lai nodrošinātu drošu mobilo banku pieredzi.

Kādi ir mobilo banku drošības riski?

Acīmredzot visdrošākā ir personīgā banka. Bet bailēm no uzlaušanas nevajadzētu likt jums atteikties no ērtībām. Ja jūs pārzināt tiešsaistes un mobilās bankas riskus, jūs esat pusceļā, lai aizsargātu sevi.

Hakeri ir vairākas metodes, kā piekļūt jūsu finanšu informācijai. Viņi varētu jūs pievilināt ļaunprogrammatūras instalēšanā tālrunī vai datorā. Viņi varētu sūtīt jums krāpnieciskus e-pastus pieprasot konta informāciju. Vai arī viņi varētu ielauzties tieši ierīcē un sāciet izmantot šos kontus.

Pamata riski ir vienādi neatkarīgi no tā, vai tālrunī izmantojat datora tīmekļa pārlūku vai mobilās bankas lietotni. Bet dažādām ierīcēm ir atšķirīga ievainojamība. Un dažādām lietotnēm no potenciālajiem hakeriem ir vajadzīgas dažādas prasmju kopas.

Šīs atšķirības rada svarīgu jautājumu cilvēkiem, kuri savus tālruņus sāk lietot vairāk nekā datorus:

Mobilā banka ir drošāka nekā tiešsaistes banka?

Īsā atbilde uz šo jautājumu ir jā. Garāka atbilde ir sarežģītāka. Lielākā daļa ļaunprātīgas programmatūras joprojām ir izstrādāta, lai uzbruktu tradicionālajiem datoriem. Ļaunprātīga programmatūra mobilajām ierīcēm pastāv, bet tā ir retāk sastopams un tas prasa hakeriem koncentrēties uz konkrētākiem mērķiem, nevis tikai uz tīmekļa pārlūku.

Tā ir labā ziņa. Sliktā ziņa ir tā, ka drošības eksperti ir veikuši pētījumus par mobilo banku lietotnēm un secinājuši, ka gandrīz visās no tām ir vismaz viena ievainojamība. Bet tās reti ir augsta līmeņa ievainojamības – gandrīz nekad iPhone lietotņu gadījumā. Tātad tur ir daži rada bažas, bet jūs varat izvairīties no problēmām ja esat piesardzīgs.

Daļa no tā piesardzība ir saistīta ar faktiskās ierīces drošību. Atšķirībā no galddatora, tālrunim ir tendence visur līdzi. Tas nozīmē, ka ir daudz lielāka iespēja nonākt nepareizās rokās. Šī ir viedtālruņu laikmeta problēma. Bet tas joprojām nav iemesls atteikties no ērtām mobilajām bankām.

Vai bankas lietotnes ir drošas operētājsistēmā Android?

Mēs minējām, ka iPhones izvairās no augsta līmeņa drošības ievainojamībām. Bet ko darīt, ja esat Android lietotājs? Jums risks ir nedaudz lielāks. Bet tas nenozīmē, ka jūsu dati automātiski tiek pakļauti noplūdei.

Biežums mērens līdz augsts risks ir rets visiem mobilo sakaru lietotājiem. Atsevišķas ievainojamības ir kaut kas, kam jāpievērš uzmanība, bet tas nav iemesls panikai. Jūs noteikti nav jāmaina tālruņi, ja jums jau ir Android.

Galvenā problēma ir tā, ka, iespējams, Android tālruņi ļauj lejupielādēt lietotnes no neatļautiem avotiem. Bet tas ir a funkciju, kuru varat izslēgt sadaļā “Iestatījumi” sadaļā “Drošība”. Bez tam jums vienkārši jāmeklē aizdomīgas darbības un jāveic tādi paši piesardzības pasākumi kā jūs kā iPhone lietotājam..

Pieci labākie padomi drošai internetbankai

Vai joprojām neesat pārliecināts, kādi ir šie piesardzības pasākumi? Mēs esam izveidojuši šo piecu labāko ieteikumu sarakstu. Tiem vajadzētu aizsargāt jūs pret gandrīz visiem draudiem. Viņiem arī jāpalīdz jums visu laiku praktizēt drošu pārlūkošanu gan mobilajos tīklos, gan mājas interneta savienojumos.

# 1: izmantojiet VPN                           

VPN izmantošana ir svarīgs solis, lai garantētu mobilās bankas drošību. Autors slēpjot jūsu IP adresi un izvairoties no izsekošanas tiešsaistē, varat hakeriem daudz grūtāk redzēt, ko jūs darāt.

Tā ir patiesība pat ja atrodaties publiskajā bezvadu tīklā. Atsevišķi publiskie tīkli ir ļoti nedroši. Bet visaugstāk novērtētais VPN, piemēram, NordVPN, nodrošina jūsu mājas interneta savienojuma drošību. Ja starp tām pastāv virtuāla barjera, jūsu tiešsaistes bankas darbības nevar savienot ar tālruņa datiem.

tikai trūkums tas nozīmē, ka tas faktiski var padarīt jūsu datus pārāk drošus. Citiem vārdiem sakot, tas varētu novērst dažas tiešsaistes bankas ērtības. Lielākā daļa VPN pat neļauj jūsu bankai atzīt, ka jūs mēģināt pieteikties savā kontā. Tas nozīmē jums būs jāveic papildu darbības, lai verificētu savu identitāti.

BetNordVPN ir izņēmums, un tāpēc tas ir mūsu top ieteikums lai VPN varētu izmantot tiešsaistes un mobilajā bankā. Tas katram lietotājam nodrošina izraudzītais starpniekservera IP. Tādā veidā, kad esat izmantojis NordVPN, lai vienreiz pieteiktos, jūsu banka atpazīs, kas jūs esat, bet hakeri joprojām to nedarīs.

Nr. 2: saglabājiet ierīces drošībā

Ne visi draudi jūsu internetbankai parādīsies internetā. Pirmā lieta, kas jums jāaizsargā, ir tieši ierīces pārkāpumi. Šī iemesla dēļ jums ir nepieciešams glabājiet tālruni pazīstamā vietā vienmēr un vienmēr pārliecinieties, ka tas ir drošs pat pazaudējot.

Tas nozīmē, ka jums vajadzētu iestatiet tapu vai izmantojiet sejas atpazīšanu, lai atbloķētu jūsu sākuma ekrāns. Tas arī nozīmē, ka jums vajadzētu atteikties no lietotnēm un tīmekļa lapām, un sakiet viņiem nesaglabāt paroles. Jo lielāka drošība ir jāizdzer zaglim, jo ​​vairāk laika jums būs jābrīdina banka, ja tālrunis pazūd.

# 3: izmantojiet spēcīgas paroles

Lielākā daļa vietņu pieprasa, lai, izveidojot vai atjauninot kontu, jums jāizveido spēcīga parole. Bet jums tomēr jāzina noteikumi: Izmantojiet a lielo un mazo burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju kombinācija. Pārliecinieties, ka to nav viegli uzminēt, un nekad nelietojiet paroli, kuru jau izmantojat citā vietnē. Ir īpaši rīki, kas palīdzēs ģenerēt spēcīgu paroli.

Protams, šie noteikumi liek lielākajai daļai cilvēku jautāt: “Bet kā es varu atcerēties pat virkni spēcīgu paroļu?” Mēs negaidām, ka jūs attīstīsit pārcilvēcīgu atmiņu. Daži cilvēki saka, ka jums nevajadzētu pierakstīt savas paroles, taču tā nav taisnība. Jums vienkārši vajag glabājiet paroles drošā vietā un atsevišķi no ierīcēm jūs tos izmantojat.

Ja jums ir nepieciešams nēsāt līdzi tiešsaistes bankas paroli, glabājiet to kabatā vai somā atsevišķi no tālruņa. Neatstājiet neko par to, kādam nolūkam tas paredzēts.

Kā alternatīvu jūs varat instalējiet paroļu pārvaldnieku kas katrai vietnei glabā atsevišķas paroles. Tad jums vienkārši jāatceras viena īpaši spēcīga parole un jāļauj vadītājam pieteikties pārējā jums.

# 4: pārbaudiet savas bankas drošības praksi

Vajadzētu būt jūsu bankas vietnes sadaļā tas izskaidro, kā viņi aizsargā jūsu informāciju. Mēs iesakām to izlasīt. Jūs, iespējams, nesaprotat katru vārdu, bet jums vajadzētu iegūt priekšstatu par to, vai viņu prakse ir pietiekami laba.

Viena acīmredzama lieta, kas jāmeklē, ir piekaramās slēdzenes ikona norādot, ka vietne ir pareizi šifrēts. Vēl viena ir divu faktoru autentifikācija. Dažreiz tas nav obligāti, un tā jābūt ieslēgtam papildu drošībai. Tas prasa atbildēt uz drošības jautājumu vai ievadīt vienreizēju drošības kodu katru reizi, kad piesakāties.

Tādas lietas kā šis dod zināmu priekšstatu cik apņēmīga ir jūsu banka uz drošību. Tas, iespējams, liecina cik drošas ir viņu lietotnes, arī. Ja drošība nešķiet prioritāte, iespējams, ir laiks meklēt jaunu banku. Bankai, kas neuztraucas par drošību, iespējams, nav bažas arī par klientu apkalpošanu.

# 5: atpazīt krāpšanos un pikšķerēšanu

Lai cik ierobežota būtu tā drošība, jūs varat būt pārliecināts, ka jūsu banka nekad nesazināsies ar jums, lai pieprasītu konta informāciju. Ja saņemat šādu ziņojumu, tā gandrīz noteikti ir pikšķerēšanas shēma.

Hakeri bieži sūta oficiāla izskata e-pastus lai maldinātu cilvēkus par slepenas informācijas izplatīšanu. Viņi pat var izveidot viltotas vietnes un pārliecināt jūs noklikšķināt uz sliktām saitēm.

Ir viegli piedzīvot šāda veida krāpšanu, ja nezināt, ko meklēt. Bet tā arī ir viegli no tā izvairīties, ja pats trenējaties ar skepsi apskatīt visus nevēlamos ziņojumus. Ja neesat pārliecināts par jebkuru ziņojumu, ko saņemat no bankas, ierakstiet tā tīmekļa adresi tieši pārlūkprogrammā un sazinieties ar klientu apkalpošanas centru.

Secinājums

Jo vairāk jūs zināt par tiešsaistes drošību, jo drošāks būsit.

Izmantojot piesardzības pasākumus, piemēram, spēcīgas paroles un jaudīgu VPN, jūs varat sev piešķirt papildu drošības līmeņus un iemācīties atpazīt draudus. Tāpēc mēs iesakām NordVPN – tas ir labākais veids, kā nodrošināties ar drošību internetbankā.

Mūsu ieteikumiem vajadzētu palīdzēt jums sākt darbu ar drošu mobilo banku. Kamēr jūs uzturaties modri, jums būs ērtāk izmantot tikai mobilās bankas ērtības.

Turpmākais lasījums

  • NordVPN bezmaksas izmēģinājuma piedāvājums
  • Labākie VPN, kas izmantojami PayPal
  • Labākie bezmaksas VPN Android ierīcēm
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me