VPN vs starpniekserveris: kāda ir atšķirība un kura jums ir piemērota?

VPN un starpniekserveri ir daudzējādā ziņā līdzīgi, taču to atšķirības atšķir tos piemērotības un drošības ziņā. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties apiet geoblokus, aizsargātu savu personīgo informāciju vai abus, tas ir ļoti svarīgi jūsu drošībai un privātumam ka jūs izvēlaties pareizo.

Zemāk mēs izskaidrosim atšķirības starp VPN un starpniekserveriem un kā viņi strādā. Mēs arī apskatiet, cik efektīvas tās ir dažādās situācijās.

Turklāt noteikti noskatieties mūsu video zemāk kas īsi apkopo mūsu secinājumus.

Satura rādītājs

Par VPN
– Kas ir VPN un kā tas darbojas?
– Ko dara VPN?
– VPN plusi un mīnusi

Par pilnvarojumiem
– Kas ir starpniekserveris un kā tas darbojas?
– Ko dara starpniekserveris?
– Starpniekservera plusi un mīnusi

Kad jums vajadzētu izmantot VPN?

Kad jums vajadzētu izmantot starpniekserveri?

VPN vs starpniekserveris: salīdzināšanas tabula

Kas ir labāk izmantot – VPN vai starpniekserveris?

Kopsavilkums

Par VPN

Kas ir VPN un kā tas darbojas?

A Virtual Lppnobriest Network (VPN) maskē jūsu IP adresi, lai tā izskatās tā, it kā jūs piekļūtu internetam no citas vietas.

Instalējot ierīcē VPN lietotni un izveidojot savienojumu, tā šifrē jūsu datus un caur drošu tuneli nosūta tos uz attālo serveri..

Šis attālais serveris novirza satiksmi uz paredzēto galamērķi, ierīces sākotnējā IP un ģeogrāfiskās atrašanās vietas maskēšana procesā. Kad jūsu dati izies no servera, tie izskatīsies it kā cēlušies no servera atrašanās vietas nevis no jūsu ierīces.

Izmantojot virtuālu atrašanās vietu neļauj jūsu interneta trafiku izsekot jums, un šifrēšana neļauj trešām pusēm, piemēram, hakeriem, ISP vai pat valdības uzraudzībai redzēt jūsu tiešsaistes aktivitātes. Ja kāds mēģina jūs snoopēt, viss, ko viņi redzēs, ir nejaušu rakstzīmju virkne, nevis jūsu privāti dati.

Ikviens var instalēt un izmantot VPN ar ļoti nelielu tehnisko kompetenci. Lielāko daļu lietotņu var lejupielādēt un instalēt tikai ar dažiem klikšķiem, un tās ir iepriekš konfigurētas, izmantojot visus pamata iestatījumus. Viss, kas jums jādara, ir pieteikties un noklikšķināt uz “savienot”..

Ko dara VPN??

Aizsargājiet savus datus

Ja savienojuma nodrošināšanai izmantojat VPN, visa tīklā pārraidītā trafika ir šifrēta, tostarp privāti dati, piemēram, jūsu bankas dati, privāti ziņojumi un meklēšanas vēsture.

Trešniekiem jūsu dati izskatīsies pēc nejaušas rakstzīmju sērijas. Piemēram, šifrējot, ziņojums “VPN ir jaudīgi drošības rīki” izskatās šādi: “8uGseUJU6 / tedVYOFOUfJ55dETTDK / gkASb9W / yEVIRCORWgyeD5WARaLiXdIrt3”..

vpnvsproxy (1)

Tas arī neļauj uzņēmumiem, piemēram, Google un Facebook, izmantojot jūsu pārlūkošanas vēsturi, izveidot mērķētas reklāmas, un tā pārtrauc jūsu ISP redzēt jūsu tiešsaistes aktivitātes visi kopā.

Jaunākais VPN izmantotais šifrēšanas līmenis ir 256 bitu AES. Kaut arī 256 bitu AES teorētiski var sagraut brutāla spēka uzbrukumā, 50 superdatoriem, kas katru sekundi pārbaudīs 10 ^ 18 AES atslēgas, būs aptuveni 3 × 10 ^ 51 gadi, lai ielauztos vienā šifrētā datu gabalā, tāpēc tas neuztrauc.

Apiet ugunsmūrus, ģeobloķējumus un cenzūru

Daudzi populāri straumēšanas pakalpojumi, piemēram, Netflix un HBO Go, izmanto IP noteikšanas tehnoloģiju, lai bloķētu skatītājus ārpus noteiktas valsts. Izmantojot VPN, lai mainītu IP, jūs varat likt tam izskatīties tā, it kā jūs piekļūtu vietnei no šīs valsts uz apiet geobloķēšanu un atbloķējiet visu tā saturu.

Piemēram, ja vēlaties atbloķēt Netflix US, viss, kas jums jādara, ir izveidot savienojumu ar attālo serveri ASV, un jūs varēsit doties tālāk. To pašu paņēmienu var izmantot apiet cenzūru un pat vietējos ugunsmūrus.

Anonimizējiet savu darbību

Kad izmantojat VPN, tiešsaistes aktivitātes ir šādas pilnīgi anonīms. IP maskēšana un šifrēšana apvienojas ar neļaujiet trešajām personām izsekot jūsu darbībām pie jums.

Tas nozīmē, ka, piemēram, ja nejauši lejupielādējat ar autortiesībām aizsargātu failu, autortiesību aizsardzības aģentūras to nevar uzzināt..

Paātriniet savienojumu

Parasti VPN izmantošana samazina jūsu interneta ātrumu par nelielu summu, jo jūsu datiem ir jābrauc tālāk, lai sasniegtu attālo serveri, un tāpēc, ka informācijas šifrēšanai un atšifrēšanai nepieciešams papildu laiks – bet tas ir tik tikko pamanāms, ja tiek izmantots augstas kvalitātes VPN.

Tomēr, ja jūs piedzīvojat tīkla pārslodze vai ISP drukāšana VPN faktiski var palielināt jūsu ātrumu.

Ietaupi NAUDU

Varat izmantot savu VPN, lai maksimāli izmantojiet darījumus un pārdošanu kas ir pieejami tikai citos reģionos. Tas var būt īpaši vērtīgi, ja vēlaties rezervēt lidojumus vai izmitināšanu, jo pārdevēji parasti piedāvā dažādas cenas atkarībā no jūsu atrašanās vietas. Vienkārši izveidojiet savienojumu ar serveri citā reģionā, lai mainītu savu virtuālo atrašanās vietu, un jūs varat sākt taupīt!

VPN plusi un mīnusi

Plusi

 • Atšķirībā no starpniekservera, pilnīga šifrēšana un citi drošības līdzekļi aizsargā jūsu datus no hakeriem un spiegiem.
 • VPN maskē jūsu IP, lai jūs varētu apiet ģeobloķēšanu un cenzūru.
 • Aizsargā visus jūsu datus no jebkura pārlūka vai lietotnes.
 • Izmantojot VPN, jūs varēsit apiet tīkla pārslodzi un ISP droseles.
 • VPN ir pieejami katrai ierīcei; jūs pat varat konfigurēt savu maršrutētāju, lai nodrošinātu tīkla VPN aizsardzību.
Mīnusi

 • Uzticamiem, premium klases VPN ir nepieciešams lēts abonements.
 • Daži pakalpojumi, piemēram, jūsu banka un PayPal, var kļūdaini izmantot jūsu VPN krāpšanas nolūkos un atzīmēt kontu par aizdomīgām darbībām.
 • Datu šifrēšana un novirzīšana uz attālo serveri prasa nedaudz vairāk laika, tāpēc jūs varat zaudēt ātrumu. Tomēr ar augstas kvalitātes VPN atšķirība ir tik tikko pamanāma.

Par pilnvarojumiem

Kas ir starpniekserveris un kā tas darbojas?

Starpniekservera izmantošana ir viegls veids, kā daļēji anonimizējiet savu interneta trafiku.

Lai gan tie maskē jūsu IP atrašanās vietu, starpniekserveri ir daudz mazāk droši nekā VPN. Viņi šifrē jūsu datus, un viņiem trūkst augstas klases drošības funkciju, ko nodrošina VPN.

VPN prasa, lai klienta programmatūra būtu instalēta jūsu datorā, bet jūs to varat iestatiet starpniekserveri pārlūka papildu iestatījumos. Tas ir noderīgi, ja izmantojat vecāku sistēmu, jo tā ir mazāk iztērē resursus, taču tas prasa zināmas tehniskās zināšanas.

Tas ir arī laikietilpīgāk nekā VPN izmantošana, jo tas jums būs nepieciešams atkārtojiet iestatīšanas procesu ikreiz, kad vēlaties mainīt savu virtuālo atrašanās vietu.

Kad esat konfigurējis pārlūka iestatījumus, lai izveidotu savienojumu ar starpniekserveri, jūsu interneta trafiks tiek novirzīts uz tā serveri. Šis serveris izgūst informāciju no vietnes, kurai mēģināt piekļūt, un novirza to atpakaļ uz jūsu ierīci.

Tomēr tāpēc, ka starpniekserveris šifrē nevienu no jūsu datiem, jebkāda sensitīva informācija, kas tiek pārsūtīta, izmantojot jūsu savienojumu, tiek atstāta neaizsargāti.

Ko dara starpniekserveris??

Starpniekserveri ir daudz ierobežotāki nekā VPN, un tie būtu jāizmanto tikai situācijās, kad jūsu datu drošība un anonimitāte nav būtiska.

Apiet ugunsmūrus

Līdzīgi kā VPN, starpniekserveri maskē jūsu IP adresi lai tas izskatās tā, it kā jūs piekļūtu internetam no kaut kur citur.

Tas var būt noderīgs apejot ugunsmūrus privātajos tīklos, piemēram, skolas un darba datorus, lai piekļūtu izklaides un sociālo mediju vietnēm. Bet drošības trūkuma dēļ jūsu pārlūkošanas darbība nav privāta piemēram, tas ir, izmantojot VPN.

Apiet geoblokus un cenzūru

Starpniekserveri ir bieži pieraduši pārvarēt geoblokus piekļūt populāriem reģioniem slēgtiem pakalpojumiem, taču viņi nevar apiet starpniekservera blokus ka uzņēmumi, piemēram, Netflix un Hulu, izmanto.

Premium VPN regulāri tiek jaunināti, lai sakautu VPN blokus, bet tuvākie pilnvarnieki atpaliek. Patiesībā tas ir diezgan grūti atrast starpniekserveri, kas joprojām var atbloķēt Netflix, un tas tikai nākotnē kļūs grūtāks.

Starpniekserveri nodrošina pamatus cenzūras pārvarēšanai pat Ķīnā – taču drošības ziņā tas nav drošs. Mēģināt apiet cenzūru ar nešifrētu savienojumu var pakļauj sevi un tavus datus briesmām piemēram, uzraudzību tiešsaistē un dažās valstīs pat juridiskas sekas.

Starpniekservera plusi un mīnusi

Plusi

 • Atšķirībā no starpniekservera, pilnīga šifrēšana un citi drošības līdzekļi aizsargā jūsu datus no hakeriem un spiegiem.
 • VPN maskē jūsu IP, lai jūs varētu apiet ģeobloķēšanu un cenzūru.
 • Aizsargā visus jūsu datus no jebkura pārlūka vai lietotnes.
 • Izmantojot VPN, jūs varēsit apiet tīkla pārslodzi un ISP droseles.
 • VPN ir pieejami katrai ierīcei; jūs pat varat konfigurēt savu maršrutētāju, lai nodrošinātu tīkla VPN aizsardzību.
Mīnusi

 • Uzticamiem, premium klases VPN ir nepieciešams lēts abonements.
 • Daži pakalpojumi, piemēram, jūsu banka un PayPal, var kļūdaini izmantot jūsu VPN krāpšanas nolūkos un atzīmēt kontu par aizdomīgām darbībām.
 • Datu šifrēšana un novirzīšana uz attālo serveri prasa nedaudz vairāk laika, tāpēc jūs varat zaudēt ātrumu. Tomēr ar augstas kvalitātes VPN atšķirība ir tik tikko pamanāma.

 

Kad jums vajadzētu izmantot VPN?

Jums vajadzētu izmantot VPN:

 • Jebkurā laikā, kad pārlūkojat tiešsaistē, lai aizsargātu jūsu privāto informāciju un tiešsaistes anonimitāti.
 • Ja jūs lejupielādēt un sēklu straumēm. Iespējams, pat nejauši lejupielādēsit ar autortiesībām aizsargātu failu, un VPN ārējām aģentūrām padara neiespējamu to meklēšanu. Tomēr, ja jūsu savienojums netiek nodrošināts ar VPN, jums var nākties saskarties ar milzīgiem naudas sodiem un citām juridiskām sekām, kas saistītas ar pirātismu.
 • Katru reizi izveidot savienojumu ar publisko Wi-Fi. Hakeriem ir ārkārtīgi viegli (un bieži) uzbrukt jūsu nenodrošinātajam tīklam, izmantojot publisko Wi-Fi, taču, ja izmantojat VPN, šifrēšana neļaus ikvienam piekļūt jūsu privātajiem datiem..
 • Ja jūs dzīvojat valstī, kur valda cenzūra un uzraudzība tiešsaistē – augstas kvalitātes VPN ļaus jums apiet cenzūru, vienlaikus saglabājot jūsu pārlūkošanas aktivitātes slepenas no valdības ziņkārīgajiem skatieniem.
 • Ja Tu gribi apiet geoblokus, lai piekļūtu reģionam bloķētam saturam, piemēram, Netflix, HBO Go un Hulu. Premium VPN var apiet geoblokus un VPN blokus, kas atrodas jūsu priekšā.

Kad jums vajadzētu izmantot starpniekserveri?

Pilnvaras ir vienkāršas, mazāk drošas alternatīvas uz VPN. Viņi maskē jūsu IP, taču nepiedāvā lielu aizsardzību pret draudiem tiešsaistē, tāpēc viņu praktiskā izmantošana ir diezgan ierobežota salīdzinot ar VPN.

Jūs varētu izmantot starpniekserveri:

 • Ja jums nepieciešams vienkāršs, ātrs risinājums apiet ugunsmūri vai ģeobloku un jūs nepārraidāt sensitīvus datus vai nepiekļūstat visam, kas jums nepieciešams, lai paslēptu vai aizsargātu. Diemžēl straumēšanas pakalpojumi, piemēram, Netflix, izmanto anti-proxy tehnoloģiju, lai bloķētu savienojumus, kas nāk no zināmiem starpniekserveriem, tāpēc viņi ātri zaudē savu nozīmi šajā jomā.
 • Ja Jums ir novecojušas sistēmas vadīšana ar ierobežotiem resursiem. Tā kā starpniekserveriem nav nepieciešama klienta programmatūra, tie ir mazāk sistēmas resursu aizplūšana un tas neietekmēs jūsu ierīces veiktspēju.
 • Ja jūs meklējat uzlabot ierīces veiktspēju, Starpniekserveri kešatmiņā var atklāt vietnes, kurām visbiežāk piekļūstat, un saglabāt to kopijas samaziniet joslas platuma lietojumu. Tā kā jūs piekļūstat kešatmiņā saglabātajai lapai, tajā esošā informācija var būt novecojusi, un jūs to nevarat izmantot tiešsaistes pakalpojumiem, piemēram, jūsu Facebook ziņu plūsmai.

VPN vs starpniekserveris: salīdzināšanas tabula

Starpniekserveris  VPN
Šifrēšana: Nē. Jā, pilnīga šifrēšana.
Anonimitāte: Ierobežots. Jā.
Citas drošības funkcijas: Nav. Atkarībā no pakalpojumu sniedzēja:
Automātiskais slēdzis,
automātiska Wi-Fi aizsardzība,
DNS noplūdes novēršana,
politika bez reģistrēšanas,
Obfsproxy un vairāk.
Straumēšana: Dažreiz – bet bieži vien būs problēmas apiet starpniekservera blokus. Jā – VPN ir lieliski piemēroti straumēšanai.
Kārdinošs: Jā, bet tas nav ieteicams drošības trūkuma dēļ. Jā – atkarībā no pakalpojumu sniedzēja.
Lietošanas ērtums: Nepieciešama zināma tehniskā informācija, lai iestatītu un mainītu servera atrašanās vietas. Ļoti ērti lietojams, lieliski piemērots iesācējiem.
Ātrums: Vidējais ātrums, atkarībā no servera. Var palēnināt savienojumu, jo ir nepieciešams laiks, lai šifrētu un atšifrētu datus, kā arī attālums, kāds jums jābrauc, taču tas būs tikko pamanāms ar labu VPN..

Turklāt pareizais VPN apiet tīkla pārslodzi un ISP droseles samazināšanu, lai paātrinātu skartos savienojumus.

 

Kas ir labāk izmantot – VPN vai starpniekserveris?

Ja tiešsaistes drošība jums ir svarīga, nesamierinieties ar mazāk par VPN.

Lai gan starpniekserveri tiek plaši izmantoti, lai maskētu IP adresi un apietu geoblokus, viņu ierobežota drošība un šifrēšanas trūkums padarīt lietotājus neaizsargātus pret kiberuzbrukumiem un datu noplūdēm – un jūs nevarat paļauties uz starpniekserveri, lai piekļūtu straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix.

Starpniekservera operatoriem ir piekļuve visai jūsu interneta trafikai, un bieži glabāt žurnālus kas ļauj vēlāk noskaidrot jūsu darbību. Tas ir īpaši riskanti, ja jūs mocat, kā jūs varētu saskarties ar juridiskām sekām.

Premium VPN ievēro stingra politika bez žurnāla – viņi neveic jūsu datu uzskaiti, tāpēc to nekad nevar izsekot jums.

Izmantojot starpniekserveri, jebkuru slepena informācija, kuru jūs pārsūtāt, izmantojot savienojumu, ir redzama servera īpašniekam un visi, kas spieg jūsu savienojumu, arī jūs. VPN nodrošina pilnīgu šifrēšanu kas padara jūsu datus 100% neizlasāmus spiegiem un uzbrucējiem.

Starpniekserveris darbosies arī tikai satiksmei no pārlūka, kurā tas ir iestatīts, bet VPN aizsargās un anonimizēs visus jūsu tīkla datus.

VPN ir neticami viegli iestatīt, un jūs varat mainīt savu virtuālo atrašanās vietu ar peles klikšķi, bet starpniekserveriem ir nepieciešams katru reizi vēlreiz iziet iestatīšanas procesu, kad jums jāpievienojas citam serverim..

Lai iegūtu vislabāko vērtību VPN, skatiet mūsu VPN piedāvājumus un kuponu kodus.

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni

Kopsavilkums

VPN ir spēcīgs un uzticams veids, kā aizsargāt savu personīgo informāciju un aktivitātes tiešsaistē.

Augstākās kvalitātes VPN pasargās jūs no hakeriem, spiegiem un ļaunprātīgiem uzbrukumiem kamēr brīvi pārlūkojat internetu, apejot jebkuru ģeogrāfisko bloku, kas jums traucē.

Ja vēlaties aizsargāt jūsu personīgā informācija vai izvairieties no uzraudzības tiešsaistē, mēs iesakām izmantot galveno VPN, piemēram, NordVPN, kas konsekventi atrodas 1. vietā. Ar to 30 dienu naudas atdošanas garantija, nav iemesla to nemēģināt.

 

Papildu lasījums:

Tor un VPN: kas ir drošāks un privāts?

4 vienkārši veidi, kā paslēpt jūsu IP adresi

Labākie VPN bez žurnāla

NordVPN atbloķē Netflix

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me