NordVPN vs ProtonVPN مقایسه – کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

NordVPN و ProtonVPN دو ارائه دهنده با تمرکز گسترده بر امنیت ، اما مقدار زیادی از ارزش اضافی نیز هست. کدام یک انتخاب بهتری دارد?

جواب این سؤال به آسانی نیست که فکر می کنند طرفداران NordVPN. اگرچه NordVPN غالباً در لیست های برتر جایی پیدا می کند و عملکرد فوق العاده خوبی در آن دارد بهترین رتبه بندی کلی VPN ما, ProtonVPN با یک سرویس صیقل خورده از خود ، یک مورد بزرگ را ایجاد می کند.

برای پیدا کردن برنده ، باید عمیق تر پیش برویم. در این مقایسه ، NordVPN و ProtonVPN را در چندین دسته مهم قرار داده ایم. در ادامه بخوانید تا بدانید که هر کدام از این حق بیمه VPN قوی ترین است ، و کدام یک ارزش همه جانبه بهتر را ارائه می دهد.

برای استفاده کامل از این دو ارائه دهنده قفسه بالا ، از شما دعوت می کنیم تا از عمق ما دیدن کنید بررسی NordVPN و ProtonVPN مرور.

توجه داشته باشید: ProtonVPN سه برنامه پرداخت با ویژگی های مختلف دارد. برای این مقایسه ، ما استفاده کردیم ProtonVPN Plus, که از نظر ویژگی ها و قیمت بیشترین شباهت را با NordVPN دارد.

فهرست مطالب

 1. جریان
 2. تورنت
 3. هزینه
 4. راحتی در استفاده
 5. سازگاری
 6. سرعت
 7. سرورها و شبکه
 8. حریم خصوصی و امنیت
 9. حکم نهایی

NordVPN در مقابل ProtonVPN – دسته بندی ها

ما این مقایسه را بر مبنای هشت ویژگی اصلی VPN.

در مرحله اول هستند جریان و تورنت دسته ها ، که در آن ما به توانایی VPN در دور زدن محدودیت های جغرافیایی و مقایسه ویژگی های P2P خواهیم پرداخت.

در مرحله بعد ، ما برچسب های قیمت NordVPN و ProtonVPN ، کاربرپسندی کاربر و پشتیبانی از سیستم عامل را با هم مقایسه خواهیم کرد هزینه ، سهولت استفاده, و سازگاری بخش ها.

ما همچنین تست های دقیقی را برای یافتن سریعتر VPN روی انواع سرورهای مختلف دنیا انجام دادیم. از آن پرش نکنید سرعت اگر به نتایج نهایی علاقه مند هستید طبقه بندی کنید!

آخر ، نه مهم اما ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه این دو حق بیمه VPN در کرایه حمل می شوند شبکه های سرور ، حریم خصوصی, و امنیت مقایسه.

بنابراین شرایط تعیین شده است ، و مسابقه روشن است! بیایید ببینیم کدام VPN از پیش نمایش داده می شود.

1. جریان

پنهانی نیست اگر می خواهید از هرجای مکان به محتوای مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید ، جاسوسی قابل اعتماد ضروری باشد..

اما هر سرویس VPN نمی تواند جریان مداوم و بدون محدودیت های منطقه ای را فراهم کند. آیا NordVPN و ProtonVPN می توانند موفق شوند و کدام یک این کار را بهتر انجام می دهد?

در نگاه اول امیدوار کننده, هر دو VPN با انواع سرویس های محبوب جریان کار می کنند. NordVPN نتایج چشمگیر تری برای Netflix دارد, دسترسی آسان به کاتالوگ ها در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، فرانسه ، ژاپن و برزیل. ProtonVPN انعطاف پذیری یکسانی را ارائه نمی دهد در اینجا ، اما دسترسی به Netflix ایالات متحده مشکلی نخواهد بود.

جریانهای دیگری که می توانید با VPN تماشا کنید ، شامل آن هستند هولو و آمازون نخست فیلم. NordVPN حتی جلوتر می رود, از آنجا که همچنین می تواند دسترسی داشته باشد iPlayer بی بی سی – چیزی که ProtonVPN در آزمونهای ما نتوانسته است به آن دست یابد.

در حقیقت ، به احتمال زیاد شما می توانید سرور NordVPN در حال کار را برای تقریباً جریانی در آنجا پیدا کنید. دو دلیل برای این وجود دارد: NordVPN یک شبکه واقعاً عظیم دارد با 5،100+ سرور, و آن را با یک ویژگی بسیار مفید به نام SmartPlay.

SmartPlay یک پروکسی DNS رمزگذاری شده و هوشمند است که بطور خودکار مستقر می شود هنگام تلاش برای دسترسی به یک سرویس پخش با بلوک های منطقه ای. این نه تنها جریان مطمئن را در بیشتر سایتهای معروف تضمین می کند ، بلکه باعث می شود تجربه کاربری بدون دردسر – تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب کشور مناسب است (برای مثال ، اگر می خواهید Netflix ایالات متحده باشید ، به سادگی به یک سرور آمریکایی وصل شوید).

در مقایسه با قابلیتهای جریان NordVPN, ProtonVPN عقب می افتد. برای دسترسی بهتر ، هیچ ویژگی برجسته ای ندارد تنوع بسیار کمتری در سرورها و مکانها ارائه می دهد.

برنده برای جریان: NordVPN

ProtonVPN انتخاب مناسبی را برای برخی از جریانهای مستقر در آمریکا مانند Netflix و Hulu نشان می دهد ، اما در اینجا پیروزی کافی نیست. NordVPN مورد علاقه واضح در این دسته است – مزیت آن در سرورها و ویژگیهای پخش ، دسترسی مطمئن تر به طیف وسیع تری از مطالب در سراسر جهان را به دنبال دارد..

جریان را با NordVPN امتحان کنید!

2. تورنت

هر دو NordVPN و ProtonVPN اجازه اتصال P2P و اشتراک فایل را می دهند, با یک رویکرد مشابه سرورهای مخصوصی را برای تورنت در هر دو برنامه VPN پیدا خواهید کرد.

NordVPN خدمات آسان تر از دریافت با آن است برگه اختصاصی P2P.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

ProtonVPN مشخصات P2P premade ندارد ، اما می توانید تنظیمات خود را تنظیم کنید فقط در چند ثانیه به طور کلی ، همان کار NordVPN را انجام می دهد ، اما برای اضافه کردن پروفایل های مورد نظر خود باید تلاش بیشتری کنید.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

همچنین شایان ذکر است که ProtonVPN به شما بسیاری از سرورهای P2P نمی دهد. در حال حاضر ، شما می توانید از 69 در انتخاب کنید استرالیا (4) ، هلند (16) ، سنگاپور (20), و سوئد (16). این اعداد کمی ناامیدکننده هستند ، و عدم وجود مکان P2P در قاره آمریکا / اروپای شرقی ممکن است برای کاربران این مناطق مشکلی ایجاد کند.

  5 بهترین VPN برای Xbox One و نحوه جریانی با VPN

NordVPN بسیار چشمگیرتر است با نزدیک به 4،400 سرور P2P که در 45 کشور. مهم نیست که در کجا زندگی می کنید ، احتمالاً سرور مناسبی پیدا خواهید کرد که به مکان فیزیکی شما بسیار نزدیک باشد – بسیار مهم است اگر می خواهید بهترین عملکرد را از VPN خود داشته باشید.

شما همچنین دریافت کنید پشتیبانی پروکسی SOCKS5 با اشتراک NordVPN خود. این پروکسی ها در مشتری تورنت شما پیکربندی شده اند و معمولاً سرعت بهتری دارند ، به همین دلیل بسیاری از طرفداران تورنت مشتاق از داشتن آنها لذت می برند.

ProtonVPN با پروکسی SOCKS5 همراه نیست, اما ارائه می دهد تونل زدن شکاف. با استفاده از این ویژگی ، می توانید VPN را به طور خاص برای P2P با لیست سفید کردن مشتری تورنت خود سفارشی کنید. گفت, شما نمی توانید تونل زنی تقسیم شده و سوئیچ کشتار را همزمان فعال کنید, بنابراین در هنگام بارگیری تورنت کار ایده آل نیست.

برنده تورنتینگ: NordVPN

شما در این مقایسه با هیچ VPN مشکلی نخواهید داشت ، اگرچه تفاوت آن مشخص است. NordVPN دارای شبکه P2P بسیار بهتر و امتیاز اضافی پروکسی SOCKS5 است. ProtonVPN یک VPN وحشتناک برای تورنت ها نیست ، اما لیست سرورهای P2P محدود اگر شما در اروپا ، استرالیا یا آسیای جنوب شرقی مستقر نیستید می تواند یک مشکل باشد..

Torrenting را با NordVPN امتحان کنید!

3. هزینه

هنگامی که به دنبال VPN هستید ، برچسب قیمت معمولاً یک عامل محرک است. آیا ProtonVPN بالاخره می تواند در این دسته از NordVPN پیروز شود?

اگر در خدمت یک سرویس کوتاه مدت هستید ، ممکن است این کار را انجام دهد. یک ماه ProtonVPN Plus تقریباً 16٪ ارزانتر از NordVPN است ، اما اشتباه نکنید – برنامه های ماهانه در سراسر تخته بسیار گران هستند. اگر به دنبال یک معامله خوب هستید ، حتما باید به برنامه های طولانی تر نگاه کنید.

اینجاست که همه چیز تغییر می کند. در مقایسه با تخفیف 20٪ تخفیف ProtonVPN در اشتراک های سالانه ، NordVPN با 41٪ تخفیف. این باعث می شود برنامه NordVPN سالانه باشد تقریباً 13٪ ارزانتر است از گزینه جایگزین ProtonVPN.

خبر خوب برای کاربران NordVPN به اینجا ختم نمی شود. همچنین می توانید دو سال مشترک شوید ، که شیرینی را به شما می دهد 58٪ تخفیف. اما برنامه سه ساله حتی چشمگیرتر است – شما می توانید آن را با یکی از کوپن های ویژه ما دریافت کنید و قیمت نهایی را با قریب 70٪ کاهش دهید! با چند ریاضی سریع ، آنرا پیدا خواهید کرد سه سال از NordVPN به پایان می رسد کمی گران تر از یک سال ProtonVPN Plus.

برنده هزینه: NordVPN

هر دو VPN گران تمام می شوند و با اشتراک های طولانی تر قیمت مناسب پیدا می کنند. با این حال ، NordVPN کاملاً به تخفیف های ProtonVPN غلبه می کند ، به خصوص اگر بخواهید سه ساله قاتل را انتخاب کنید. اینجا هیچ مسابقه ای وجود ندارد – NordVPN پیروزی قانع کننده ای را کسب می کند.

NordVPN را امتحان کنید!

4- سهولت استفاده

برنامه های NordVPN و ProtonVPN یک لذت برای استفاده هستند. شما با هیچ یک از خدمات مشکلی نخواهید داشت ، اما ما اینجا هستیم تا خدمات بهتری پیدا کنیم. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

NordVPN در تمام سیستم عامل ها کاملاً واضح و تمیز به نظر می رسد. برنامه های تلفن همراه جمع و جور تر هستند ، اما نسخه دسک تاپ نیز قابل استفاده است. دکمه اتصال سریع اگر ترجیح می دهید VPN سرور بهینه پیدا کند وجود دارد. اگر شما می خواهید یکی را به صورت دستی انتخاب کنید, این هم آسان است, فقط انتخاب خود را از لیست سرورهای مناسب در سمت چپ بگیرید.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

ProtonVPN از نظر عملکرد تقریباً یکسان است, همانطور که از تصویر زیر می بینید.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

آ تفاوت قابل توجه در پروفایل ها است برگه ای که قبلاً به آن اشاره کردیم. با استفاده از این برگه اضافی ، می توانید ProtonVPN را با ایجاد خود متناسب با نیاز خود تنظیم کنید پروفایل های جداگانه با تنظیمات خاص پروتکل ، کشور و سرور.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

هر دو VPN اطلاعات بار سرور را ارائه می دهند, بنابراین اجتناب از سرورهای شلوغ بسیار آسان است – مطمئناً بیشتر با NordVPN ، به دلیل مزیت آن نسبت به ProtonVPN.

دسترسی به تنظیمات ساده است – دقیقاً همان چیزی است که شما از VPN انتظار دارید. NordVPN تمام تنظیمات (حتی ویژگی های پیشرفته) را در آن قرار می دهد عمومی برگه.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

ProtonVPN رویکرد کمی متفاوت را در نظر می گیرد و تنظیمات را به آن تقسیم می کند کلی ، اتصال, و پیشرفته زبانه ها.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

اگر علاقه ای به عملکرد اضافی ارائه شده توسط برنامه ها ندارید, هر دو VPN فایل تنظیمات OpenVPN را برای تنظیمات دستی فراهم می کنند. پس از ورود به حساب خود می توانید آنها را پیدا کنید.

برنده برای سهولت استفاده: NordVPN

NordVPN با زبانه های سرور مخصوص و همچنین دسترسی آسان به سرورها و تنظیمات ، تجربه ای بی دردسر را به شما ارائه می دهد. ProtonVPN عقب نیست ، اما پروفایل های قابل تنظیم می توانند یک شمشیر دو لبه باشند – خبر عالی برای کاربران پیشرفته ، اما برای مبتدیان به طور بالقوه گیج کننده است.

NordVPN را امتحان کنید!

5. سازگاری

هر دو NordVPN و ProtonVPN از طیف گسترده ای از سیستم عامل ها و سیستم عامل ها پشتیبانی می کنند. آیا برنده مشخصی در این بخش وجود دارد?

شما آن را حدس زده اید – باید نگاه عمیق تری داشته باشیم.

پنجره ها

هر دو VPN برای برنامه های خود به ویندوز 7 و بالاتر نیاز دارند. اگر به دلایلی هنوز XP یا Vista را اجرا می کنید ، می توانید هر یک از سرویس ها را با پیکربندی دستی اجرا کنید – آموزش های مفید شامل!

مک

NordVPN است پشتیبانی برنامه در macOS از ابتدا شروع می شود نسخه 10.10 (یوسمیتی). ProtonVPN انعطاف پذیر نیست حداقل به macOS نیاز خواهید داشت 10.12 (سیرا).

اندروید

NordVPN باید با Android کار کند 4.0 و بالاتر. به منظور استفاده ProtonVPN در دستگاه Android خود ، اطمینان حاصل کنید که حداقل در حال اجرا است نسخه 4.4.2.

  บทฟรีของ Bitcoin สำหรับ Befuddled โดย Chris Wilmer และ Conrad Barski

هر دو VPN را می توان روی خود نصب کرد Android TV. گفت, NordVPN برنامه جلا تری ارائه می دهد – ProtonVPN احساس می کند که یک اتفاق تازه در تلویزیون است.

در آخر, شما می توانید پرونده های خام APK را مستقیماً از هر یک از ارائه دهندگان دریافت کنید. NordVPN آنها را به راحتی در وب سایت موجود است ، این یک مزیت نسبت به ProtonVPN است ، که نیاز به بلیط پشتیبانی دارد قبل از اینکه لینک جدیدترین نسخه را بدست آورید.

iOS

برای اجرا NordVPN در iPhone یا iPad خود ، حداقل به iOS نیاز خواهید داشت 9.0. باز هم ، ProtonVPN کمی کمی انتخاب شده است, با پشتیبانی برنامه iOS از نسخه شروع می شود 10.0.

لینوکس

ProtonVPN متنوع تر است در لینوکس ، با دستورالعمل های دقیق در مورد اوبونتو و فدورا ، و همچنین Arch Linux و Manjaro. پیشنهاد NordVPN در مرکز دبیان محور است, که باعث می شود پشتیبانی کلی لینوکس بسیار محدود باشد.

روترها

هر دو VPN را می توان در روتر نصب کرد. اگر وسط راه‌اندازی روتر VPN هستید ، آموزشهای خوبی برای DD-WRT و Tomato پیدا خواهید کرد. NordVPN رهبری می کند با پشتیبانی از برخی از سیستم عامل های اضافی.

اگر با خرج وجه نقد اضافی در a ، اشکالی ندارد روتر پیش از فلش ، NordVPN شامل این گزینه است. ProtonVPN هیچ روتر از پیش تنظیم شده ، چه مستقیم و چه از طریق فروشندگان شخص ثالث ، ارائه نمی دهد.

سایر سکوها

NordVPN روی سیستم عامل های اضافی زیر کار می کند:

 • برنامه های افزودنی مرورگر (Chrome ، Firefox ، Opera ، Safari ، Internet Explorer)
 • توت سیاه
 • کدی
 • کنسول های رسانه ای و بازی (از طریق روتر)
 • تلویزیون های هوشمند (از طریق روتر)

ProtonVPN به صراحت از هیچ سیستم عامل اضافی پشتیبانی نمی کند.

برنده برای سازگاری: NordVPN

به استثنای ویندوز و لینوکس ، NordVPN سرویس متنوع تری است – البته کمی. ProtonVPN ممکن است انتخاب بهتری برای برخی از کاربران لینوکس باشد ، و اگر آخرین نسخه سیستم عامل خود را اجرا می کنید ، با این VPN مشکلی نخواهید داشت.

NordVPN را امتحان کنید!

6. سرعت

برای همه مزایای رمزگذاری ، یک اشکال بالقوه ناامیدکننده وجود دارد – سرعت کندتر.

با این فرض, داشتن یک VPN سریع بسیار مهم است. نه فقط برای لاف زدن حقوق ، بلکه می توانید بدون هیچ زحمتی مرور ، پخش و بارگیری را ادامه دهید. و نه فقط سریع در برخی از سرورها. باید به دنبال نتایج مداوم در هر کشور سرور مربوط به شما باشید.

ما خوشحالیم که در این زمینه به شما کمک کنیم.

ما NordVPN و ProtonVPN را روی 10 سرور در سراسر جهان آزمایش کردیم, از مکانی در اروپای شرقی. در اینجا نتایج معیار ما (بدون VPN) آورده شده است:

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

جدول زیر نحوه عملکرد دو VPN در هر یک از تست های ما را نشان می دهد.

سرور سرعت بارگیری (Mbps) سرعت بارگذاری (Mbps)
NordVPN ProtonVPN NordVPN ProtonVPN
خودکار (نزدیکترین) 70.05 68.09 32.61 28.18
رومانی 55.90 N / A * 34.15 N / A *
آلمان 63.95 56.89 34.53 30.80
انگلستان 53.72 45.49 24.44 23.22
کشور پرتغال 33.93 4.09 30.00 5.62
اسرائيل 34.52 14.78 11.62 15.86
ایالات متحده (نیویورک) 54.35 38.50 27.61 17.31
ایالات متحده (لس آنجلس) 51.12 14.84 7.77 15.39
ژاپن 28.09 17.17 2.02 2.00
استرالیا 24.56 17.51 1.97 1.53

*ProtonVPN در حال حاضر هیچ سروری در رومانی ارائه نمی دهد.

غذای بزرگ – NordVPN بطور مداوم روی همه سرورها سریع است, حتی اگر کشور پرتغال و اسرائیل نتایج می تواند بهتر باشد. البته این تعداد در مسافت های طولانی تر کوچکتر می شوند ، اما هنوز هم هستند چشمگیر حتی در سرورهای دور مانند ژاپن و استرالیا. در نظر داشته باشید اگر به این کشورها نزدیک باشید ، نتایج شما بهتر خواهد شد.

نکته برجسته عملکرد NordVPN در سرورهای آمریکایی است. محل آزمایش ما هزاران مایل و یک اقیانوس با نیویورک و لس آنجلس فاصله دارد ، اما کاهش کلی 25٪ و 29٪ (به ترتیب) بیش از حد قابل قبول است.

همه چیز علی رغم شروع قدرتمند ، به نظر نمی رسد برای ProtonVPN عالی باشد. واقعاً توپ را به داخل دروازه می زند کشور پرتغال (94٪ نزول کردن) و اسرائيل (80٪ نزول کردن) سرورهای ایالات متحده ، ژاپن و استرالیا سرعت عملکردی را تحویل دادند ، اما چیز خاصی نیست.

آیا ProtonVPN کند است ، پس؟ به طور کلی ، نه در واقع. اما وقتی در برابر NordVPN مقایسه شد ، تفاوت آن بسیار واضح است.

برنده برای سرعت: NordVPN

شما می توانید به NordVPN اعتماد کنید تا حداقل در کشور خود تأثیر داشته باشد ، مهم نیست که کدام کشور را انتخاب کرده اید و از موقعیت فیزیکی شما تا چه اندازه فاصله دارد. ProtonVPN جعبه “سریع” را روی تعداد زیادی سرور چک می کند ، اما همه آنها نیست ، و باعث می شود VPN با سرعت کمتری همراه باشد..

NordVPN را امتحان کنید!

7. سرورها و شبکه

اگر دنبال آن هستید هزاران سرور و لیست طولانی از مکانهای موجود, فقط یکی از دو VPN در این مقایسه می تواند این ترکیب را ارائه دهد.

این NordVPN است. در اینجا شکستی از آن وجود دارد 5،100 سرور:

 • 4600+ استاندارد سرورها (4،400 از آنها P2P اجازه می دهد)
 • 460+ مسدود شده است سرورها
 • 30 Double VPN سرورها
 • 3 پیاز VPN سرورها
 • 70+ IP اختصاصی سرورها (اضافی اختیاری)

این هست یکی از بزرگترین شبکه های سرور در صنعت چه چیز دیگری ، شما می توانید از میان انتخاب کنید 60 کشورها. به عبارت دیگر ، ارائه NordVPN در اینجا بسیار دشوار است.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

واقعاً, ProtonVPN در اینجا کاملاً طبقه بندی شده است. به طور معمول ، 400 سرور و 33 کشور به نظر نمی رسد مانند یک معامله بد باشند – اما آنها در مقایسه با پارک گسترده سرور NordVPN و انواع مکان کم رنگ هستند.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

برای قرار دادن همه چیز در چشم انداز, NordVPN تنها 1693 سرور در ایالات متحده دارد در زمان این نوشتن این چهار برابر بیشتر از کل پارک سرور ProtonVPN.

  5 VPN ที่ดีที่สุดสำหรับ Crunchyroll - เข้าถึง Anime ได้ทุกที่

با این حال ، ProtonVPN با برخی از سرورهای خاص و خاص خود همراه است. این موارد شامل موارد زیر است 69 سرور بهینه سازی شده P2P ما قبلاً نیز ذکر کردیم 33 هسته امن (سرورهای دو هاپ) و 3 گزینه سازگار با تور در هنگ کنگ ، سوئیس و ایالات متحده است.

برنده برای سرورها و شبکه: NordVPN

تقریباً به نظر می رسد یک مقایسه ناعادلانه – NordVPN و ProtonVPN ممکن است در بیشتر دسته ها به طور مساوی با یکدیگر مطابقت داشته باشند ، اما وقتی در حال صحبت کردن سرورها نیستیم. NordVPN در اینجا پیروزی مسلم را کسب می کند.

NordVPN را امتحان کنید!

8- حریم خصوصی و امنیت

این دسته احتمالاً شدیدترین مورد مورد بحث هنوز خواهد بود ، و به همین دلیل است:

NordVPN دارای رمزگذاری ضد گلوله, آ سابقه حریم خصوصی بی نقص, و یک حسابرسی مستقل بزرگ چهار بزرگ تأیید همه موارد فوق.

ProtonVPN, از طرف دیگر بود ایجاد شده توسط همان افراد در پشت ProtonMail – سرویس ایمیل رمزگذاری شده متن باز ، که به نظر می رسد نیز هست بزرگترین در جهان – با یک هدف اصلی. امنیت.

با این حال دوباره ، کوچکترین جزئیاتی است که برنده تصمیم می گیرد.

خط مشی ورود به سیستم

هر دو VPN تحت یک عمل می کنند سیاست سختگیرانه ورود به سیستم صفر, پشتیبانی شده توسط fحوزه های قضایی Avorable: NordVPN در پاناما مستقر است ، و ProtonVPN خارج از سوئیس فعالیت می کند. نکته خوب در مورد این دو کشور این است که قوانین نگهداری داده ها یا وجود ندارند (پاناما) یا اصلاً اجرا نمی شوند (سوئیس).

جنبه مهم دیگر برای آگاهی از حریم شخصی ، اتحادهای نظارتی است که اغلب درگیر جاسوسی جدی می شوند و اطلاعات حساس را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. خوشبختانه, نه پاناما و نه سوئیس عضو توافق نامه های 5/9/14 چشم نیستند.

خلاصه اینکه ، اینجا مورد دلخواهی وجود ندارد. اگر از ما بخواهید خبر عالی است.

رمزگذاری و پروتکل

این روند همچنان ادامه دارد هر دو VPN در صدر بازی خود قرار دارند وقتی صحبت از رمزگذاری و پروتکل ها می شود.

NordVPN و ProtonVPN از هر دو استفاده می کنند رمزگذاری AES-256, که غیرقابل شکست است هر دو آنها ارائه می دهند رازداری کامل جلو همچنین یک ویژگی امنیتی که به جای کلیدهای استاتیک از کلیدهای رمزگذاری پویا استفاده می کند.

پشتیبانی پروتکل حوزه دیگری است که در آن دو یکسان هستند. برای هردو, OpenVPN پروتکل پیش فرض (و تنها) برای برنامه های Windows ، Mac و Android است, در حالیکه IKEv2 / IPSec برای iOS استفاده می شود. اگر ترجیح می دهید OpenVPN را در iPhone یا iPad خود داشته باشید ، هر دو VPN می توانند به صورت دستی از طریق رابط OpenVPN (نرم افزار شخص ثالث) تنظیم شوند..

ویژگی های امنیتی

تا کنون ، NordVPN و ProtonVPN به خوبی می توانند همان سرویس باشند ، تا آنجا که حریم شخصی و امنیتی پیش می روند.. مطمئناً باید اختلافاتی وجود داشته باشد?

بله ، وجود دارد. در حالی که هر دو VPN ملزومات را با سهولت پوشش می دهند, NordVPN خدمات مجهزتری است با مزایایی که شامل می شود مسدود کردن آگهی و بدافزار (با تشکر از مجموعه اختصاصی CyberSec), دو سوئیچ کشتار مختلف, و حفاظت نشت DNS با استفاده از تنظیمات DNS سفارشی.

ProtonVPN همچنین سوئیچ kill-must-have را ارائه می دهد ، اما برخلاف NordVPN, هیچ سوئیچ کشتن اضافی برای برنامه های خاص وجود ندارد. حفاظت نشت DNS نیز گنجانده شده است ، اما شما هستید محدود به آدرسهای DNS ProtonVPN, بدون گزینه تایپ کردن در خود شما.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

در صعود, ProtonVPN ارائه می دهد ویژگی اتصال خودکار و امکان سفارشی سازی اضافی را برای دکمه اتصال سریع.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

هر دو VPN به شما امکان می دهند به راحتی بین OpenVPN UDP و TCP جابجا شوید. OpenVPN UDP معمولاً سرعت بهتری به شما می دهد ، اما بعضی اوقات ممکن است توسط فایروال شناسایی و مسدود شود ، در این صورت باید به OpenVPN TCP تغییر دهید.

صحبت از فایروال ها ، NordVPN یکی از بهترین گزینه ها برای دور زدن فایروال بزرگ چین است. با تشکر از آن سرورهای ویژه Obfuscated, این VPN به خوبی آماده مقابله با سانسور شدید اینترنت است. به خاطر داشته باشید که فعال کردن تنظیمات Stealth برنامه NordVPN را به طور کامل تغییر می دهد, و تا زمانی که آنها را غیرفعال کنید ، فقط به سرورهای Obfuscated دسترسی خواهید داشت.

NordVPN vs ProtonVPN مقایسه - کدام یک برای شما در سال 2020 بهترین است؟

از سوی دیگر ، ProtonVPN با دسترسی قابل اعتماد از چین مبارزه می کند. هیچ تنظیمات یا سرورهای پیشرفته انسداد ندارد ، اما برخی از کاربران موفقیت در تنظیمات دستی را با استفاده از رابط OpenVPN گزارش داده اند.

برنده برای حفظ حریم خصوصی و امنیت: NordVPN

زرادخانه ویژگی ها و عمق اضافه شده NordVPN ، آن را در پیشبرد ProtonVPN در این گروه قرار می دهد. اگر از مسدود کننده تبلیغات شخص ثالث استفاده می کنید ، ProtonVPN بسیار نزدیک است ، و حتی ممکن است با NordVPN برابر باشد و به چین VPN قابل اعتماد نیازی ندارید.

NordVPN را امتحان کنید!

9. حکم نهایی

در پایان ، این یک جارو تمیز برای NordVPN است. ProtonVPN یک حریف محترم است ، اما نمی تواند در هر یک از هشت گروه ما مدعی پیروزی باشد.

به عبارت ساده تر ، هر آنچه ProtonVPN بتواند انجام دهد ، NordVPN می تواند بهتر عمل کند. طرفداران جریان و تورنت چیزهای بیشتری را از NordVPN دریافت می کنند ، و با هزینه کمتری نیز می توانید از آن استفاده کنید. با برنامه های بلند مدت ارزان تر, سرعت کلی سریعتر, و مزیت جدی در سرورها, NordVPN هیچ جایی برای درخشش رقیب نمی گذارد.

ما را اشتباه نگیرید – ProtonVPN به تنهایی بیش از حد مناسب و معقول است. حریم خصوصی و امنیت در این مورد حائز اهمیت است, و برنامه های شیک و بصری مطمئناً بر تعداد زیادی از کاربران پیروز خواهد شد.

اما در نهایت ، چرا ارائه دهنده ای را انتخاب می کنید که ارزش کمتری را با قیمت بالاتر ارائه دهد? اگر بخواهد به زودی NordVPN را شکست دهد ، ProtonVPN باید آن را تقویت کرده و برخی از جنبه های مهم خدمات خود را بهبود ببخشد..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me