Jūsu privātuma aizsardzība tiešsaistē – viss, kas jums jāzina

Ja tehnoloģija tiek uzskatīta par pašsaprotamu, tai ir nozīme, it īpaši, ja tas nozīmē, ka jūs upurējat savu privātumu. Pārsteidzoši, ka ne tikai NSA, bet arī visas pasaules valdības nenogurstoši strādā, lai ieviestu tiesību aktus, kas viņiem nodrošina piekļuvi katra tālruņa zvana, ziņojuma un e-pasta uzraudzībai, glabāšanai un pārskatīšanai. Tas ir diezgan satraucoši un rada bažas ikvienam tiešsaistē esošam indivīdam. Ja arī jūs uztrauc jūsu privātuma aizsardzība tiešsaistē, lūk, kas jums būs jāpatur prātā.

Vai šifrēšana ir droša?

Atklājumi par NSA plāniem apzināti novērst globālos šifrēšanas standartus līdz ar Heartbleed kļūdas draudiem daudziem cilvēkiem ir likuši zaudēt uzticību šifrēšanai. Ir ne tikai slikta ideja nenovērtēt NSA spēju apdraudēt šifrēšanas metodes, bet vienlaikus tā ir arī vēl lielāka kļūda. Bet šifrēšana ir labākā aizsardzība pret šiem pastāvīgajiem uzbrukumiem, jo ​​šifri, piemēram, OpenVPN un AES, zināmā mērā ir droši. Patiesību sakot, šifrēšana ir jūsu labākā likme, lai nodrošinātu savu klātbūtni tiešsaistē pret iespējamiem pretiniekiem, izņemot NSA.

Nekavējoties nomainiet savas paroles

paroliKopš tika izmantots SSL versiju atvērtā koda kods, Heartbleed kļūda ir izrādījusies katastrofālākā no visiem tiešsaistes drošības draudiem. Jums jāpatur prātā, ka SSL parasti tiek izmantota kā kriptogrāfijas bibliotēka internetā. To izmanto ne tikai VPN uzņēmumi un mākoņa pakalpojumi, bet arī bankas. Šī kļūda skāra vairāk nekā divas trešdaļas interneta lietotāju, un tas diezgan ilgi, pusotra gada laikā, bija precīzi nepamanīts. Šī kļūda uzbrucējiem deva iespēju piekļūt konfidenciālai informācijai un nozagt paroles. Problēma vēl vairāk pasliktinājās, kad skartie uzņēmumi apgalvoja, ka ir labojuši šo problēmu, kaut arī tā nebija.

Ja neesat pārliecināts, vai kāds tiešsaistes pakalpojums ir atrisinājis šo problēmu, būtu prātīgi to pajautāt. Ja problēma neeksistē, jums nekavējoties jāmaina paroles.

  Skatieties Netflix ar NordVPN: vienkārša 2 minūšu iestatīšanas rokasgrāmata!

Varat izmantot šo rīku, lai izveidotu ļoti drošas paroles.

Pārlūka nodrošināšana

zemeTiešsaistē ir neskaitāmi citi iespējamie riski. Kā jau minēts iepriekš, bez VDI ir dažādas organizācijas, kuras pastāvīgi meklē nepilnības, lai iegūtu jūsu informāciju, tas attiecas arī uz reklāmdevējiem. Šie reklāmdevēji izmanto slepenu taktiku, lai sekotu jūsu klātbūtnei tiešsaistē un pārdotu jums saturu, pat ja jūs neinteresē. Lai arī vairums cilvēku zina, kā notīrīt HTTP sīkfailus, viņi joprojām nav aizsargāti pret šiem uzbrukumiem. Tagad lielākā daļa pārlūkprogrammu atbalsta privātu pārlūkošanu, kas dod jums iespēju pārlūkot tiešsaistē, nesaglabājot meklēšanas vēsturi, vienlaikus bloķējot reklāmas sīkfailus. Kamēr jūsu pārlūkprogramma ir droša, tīmekļa izsekošanas tehnoloģijas var paveikt ļoti maz.

Jūsu e-pasta nodrošināšana

e-pasta logotipsLielākā daļa e-pasta pakalpojumu sniedzēju piedāvā šifrētus savienojumus starp e-pasta servera sākuma punktu un servera beigu punktu. Google ir arī veicis radikālus pasākumus, lai nodrošinātu, ka tiek novērstas arī visas SSL ieviešanas nepilnības. Tomēr tas izrādās maz noderīgs, ja jūsu informāciju NSA joprojām sniedz sudraba šķīvī. Tā ir taisnība, ka mazākos e-pasta pakalpojumu sniedzējus tas neietekmē, taču ir tikai laika jautājums, pirms viņi nonāk uzraudzības organizācijās..

Tā kā e-pasta šifrēšana ne vienmēr šifrē visu, piemēram, saņēmēja vai sūtītāja e-pasta adreses un tēmas rindu, nepareizajās rokās tas joprojām var radīt daudz kaitējuma. To visu var novērst, instalējot tiešās e-pasta programmas, piemēram, Pretty Good Privacy.

Sarunu nodrošināšana

SarunasJums jāpatur prātā, ka regulāri veiktie tālruņa zvani nav droši. Būtībā arī tos nevar padarīt drošus. Tas nav tikai NSA, bet visas pasaules valdības aizraujas ar tālruņu zvanu reģistrēšanu un uzraudzību. Pat ja jūs pērkat degļa tālruni, tas izrādās maz noderīgs, jo daudz informācijas joprojām tiek apkopots metadatu veidā.

Ja vēlaties aizsargāt sarunas, to var izdarīt, izmantojot Voice-over Internet Protocol (VoIP) ar visaptverošu šifrēšanu. Šie VoIP ļauj jums nosūtīt ziņojumus un veikt tālruņa zvanus internetā. Tas ir ne tikai efektīvs, bet vienlaikus arī diezgan pieņemams.

Kamēr nēsājat viedtālruni, jūs vienmēr varat izsekot. Tam nav nekā kopīga ar GPS, taču katrs tornis, ko tas izmanto, sekos jums līdzi. Šajā gadījumā vienīgais risinājums būtu atstāt tālruni mājās un pārliecināties, ka jūsu atrašanās vietu vēsture ir atspējota.

  Kā 2020. gadā iegūt Grieķijas IP adresi no jebkuras vietas [+ VIDEO]

Jūsu tiešsaistes krātuves nodrošināšana

Tiešsaistes krātuveKamēr palielinās interneta ātrums, dažādi mākoņu krātuves pakalpojumi tiešsaistē kļūst lētāki. Bet patiesā problēma šeit ir pārliecināties, vai mākoņa faili ir droši. Šajā gadījumā vairums lielo spēlētāju, piemēram, Amazon, Apple un Google, ir izgāzušies ar saviem klientiem, jo ​​viņi visu laiku sadarbojas ar NSA. Bet tad tas atkal nenozīmē, ka esat atstāts nožūt. Jums joprojām ir veidi, kā pārliecināties, vai jūsu dati mākonī tiek saglabāti drošībā. Lai augšupielādētu tos mākonī, varat sākt, manuāli šifrējot katru failu. Automātiski šifrētu mākoņa pakalpojumu arī ieteicams rūpīgi izmantot, galvenokārt tāpēc, ka tie šifrē jūsu failus jūsu vietā.

Apsveriet iespēju izmantot meklētājprogrammu, kas jūs neizseko

DuckDuckGo_128Daudzi cilvēki nezina par to, ka meklētājprogrammas, piemēram, Google, regulāri seko tām. Vaicājuma datums un laiks, lietotāja IP adrese, meklēšanas vienumi un sīkfailu ID tiek pārsūtīti uz īpaši pieprasītām tīmekļa lapām. Pēc tam šo tīmekļa lapu īpašnieki var izmantot šo informāciju, lai izveidotu neprecīzu un mulsinošu jūsu profilu, ko izmanto, lai reklāmas pielāgotu jūsu teorētiskajām vajadzībām. Turklāt tiesas un valdības no visas pasaules var viegli piekļūt jūsu meklēšanas datiem, padarot tos vairāk par murgu, nekā tas jau ir.

To visu var izvairīties, izmantojot meklētājprogrammas, kas jums neseko. Kopš brīža, kad tika atklāts, ka NSA spiego privātpersonas tiešsaistē, DuckDuckGo ir kļuvis ārkārtīgi populārs. Lietotāju, kas apmeklēja meklētājprogrammu, skaits no diviem līdz trim miljoniem palielinājās mazāk nekā astoņās dienās. Turklāt šīs meklētājprogrammas novērš filtru burbuļu izmantošanu. Tā kā vairums meklētājprogrammu izmanto jūsu meklēšanas vēsturi, lai jūs profilētu, tas rada jaunus meklēšanas vienumus, kas jūs varētu interesēt. Bet tas neattiecas uz tādām meklētājprogrammām kā YaCy, StartPage un Gibiru, kā arī tie neizseko jūs..

Izmantojiet ugunsmūra, pretvīrusu un pret ļaundabīgo programmu programmatūru

ugunsmūrisNav labāks veids, kā aizsargāt savu tiešsaistes klātbūtni no šādiem uzbrukumiem, kā tikai ar pret ļaunprātīgu programmatūru, ugunsmūri un pretvīrusu programmatūru. Turklāt jums ir vēl svarīgāk pārliecināties, ka šīs programmas vienmēr ir atjauninātas. Vīrusi ne tikai kaitē jūsu sistēmai, bet arī dod hakeriem iespēju piekļūt jūsu e-pastiem, failiem un parolēm. Vissvarīgākais ir tas, ka šīs programmas var instalēt jūsu mobilajās ierīcēs, kā arī tās ir vairāk pakļautas uzbrukumiem un bieži tiek atstātas novārtā..

  5 labākie PSN 2020. gadā VPN | Ranžēts pēc ātruma, drošības un cenas

Papildu padomi un ieteikumi, kas jāpatur prātā

Ja jūs meklējat papildu padomus un viltības, lai tiešsaistē aizsargātu jūsu privātumu, jūs esat īstajā vietā. Jums jāsaprot, ka komerciālajai programmatūrai jebkurā gadījumā nav jāuzticas. Jūs varat sākt aizsargāt savu klātbūtni tiešsaistē, pārslēdzoties uz nekomerciālu programmatūru vai operētājsistēmu, jo tām nav NSA iebūvētu durvju. Operētājsistēmas, piemēram, Ubuntu, ir diezgan efektīvas un drošas, salīdzinot ar Windows.

No otras puses, jūs varat vēl vairāk nodrošināt savu klātbūtni tiešsaistē, izmantojot virtuālās mašīnas. Šīs programmas imitē operētājsistēmu tā, it kā tā darbotos fiziskā cietajā diskā. Viena no labākajām lietām šajā pieejā ir tā, ka pats resursdators nav pieejams uzbrucējiem un vīrusiem. Turklāt šīs virtuālās mašīnas var arī šifrēt, lai uzlabotu drošību.

Secinājums

Pēc šī raksta lasīšanas jums, iespējams, vaicāsit sev, vai galu galā jūsu privātums ir tā vērts. Pats par sevi saprotams, ka jūsu privātums ir jūsu cilvēka pamattiesības, taču tas tomēr maksā. Jums būs jāpārdomā kompromisi, kas jums būs jāveic, lai tiešsaistē nodrošinātu jūsu privātumu. Varat būt drošs, ka neviens indivīds nevēlas, lai katrs e-pasts, zvans un ziņojums tiktu ierakstīts, pārskatīts un pēc tam izmantots. Tomēr jūsu privātuma saglabāšana turpmākajos gados nebūs viegls uzdevums. Paturot prātā iepriekš minētos faktorus, tagad jums ir nepieciešamie rīki, lai uzlabotu savu privātumu tiešsaistē. Tā ir taisnība, kad viņi saka, ka nekas nav drošs, taču tas nekādā gadījumā nedrīkst kavēt jūs darīt visu iespējamo, lai citi neļautu iebrukt jūsu dzīvē.

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me