Kāpēc jums nevajadzētu izmantot bezmaksas starpniekserveri

Tā kā valdības un tehnoloģiju giganti visā pasaulē turpina mēģināt vājināt tiešsaistes privātumu, izmantojot stingri uzraudzības likumi un poraina privātuma politika, lietotāji arvien vairāk tiek piesaistīti anonīma tīmekļa pārlūkošana kā līdzekli privātuma uzlabošanai, cenzūras apiešanai un piekļuvei vietnēm, kas nav pieejamas viņu valstī vai darba vietā.

Kā darbojas tīmekļa starpniekserveri

Lielākā daļa interneta lietotāju ir atraduši mierinājumu tīmekļa starpniekserveru izmantošanā kā līdzekļus anonīmam piekļuvei internetam. Lielākā daļa šo tīmekļa starpniekserveru tiek piedāvāti bez maksas termiņā atvērtas pilnvaras – tas daļēji ir veicinājis tā straujo popularitāti. Domājiet par tīmekļa starpniekserveri ir dators, kas darbojas kā starpnieks starp jūsu un vietni, ļaujot anonīmi pārlūkot Web.

Ikreiz, kad lietotājs izveido savienojumu ar tīmekļa starpniekserveri un pieprasa Web lapu, starpniekserveris reaģē, sasniedzot vietni un atvelkot pieprasīto tīmekļa lapu. Pēc tam to nosūta jums atpakaļ, un jūs varat apskatīt vietni. Priekšrocība ir tā, ka vietne, kurā apmeklējat starpniekserveri, redz tikai starpniekservera interneta adresi, nevis jūsu. Tāpēc ir pilnvarnieks, labs veids, kā droši pārvietoties tīmeklī, neatklājot apmeklētajām vietnēm savu īsto interneta adresi.

Kāpēc jums nevajadzētu izmantot bezmaksas starpniekserveri

Avots: https://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_server

Tomēr galvenās bezmaksas starpniekserveru izmantošanas problēmas ir tieši jums iespējams, nezina, kas tos operē. Tie varētu būt kibernoziedznieki, izlūkdienestu medus katls vai likumīga kompānija ar draudīgu biznesa praksi. Lai gan starpniekserveris slēpj jūsu identitāti un darbības no jūsu apmeklētajām vietnēm, tas potenciāli var redzēt visu, ko darāt tiešsaistē. Tas rada bažas par uzticēšanos. Jautājums, kas jums jāuzdod sev, ir šāds: kāpēc kāds tērētu tik daudz naudas, lai iestatītu tīmekļa starpniekserveri, tikai lai to piedāvātu bez maksas? Vai šādai biznesa vienībai var uzticēties jūsu dati?

  NordLocker apskats 2023. gada janvāris (kā jūs varat to izmēģināt BEZMAKSAS)

Šeit varat apskatīt mūsu uzticamākos starpniekservera pakalpojumus.

Bezmaksas tīmekļa starpniekserveri nav droši

Saskaņā ar drošības pētnieka Kristiāna Hačeka veikto analīzi vairums bezmaksas tīmekļa starpniekserveru nav droši vai uzticami. Sākotnējā analīzē Hašeks uzrakstīja datorprogrammu, lai pārbaudītu 443 bezmaksas tīmekļa starpniekserverus, lai noskaidrotu, vai dotais starpniekserveris ļauj šifrēt (HTTPS) tīmekļa trafiku un vai starpniekserveris mēģina mainīt vietnes saturu vai ievadīt reklāmas lietotāja pārlūkprogrammas sesijā..

Viņa atradumi to parāda tikai 21 procents no pārbaudītajiem tuvinātajiem netika novēroti draudoši. Pārējie 79 procenti aptaujāto tīmekļa starpniekserveru piespieda lietotājus ielādēt tīmekļa lapas nešifrētā (HTTP) formā. Turklāt Hašeks arī atklāja, ka apmēram 16 procenti analizēto tīmekļa starpnieku modificēja HTML kodus un vēl 8 procenti modificēja JavaScript kodus apmeklētajās vietnēs, lai ievadītu reklāmas un nozagtu sīkfailus. Turpmāka vairāk nekā divdesmit tūkstošu pilnvaroto personu analīze apstiprināja viņa sākotnējos atklājumus. Ko tas viss nozīmē, tas ir lielākajai daļai šo pilnvaru operatoru nevar uzticēties.

Palielinoties globālās masveida novērošanas un sensitīvas personiskās informācijas zādzību tendencei, HTTPS protokola izmantošana tīmekļa trafika šifrēšanai kļūst arvien nozīmīgāka. HTTPS signalizē tīmekļa pārlūkam, lai izmantotu pievienoto šifrēšanas slāni, kas pazīstams kā SSL / TLS, lai aizsargātu tīmekļa trafiku. Apzināti neļaujot klientiem droši izmantot Web, Haschek brīdina, ka šie atvērtie starpniekserveri var potenciāli analizēt jūsu trafiku, piespiest jūs piedalīties izplatītos pakalpojumu atteikuma (DDoS) uzbrukumos vietnēm un nozagt slepenu informāciju, piemēram, kredītkarti vai pieteikšanos detaļas.

Vai ir labākas alternatīvas??

Tiem, kas jau izmanto tīmekļa vietniekus vai uzstāj uz to, ka Haschek izveidoja bezmaksas rīku, kas palīdzēs jums apstiprināt, vai dotais starpniekserveris neveic manipulācijas ar tīmekļa saturu vai liek lietotājiem ielādēt nešifrētas tīmekļa lapas. Viņš tomēr iesaka pilnībā izvairīties no bezmaksas pilnvarotajiem. Pēc viņa vārdiem, “sakiet draugiem, ka nekad nelietojiet bezmaksas starpniekserverus …” Kā saka: “ja jūs nemaksājat par produktu, jūs, visticamāk, esat produkts”.

  5 VPN, kas ir Reddit lietotāji, MĪLĒJAS 2023. gadā (Labākie labotie VPN)

Varat arī izmantot vpnMentor starpniekserveri, lai anonīmi sērfotu internetā.

Bet tas ne vienmēr ir drūms, tomēr pastāv drošas alternatīvas. Viens labs piemērs tam ir virtuālais privātais tīkls (VPN). (Izlasiet par starpībām starp starpniekserveriem un VPN.)

Ranga nodrošinātājs Mūsu vērtējums lietotājam
Redaktora izvēle 5,0 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
2 4,9 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
3 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
4 4,8 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni
5 4,7 / 5
Lasīt pārskatu
Uzzināt vairāk Sāc >> Apmeklējiet vietni

Fakts, ka vairums VPN pakalpojumu sniedzēju paļaujas uz ienākumiem no ikmēneša vai gada pakalpojumu abonēšanas, lai uzturētu savu darbību, viņiem ir mazāka iespēja ķerties pie manipulācijām ar tīmekļa saturu vai trafiku, lai iepludinātu reklāmas – tas nenozīmē, ka visi apmaksātie VPN pakalpojumi sniedz atbilstošu klienta privātuma ievērošana. Lai būtu drošībā, izvairieties no tiem, kas uztur jūsu tīmekļa pārlūkošanas darbību žurnālus, jo viņi, visticamāk, iesaistās nepatīkamās darbībās. Jūs varat apskatīt mūsu populārākās VPN izvēles; tā noteikti ir laba vieta, kur sākt.