Intervija: Tutanota Arne Möhle par šifrētu e-pasta priekšrocībām

Tutanota, kas atrodas ārpus Hannoveres, Vācijā, ir atvērtā pirmkoda, pilnībā šifrēts e-pasta pakalpojums. Tas nozīmē, ka e-pasta teksts, pielikumi un kontaktpersonas ir aizsargāti ar jaudīgākajiem šifrēšanas standartiem, sākot no radīšanas līdz pat piegādei. Izmantojot šo novatorisko pakalpojumu, lietotāji var droši pārvaldīt konfidenciālu e-pasta apmaiņu, pat ja saņēmēja puse izmanto vecmodīgu Gmail. Un vai mēs pieminējām, ka tā pamatpakalpojumi ir bezmaksas?…

tutanota šifrēts e-pasts

Zemāk sniegtajā intervijā Arne Möhle, līdzdibinātāja & Izstrādātājs Tutanota runā ar mums par šifrēta e-pasta priekšrocībām un tā lomu mūsdienu interneta lietotāju privātās dzīves aizsardzībā.

Jautājumi par šifrētu e-pastu un Tutanota pakalpojumiem:

Pastāstiet mums mazliet par Tutanotas pieredzi. Kā dienests attīstījās un kāda ir tā misija?

Mēs, Tutanota, uzskatām, ka ikvienam ir maksimāli jāaizsargā viņu privātums. Tās ir mūsu cilvēka pamattiesības, un, ja trīs burtu aģentūras to neievēro, mums vienīgais iespējamais veids ir jāatsauc atpakaļ mūsu privātums: ar šifrēšanu.

tutanota šifrēts e-pasts

Jūsu vārds ir latīņu vārdu kombinācija, kas tulkojumā nozīmē “drošs ziņojums”. Lūdzu, aprakstiet savu lietotāju bāzi. Kas visvairāk izmanto Tutanota drošos ziņojumus?

Visi, kam interesē privātums, tiešām. Arvien vairāk cilvēku saprot, ka lielie uzņēmumi, piemēram, Google un Facebook, izmanto savus datus un nopelna ar to naudu. Mēs uzskatām, ka tas ir jāpārtrauc. Tutanotā visi dati ir šifrēti, lai tiem piekļūtu neviens, bet tikai lietotājs. Tādā veidā mēs redzam interneta nākotni: drošu un privātu.

Jūsu pakalpojums padara šifrētu e-pastu tikpat ērti lietojamu kā Gmail. Lūdzu, aprakstiet dažas izvēles, kuras izdarījāt, lai padarītu šo draudzīgumu lietotājam.

Mēs izveidojām sistēmu, kas pēc noklusējuma izmanto šifrēšanu. Lietotājs pat nepamana, ka viņa dati tiek droši šifrēti, tāpēc tas ir tik vienkārši. Mēs to darām, šifrējot lietotāju šifrēšanas atslēgas ar viņu pieteikšanās paroli. Mēs lūdzam visus mūsu lietotājus saglabāt personīgo paroli, jo nevienam nav piekļuves tai. Mēs to pat nevaram atiestatīt. Ja mēs varētu, mēs varētu piekļūt mūsu lietotāju pastkastēm, taču tieši tam jābūt neiespējamam, lai šifrēšanas pakalpojums būtu patiesi drošs..

  5 ātrākie VPN 2023. gada janvārī - tikai tie, kas izturējuši mūsu ātruma testus

Kur jūs redzat vislielākos draudus personas privātajiem datiem: represīvas valdības uzlauž šifrēšanu vai paroles / identitātes zādzības?

Mēs to redzam savādāk: mēs neaizsargājam savus privātos datus nevis tāpēc, ka pastāv draudi, bet gan tāpēc, ka mūsu cilvēktiesības ir uzturēt privātu saziņu ar maniem draugiem, ar manu ģimeni vai ar manu banku privātu – neatkarīgi no tā, vai tas ir klātienē virsmā vai tiešsaistē šeit nav nozīmes.

Nesen jūs vadījāt kampaņu, lai reklamētu un pārdotu UnaPhone Zenith, kas tiek apmaksāta kā “pirmais patiesi privātais un drošais” viedtālrunis. Kas padara šo tālruni tik īpašu?

Tas nāk ar pašas OS, kas neļauj izsekot. Piemēram, tas nedarbojas nevienā Google pakalpojumā vai ēnas lietotnēs, kas varētu izsekot to lietotājam. Diemžēl mūsu viedtālrunis ir pārvērties par personālām izsekošanas ierīcēm, kuras visu laiku nodod datus trešajām personām – lielākoties mums to nepamanot. UnaPhone Zenith rīkojas pretēji. Tas neizsniedz datus citiem, bet gan uztur jūsu komunikāciju, atrašanās vietu un visu pārējo privātu.

tutanota šifrēts e-pasts: una zenith tālrunis

Jautājumi par personas privātumu

Jūsu attīstības komanda aizrautīgi runā par privātuma nepieciešamību kā demokrātijas stūrakmeni. Tā kā jūs piedāvājat bezmaksas atvērtā koda pakalpojumus, vai ir godīgi teikt, ka šī aizraušanās ir tas, kas jūs virza uz priekšu?

Tieši tā. Protams, mums ir jāmaksā premium lietotājiem, lai viņi darbotos, taču visaugstākās izmaksas ir mūsu izstrādes komandai, nevis servera vietai. Tāpēc mēs vēlamies, lai visi izmantotu mūsu bezmaksas pakalpojumus. Brūss Šneiers reiz teica: “Katru reizi, kad izmantojam šifrēšanu, mēs aizsargājam kādu, kuram tā nepieciešama, lai paliktu dzīva.” Ar Tutanota mēs vēlamies, lai miljoniem cilvēku izmantotu šifrēšanu, lai represīvajām valdībām kļūst pārāk grūti uzraudzīt žurnālistus, trauksmes cēlājus un daudz ko citu..

  Kā no jebkuras vietas 2023. gadā iegūt Moldovas IP adresi [+ VIDEO]

Otrajā spektra pusē daudzi cilvēki domā, ka iedarbīgi privātuma rīki – piemēram, pilnīga šifrēšana – palīdz noziedzniekiem un teroristiem vairāk, nekā tie palīdz pastāvīgajiem pilsoņiem. Vai jūs par to uztraucaties??

Nē. Jaunākie teroristi varasiestādēm jau bija zināmi, tomēr viņi nespēja viņus apturēt.

Jūsu vietne un Twitter plūsma kā piemērus tam, kas varētu notikt nākotnē, min vairākus pagātnes represīvo režīmu (Gestapo, Staļina PSRS, Mussolini’s Itālija) un pašreizējos (Putina Krievija, Ziemeļkoreja un Sīrija) piemērus. Vai šifrētu e-pastu uzskatāt par pirmās līnijas aizsardzību pret šādiem režīmiem??

Jā. Opozīcijas partijas šādos režīmos saskaras ar daudzām grūtībām. Viņiem jāspēj sazināties privāti.

Jūsuprāt, kāda vienība / organizācija vairāk izaicina personas privātumu: tādi interneta giganti kā Google un Facebook vai valdības?

Parastam cilvēkam tas noteikti ir Google un Facebook. Bet, tā kā jūs nekad nezināt, kurš nākotnē nāk pie varas – atcerieties tikai, ka Hitlers tika ievēlēts demokrātiskā veidā – valdības var būt daudz bīstamākas daudziem cilvēkiem, kuri pat šobrīd nedomā par to, ka tas ir iespējams.

Kā jūs redzat, kā Tutanota loma attīstās cīņā par personas privātumu?

Mēs vēlamies ikvienam sniegt iespēju saglabāt savu privāto informāciju privātu. E-pasts šeit ir tikai sākums. Mēs vēlamies izvērst mūsu pakalpojumu par pilnībā šifrētu platformu, kas lietotājiem ļauj sazināties dažādos līmeņos. Piemēram, mēs plānojam izstrādāt pilnībā šifrētu kalendāru, lai jūs varētu droši kopīgot tikšanās, nepaziņojot par tām trešajām pusēm, piemēram, Google..